Pronitka

Letní výjezdní turné loutkového divadla Pronitka Prostějov mělo devět štací

Foto Lucie Hlačíková

Dvakrát divadlo vystupovalo v prostějovském zámku na pódiu statutárního města. Dále v PV v dětské skupině Hradčany, U Abrahámka a Na Splávku, kam by se loutkáři rádi vrátili v říjnu. Zbytek představení viděli diváci v okolních obcích, v Dětkovicích, v Držovicích, ve Víceměřicích a nově ve Vrbátkách.

„Viděla nás necelá pětistovka diváků. Zhlédli pohádku Honza hádanek král, která je hádanek plná. Po skončení představení jsme vyzvali děti, aby přišly k nám na jeviště a dávaly hádanky svým kamarádům. Nejlepšího hádankáře jsme odměnili malou korunkou a zvolili tak krále nebo královnu hádanek v místě vystoupení,“ říká principálka Lucie Hlačíková s tím, že všem připomněli i své YouTube Studio Pronitka. „Nestihli jste naše vystoupení? Nevadí. Najdete ho právě na našem Studiu, společně s dalšími třemi asi půlhodinovými pohádkami a dalšími bezmála 30 různě dlouhými videi.

Pronitka zve na dnešní loutkové představení. Vrací se na nádvoří zámku!

ilustrační foto plakát

Letní výjezdní turné loutkového divadla Pronitka se vrací do Prostějova. Nabídne pohádku Honza hádanek král.

Nestihli jste z nějakého důvodu naše představení na prostějovském zámku? Nebo se vám zdálo být tak úžasné, že ho musíte vidět znovu? Máte možnost! Posbírejte ratolesti třeba i od sousedů nebo přijďte jen tak na pohádku ve středu 18.8.2021 v 16 hodin," zvou za divadlo Luca, Alena a Eva. (red)

Loutkové divadlo Pronitka zve na letní turné 2021

ilustrační foto plakátky

Nestihli jste premiéru Letního prázdninového turné loutkového divadla Pronitka? Přijďte na druhé představení!

Zatím jich máme v plánu sedm, nejen v Prostějově, ale i v okolních obcích. Více se dovíte na https://www.sokolipv.cz/pronitka/ a FB loutkové divadlo Pronitka. 

"Tuto pohádku, mimo jiné, najdete také na https://www.youtube.com/channel/UCabYw36XcQMKqMJKcFQsKTg/playlists," zve principálka Lucie Hlačíková. (red)

Pronitka zve na Draka. A připravuje letní turné

Foto ber

Na YouTube Studiu Pronitka jste mohli vidět tři krátké reportáže z natáčení a přípravy na pohádku Drak. Už je dokončena a zveřejněna. Je to už v pořadí čtvrtá "dlouhá" pohádka, kterou prostějovští loutkáři zveřejnili.

„Budeme moc rádi, když nám napíšete, jak se vám líbila na email anebo ještě lépe na Fb Loutkové divadlo Pronitka,“ vzkazuje principálka Lucie Hlačíková s tím, že různě dlouhých videí už Studio zveřejnilo na třicet.

Loutkáři rovněž připravují letní prázdninové turné 2021. „Pokud máte zájem, s pohádkou Honza hádanek král přijedeme i k vám. Kontaktujte nás,“ dodává principálka. (ber)

Pronitka zve na Ježibabu

Foto Sokoli PV

Nové video nabízí k shlédnutí loutkové divadlo Pronitka. Tentokrát je to Ježibaba.

"Znáte naše pohádky, ve kterých hrála? Nakreslete obrázky, vyfoťte a pošlete na náš Fb loutkové divadlo Pronitka. Budete zařazeni do slosování o další plyšovou hračku! Klikněte sem: Ježibaba," zve principálka Lucie Hlačíková.

Pronitka má i druhou dlouhou (asi půlhodinovou) pohádku. Vidět ji můžete na pohádka Honza hádanek král

Pronitka zve na pohádku Honza hádanek král. On-line

Foto Pronitka

Druhou, asi půlhodinovou pohádku, nabízí ke zhlédnutí prostějovské loutkové divadlo Pronitka.

"Pohádka je plná hádanek. Setkáte se s Kašpárkem i Honzou, nechybí kouzelná babička a příběhem se také proplétá veselá koza Líza. Celou pohádku vypráví naše pohádková babička loutce Pronitce," říká Lucie Hlačíková.

Najděte si chvilku se svými ratolestmi, nebo se jen tak podívejte na pohádku, hádejte a můžete si dávat i další hádanky. "Budeme moc rádi, když nám napíšete, jak se vám pohádka líbí na FB Loutkové divadlo Pronitka, nebo na můj e-mail a já příspěvek zveřejním," doplňuje Lucie.

Prostějovské loutkové divadlo Pronitka je na youtube!

Foto youtube

Další tři videa ze Studia Pronitka se objevila na youtube. Tentokrát Pronitka uvádí představení, medailonek Lucifera a Mikulášská pohádka o čertech, aneb jak to přišlo, že čerti nosí brambory a uhlí. 

"Připravujeme další medailonek i pohádku. Pokud se vám líbí, dejte si na youtube Odebírat a o nic nepřijdete. Budeme moc rádi, když odkazy na naši tvorbu budete sdílet a přeposílat," vzkazuje Lucie Hlačíková. Na představení se můžete podívat na 

https://www.youtube.com/…fqIu, https://www.youtube.com/watch?v=NIffkBtlRlQ a 

Loutkáři mají internetové Studio Pronitka. Podívejte se

Foto FB

Loutkové divadlo Pronitka nemohlo zahájit sezónu loutkových pohádek pro nejmenší. Opatření v souvislosti s nákazou COVID-19 je přivedla na myšlenku vytvoření internetového studia.

"V dramaturgickém plánu Studia Pronitka jsou upoutávky, představování a krátké medailonky různých loutek, pohádky, jak je z loutkového divadla neznáte. Naše videa jsou interaktivní. Vyzývají děti i jejich rodiče naučit se básničku, nakreslit obrázek, naučit se hru…. Myslíte, že přijde i Mikuláš? Nebo čerti?