představení

Zaplněné prostějovské divadlo sledovalo příběh Hany

Foto Klicperovo divadlo

V rámci připomínky 80. výročí transportů židovských občanů do koncentračních a vyhlazovacích táborů uvedlo prostějovské Městské divadlo adaptaci románu Aleny Mornštajnové Hana.

Silný příběh, který vychází ze skutečných událostí spojených v jeden celek, vypráví nejen o tragickém osudu židovské komunity odsouzené k transportům do koncentračních a vyhlazovacích táborů, ale také o osobních vztazích mezi lidmi, o tom, zda ten, kdo mohl pomoci, opravdu pomohl, či nikoliv. Další rovina příběhu vykresluje důsledky holocaustu, kdy vracející se přeživší mnohdy s podlomeným zdravím a psychikou, se nedokážou plně začlenit do života, kladou sami sobě otázky, proč zrovna oni přežili, někdy dokonce trpí výčitkami svědomí, že právě oni přežili…

Kdo vyhrál volné vstupenky na Dva nahatý chlapy?

ilustrační foto Nahatý chlapi

Konická Mamut Agency přiváží do Prostějova další skvělé představení, komedii Sébastiena Thiéryho Dva nahatý chlapi. Zhlédnout ji můžete 13. dubna v KaSCentru v Prostějově. A vy jste s PvNovinkami mohli soutěžit o 2x2 vstupenky.

A na koho se usmálo štěstí? Výherci se stávají Viktorie Kuchařová z Prostějova a Mojmír Bílý z Horního Štěpánova. Gratulujeme! (red)

Pozor! Vztahy na úrovni zrušeny!

Foto https://www.divadlohata.cz/

Vztahy na úrovni, moderní komedii ze zákulisí vysoké politiky, mělo prostějovské publikum shlédnout v podání Divadelní společnosti Háta 4.10. 2021 v KaSCentru. Agentura Mamut ale ve středu oznámila, že je představení zrušeno.

„Bohužel je to tak, představení je zrušeno. Rozhodnutí padlo v úterý. Dlouho jsme čekali, jak se bude vyvíjet prodej vstupenek ale vzhledem k covidové situaci a nezájmu o vstupenky na všechny kulturní akce, jsme se rozhodli představení zrušit bez náhradního termínu," sdělil PvNovinkám produkční  agentury Kamil Růžička. "Vstupenky je možné vrátit v místě zakoupení, částky za vstupenky budou vyplaceny v plné výši," doplnil s tím, že se agentura omlouvá za komplikace.

Městské divadlo rozezní světové melodie v podání hobojisty Viléma Veverky

ilustrační foto

V divadelním sále se v úterý 15. června v 19 hodin uskuteční abonentní koncert BA/ROCK GOES TO HOLLYWOOD. Přiveze jej Vilém Veverka se svým Ultimate W Bandem.

Hobojista ve svém zcela unikátním multižánrovém projektu, inspirovaném skladateli jako je E. Morricone, M. Varga, M. Žbirka či Led Zeppelin, představí svůj  Ultimate W Band zaměřující se na crossover, tedy žánrovou fúzi.

„Nabízíme antigenní test na místě, v přednáškovém sále v 1. patře, firmou KoRo Medics s. r. o. Diváci musí přijít 60 minut před začátkem koncertu,“ doplnila ředitelka divadla Jana Maršálková. (Zdroj Městské divadlo Prostějov)

Představení jsou zajištěna v náhradních termínech, vzkazuje Agentura Mamut

ilustrační foto plakát akce

Dvě představení chtěla do Prostějova už v jarních měsících přivézt Agentura Mamut Konice. Covidová opatření je ale odsunula na nové termíny.

„Náhradní termín za představení Vztahy na úrovni, které se mělo konat 11.října 2020 je 4. října 2021. U představení Dva nahatý chlapi ze 14. října 2020 se nám náhradní termín podařilo zajistit na 26. ledna 2021," sdělil PvNovinkám produkční Kamil Růžička. Vstupenky zůstávají v platnosti i pro výherce našich soutěží! (ber)

Soutěžte o volňásky na Veselé Velikonoce!

ilustrační foto

Řekne-li se kultovní francouzská komedie, nemůže ve výčtu chybět titul Veselé Velikonoce. Slavná divadelní hra si získala svou proslulost i díky filmovému zpracování. V Prostějově představení uvidíte 29.9.2020 v 19 hodin v KaSCentru. A vy si s námi můžete zasoutěžit o vstupenky!

Stačí, když do 25. září zašlete na redakční e-mail redakce@pvnovinky.cz odpověď na otázku, kdo ztvárnil hlavní roli ve filmové podobě příběhu? Odpověď označte v předmětu VELIKONOCE. 

Svým přihlášením do soutěže dáváte souhlas s užitím vašeho jména, e-mailu, telefonu i adresy k účelům losování a následného vyhlášení soutěže a s předáním údajů partnerům akce či předání vstupenek osobně. (red) 

Těšte se na Veselé velikonoce!

ilustrační foto plakát

Řekne-li se kultovní francouzská komedie, nemůže ve výčtu chybět titul Veselé velikonoce. Slavná divadelní hra, která získala svou proslulost i díky filmovému zpracování, ve kterém exceluje Jean-Paul Belmondo. V Prostějově představení uvidíte 29. září v 19 hodin v KaSCentru.

Věčný příběh nenapravitelného zmatkaře Stéphana, který se odhodlá podvést svou manželku Sophii. Ta ho jednou přistihne ve společnosti půvabné dívky a Stéphane ji bez váhání představí jako svou dceru. V té chvíli začne zamotávání se do vlastních lží, skrývání a nečekaných překvapení. Veselé Velikonoce jsou skvostnou situační komedií, která vychází z nejlepších tradic tohoto žánru.

Jedná se o českou divadelní premiéru, v níž hrají Martin Hofmann, Michaela Badinková, Eliška Hanušová, Monika Zoubková, Jelena Juklová, Jiří Wohanka  a Filip Cíl.

Kdo vyhrál další volňásky na představení Ženy a sluhové?

ilustrační foto

Zámek Plumlov se od 13. do 19. srpna promění v divadelní otevřenou scénu, kde se na nádvoří uskuteční exkluzivní česká premiéra ztracené a znovu nalezené komedie Lopeho de Vega s názvem Ženy a sluhové.

O festivalu jsme již několikrát informovali. Měli jste další možnost zúčastnit se druhé soutěže o vstupenky. Na koho se usmálo štěští a vyrazí na představení 19.8. do Plumlova? Výhercem se stává Antonín Bůžek z Prostějova. Gratulujeme! (red)

 

Zámek Čechy pod Kosířem zve na jedinečný koncert

Foto Festival Ibérica

Oranžerie zámku Čechy pod Kosířem bude příští pátek 21. srpna od 19,30 hodin hostit jedinečný projekt pod názvem Vracím se pro svá křídla.

Festival Ibérica představuje komponované představení F. G. Lorca: Vracím se pro svá křídla, v němž zazní verše andaluského básníka v podání Tomáše Hanáka v romantickém prostředí zámecké Oranžerie. Spojujícím prvkem představení je hudebně taneční koláž flamenkové tanečnice Virginie Delgado a kytaristy Petra Víta, jež dodává Lorkově poezii nový rozměr a barvu.

Do Prostějova míří Miroslav Donutil

ilustrační foto

Populární herec, bavič, vypravěč Miroslav Donutil navštíví Prostějov 24. září 2020 se svojí one man show Na kus řeči.

Skvělé historky, nové příběhy a zážitky připomenou, co vše se může přihodit na cestách. Vtipné komentáře, které mají nadhled i osobitý humor a často se dotýkají Donutilových přátel či kolegů. Umělec bude nejen vyprávět své zážitky z natáčení, cest a ze svého života, ale také bude odpovídat na dotazy diváků. Představení se koná v KaSCentru, začátek je v 19 hodin. (red)