představení

Představení jsou zajištěna v náhradních termínech, vzkazuje Agentura Mamut

ilustrační foto plakát akce

Dvě představení chtěla do Prostějova už v jarních měsících přivézt Agentura Mamut Konice. Covidová opatření je ale odsunula na nové termíny.

„Náhradní termín za představení Vztahy na úrovni, které se mělo konat 11.října 2020 je 4. října 2021. U představení Dva nahatý chlapi ze 14. října 2020 se nám náhradní termín podařilo zajistit na 26. ledna 2021," sdělil PvNovinkám produkční Kamil Růžička. Vstupenky zůstávají v platnosti i pro výherce našich soutěží! (ber)

Soutěžte o volňásky na Veselé Velikonoce!

ilustrační foto

Řekne-li se kultovní francouzská komedie, nemůže ve výčtu chybět titul Veselé Velikonoce. Slavná divadelní hra si získala svou proslulost i díky filmovému zpracování. V Prostějově představení uvidíte 29.9.2020 v 19 hodin v KaSCentru. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Stačí, když do 25. září zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdo ztvárnil hlavní roli ve filmové podobě příběhu? Odpověď označte v předmětu VELIKONOCE. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Těšte se na Veselé velikonoce!

ilustrační foto plakát

Řekne-li se kultovní francouzská komedie, nemůže ve výčtu chybět titul Veselé velikonoce. Slavná divadelní hra, která získala svou proslulost i díky filmovému zpracování, ve kterém exceluje Jean-Paul Belmondo. V Prostějově představení uvidíte 29. září v 19 hodin v KaSCentru.

Věčný příběh nenapravitelného zmatkaře Stéphana, který se odhodlá podvést svou manželku Sophii. Ta ho jednou přistihne ve společnosti půvabné dívky a Stéphane ji bez váhání představí jako svou dceru. V té chvíli začne zamotávání se do vlastních lží, skrývání a nečekaných překvapení. Veselé Velikonoce jsou skvostnou situační komedií, která vychází z nejlepších tradic tohoto žánru.

Jedná se o českou divadelní premiéru, v níž hrají Martin Hofmann, Michaela Badinková, Eliška Hanušová, Monika Zoubková, Jelena Juklová, Jiří Wohanka  a Filip Cíl.

Kdo vyhrál další volňásky na představení Ženy a sluhové?

ilustrační foto

Zámek Plumlov se od 13. do 19. srpna promění v divadelní otevřenou scénu, kde se na nádvoří uskuteční exkluzivní česká premiéra ztracené a znovu nalezené komedie Lopeho de Vega s názvem Ženy a sluhové.

O festivalu jsme již několikrát informovali. Měli jste další možnost zúčastnit se druhé soutěže o vstupenky. Na koho se usmálo štěští a vyrazí na představení 19.8. do Plumlova? Výhercem se stává Antonín Bůžek z Prostějova. Gratulujeme! (red)

 

Zámek Čechy pod Kosířem zve na jedinečný koncert

Foto Festival Ibérica

Oranžerie zámku Čechy pod Kosířem bude příští pátek 21. srpna od 19,30 hodin hostit jedinečný projekt pod názvem Vracím se pro svá křídla.

Festival Ibérica představuje komponované představení F. G. Lorca: Vracím se pro svá křídla, v němž zazní verše andaluského básníka v podání Tomáše Hanáka v romantickém prostředí zámecké Oranžerie. Spojujícím prvkem představení je hudebně taneční koláž flamenkové tanečnice Virginie Delgado a kytaristy Petra Víta, jež dodává Lorkově poezii nový rozměr a barvu.

Do Prostějova míří Miroslav Donutil

ilustrační foto

Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil navštíví Prostějov 24. září 2020 se svojí one man show Na kus řeči.

Skvělé historky, nové příběhy a zážitky připomenou, co vše se může přihodit na cestách. Vtipné komentáře, které mají nadhled i osobitý humor a často se dotýkají Donutilových přátel či kolegů. Umělec bude nejen vyprávět své zážitky z natáčení, cest a ze svého života, ale také bude odpovídat na dotazy diváků. Představení se koná v KaSCentru, začátek je v 19 hodin. (red)

Buďte Spolu doma v kině, láká Metro70

ilustrační foto

Prostějovské kino Metro 70 se zapojilo do celostátních projektů, a může diváky proto pozvat na „domácí“ kinoprojekce.

Kultura na tom v posledních týdnech není dobře, a aby nezašla na úbytě, vymýšlí provozovatelé kin na celém světě způsoby, jak zachovat alespoň zlomek své běžné aktivity. V Česku se v rekordním čase několika málo dní zmobilizoval generální štáb kinařů a vznikly dva projekty online kina, které v tuto chvíli běží ve virtuálním éteru.

Do Prostějova zavítá Špaček a nahatí chlapi. Dva

ilustrační foto

Agentura Mamut pořádá v první polovině roku 2020 v Prostějově hned dvě divadelní představení. A vy se těšte, budeme soutěžit o vstupenky. 

17.2.2020 uvede v Městském divadle Prostějov Ladislava Špačka a Etiketa není věda. Dvouhodinová one man show mistra etikety Ladislava Špačka, ve které shrne vše, co bychom měli znát, abychom se nechovali jako slon v porcelánu. Víte, jak se obléknout do divadla? Které šaty by neměly chybět v žádném dámském šatníku? Jaký je rozdíl mezi šedým a černým oblekem? Umíme se správně představit? Kdo nastupuje první do výtahu? Na desítky otázek dostanete v pořadu odpovědi. A co víc, budete překvapeni, jak může být etiketa zábavná. 

Městské divadlo zve na Splněná přání Evy Hruškové a Jana Přeučila

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 16. května od sedmnácti hodin bude přednáškový sál Městského divadla Prostějov patřit hereckým legendám Evě Hruškové a Janu Přeučilovi. Jejich Splněnými přáními bude provázet Jiří Zbořil.

Nezapomenutelná "Popelka" a její manžel, filmový a divadelní herec a vysokoškolský pedagog specializující se zejména na výuku rétoriky, přivezou do Prostějova i hosty. Mimo již zmíněného Jiřího Zbořila to bude sopranistka Pavlína Augustinová Přikrylová a tenor Miroslav Ondra. Klavírní doprovod bude v režii Mileny Buriánkové.

A vy čtěte pozorně, čeká vás soutěž o vstupenky! (ber)

Šedesátka živých soch k vidění! To by byla událost v Prostějově!

Foto čtenář

Historické centrum Kroměříže zaplnily v neděli odpoledne živé sochy. Šest desítek namaskovaných umělců čekalo na návštěvníky na pětadvaceti stanovištích v okolí náměstí, zámku i Podzámecké zahrady. Netradiční přehlídku obdivovaly tisíce lidí.

Kroměříž se tak stala vůbec prvním tuzemským městem, které Mezinárodní festival živých soch přivítalo.

„V zahraničí je to běžný a populární druh pouličního umění. U nás zatím tradici nemá, což chceme tímto festivalem změnit,“ vysvětlila Zdeňka Rylka Dovályová z pořádající umělecké skupiny Sinela. Kroměříž se tak stala vůbec prvním tuzemským městem, které Mezinárodní festival živých soch přivítalo.