kolo

Ustlal si v příkopě. I s kolem

ilustrační foto městská policie

V úterý ve večerních hodinách vyjížděla hlídka prověřit telefonické oznámení týkající se ležícího muže v příkopě v okrajové části Prostějova. V uvedené lokalitě strážníci nalezli ležící osobu s jízdním kolem.

„Devětapadesátiletý muž byl v mírně podnapilém stavu, zraněný nebyl a ani si na žádnou bolest nestěžoval. S hlídkou komunikoval. Jeho stav nevyžadoval lékařské ošetření, proto jej hlídka doprovodila do nedalekého bydliště, kde byl předán manželce," uvedla komisařka Tereza Greplová. To, jestli se dotyčný pohyboval před pádem na zem, na kole nebo šel pěšky, se strážníkům zjistit nepodařilo. (red)

Ve sklepě se zloděj slušně napakoval. Odnesl kola i alkohol

ilustrační foto ber

Mezi 2. a 4. lednem využil neznámý pachatel příležitosti, která se mu naskytla v Prostějově na ulici J. B. Pecky. Otevřel nezabezpečené dveře sklepní kóje, které zřejmě majitelé zapomněli zamknout a poodnášel z ní spoustu věcí.

„Poškozený zjistil, že mu chybí dvě jízdní kola, dvě dětské sedačky na jízdní kolo, cyklistická přilba, několik lahví s obsahem 30 litrů slivovice, 6 lahví s obsahem tvrdého alkoholu a 9 lahví vín různých značek. Poškozeným tak vznikla škoda za 46 500 Kč. Po oznámení a zjištění všech okolností případu jsme zahájili úkony trestního řízení pro trestné činy krádež a porušování domovní svobody," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Michal pojede pro život. Sbírka Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům pomůže i Dětské klinice FN Olomouc

Foto znesnaze21.cz

Život se někdy nevyvíjí podle našich představ. Michal o tom ví své. Ve třech letech mu byl diagnostikován Wilmsův tumor, poměrně vzácný ledvinový nádor postihující především děti předškolního věku. Na poslední chvíli, díky Michalově přirozené houževnatosti a vůli nevzdávat se, díky péči lékařů a sester, díky shodě příznivých náhod a obrovské dávce štěstí, podstoupil Michal operaci, která mu dala druhou šanci k životu.

Vystudoval Fakultu tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci, stal se vášnivým sportovcem a trenérem v jím založené posilovně Činkárna Olomouc. Jako poděkování lékařům a sestrám v českých nemocnicích se rozhodl vyhlásit ve spolupráci s Olomoučané sbírku pro vybrané dětské kliniky, přičemž jednou z nich je Dětská klinika FN Olomouc. A jako důkaz, že i vyléčení onkologičtí pacienti mohou dosáhnout velkých věcí, pojede 24 hodin nonstop na spinningovém kole a pokusí se tak zdolat český rekord.

Náklaďáku upadlo kolo. Na dálnici

foto Policie ČR

Nehodou ve středu skončila jízda nákladního vozidla s návěsem, které jelo po dálnici ve směru od Vyškova na Prostějov a osobního vozidla VW Passat, které jelo v protisměru.

„Řidič nákladního vozidla si pořádně nezkontroloval upevnění levého zadního kola, které se zhruba na 15 km dálnice uvolnilo a čelně narazilo do VW, které jelo v protisměru," uvedla policejní mluvčí Miluš Zajícová s tím, že v těchto místech je vozovka zúžena do jednoho jízdního pruhu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a požití alkoholu u obou řidičů cizí státní příslušnosti bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Řidiči nákladního vozidla byla uložena bloková pokuta ve výši 2 000 Kč. Na vozidlech byla hmotná škoda vyčíslena na 210 000 Kč. (red)

Půjčil si sousedčino kolo. Jenže bez dovolení

foto Magistrát města Prostějova

Nechávat nezabezpečené jízdní kolo se nemusí vyplatit. O tom se přesvědčila čtyřiačtyřicetiletá žena, která své kolo zaparkovala na chodbě ve společných prostorách bytového domu v Prostějově. Zásadní věc, kterou by měl udělat každý majitel kola, však zapomněla. Svůj dopravní prostředek ponechala volně stojící a navíc neuzamčený.

Této nabízené příležitosti využil třicetiletý muž. Kolo si půjčil, ale majitelku o svém úmyslu neinformoval. Ta následně zjistila, že kolo zmizelo a celou událost ohlásila na městskou policii, jako krádež. „Přivolaná hlídka začala celou událost prověřovat a podařilo se jí od svědkyně zjistit, že na kole oznamovatelky viděla odjíždět souseda.  Ten se o chvíli později vrátil i s kolem zpět do domu. Nedovolené zapůjčení kola vysvětlil strážníkům velkým spěchem na nakupování.

Cyklobusy zahajují víkendové jízdy. Už zítra!

foto FTL

Dopravci FTL – First Transport Lines, a.s. a ARRIVA MORAVA a.s., ve spolupráci s městem Prostějovem, opět připravili pro jaro a léto 2021 tradiční linky cyklobusů.

Provoz cyklobusů bude pouze o víkendech a svátcích, a to v období od 17. dubna do 28. září 2021 (Provoz cyklobusu může být omezen dle protiepidemiologických opatření vlády ČR – aktuální informace o omezení budou k dispozici na www.ftl.cz).

Opilá cyklistka odmítala s policisty spolupracovat

ilustrační foto Městská policie

Ve středu po třiadvacáté hodině kontrolovali policisté v ulici V Loučkách v Prostějově neosvětlenou cyklistku. Zjevně opilá žena s policisty odmítala spolupracovat, nechtěla jim sdělit totožnost, a naopak se pokoušela z místa odejít.

Když nepomohla žádost ani výzva, byla žena policisty na místě zajištěna a k dalším úkonům eskortována na policejní služebnu. Tam policisté zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletou ženu z Prostějova a dechovými zkouškami u ní změřili hodnoty 1,17 a 1,13 ‰ alkoholu v dechu. S výsledky zkoušek žena souhlasila a požití alkoholu před jízdou přiznala. Ze zajištění byla propuštěna necelou hodinu po půlnoci.

Zloděj ukradl dvě jízdní kola za 80 tisíc. Z domu v Mostkovicích

Ilustrační foto bike.cz

Minulou sobotu nebo neděli vnikl dosud nezjištěný pachatel do rodinného domu v Mostkovicích. Bez použití násilí pachatel vnikl nejprve na pozemek, a poté i do skladovacích prostor, kde odcizil dvě horská jízdní kola typu Cannondale Scalpel.

Majitelům kol tím byla způsobena škoda předběžně vyčíslená na 80 tisíc korun. Plumlovští policisté věc šetří pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a zločinu krádež. "Za ty pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Pamatujete? Kolo Ukrajina

Foto FB

Chceš-li poznat, co je dřina, kup si kolo Ukrajina. Tahle říkanka na bicykl sovětské výroby přesně pasovala.

Nemotorný stroj velmi robustní konstrukce byl těžko k rozjetí, a ještě méně zastavitelný. Někteří sousedé si díky Ukrajině vypracovali svalstvo dolních končetin natolik, že mohli soutěžit s dostihovou slepicí.

Na druhou stranu, byl to pracant. Na nosiči odvezl pytel cementu i brambor.  (ber)

Na Sušilce zloděj cyklista-alkoholik šlohl kolo a slivovici

Ilustrační foto ber

V dosud přesně nezjištěné době přes noc z neděle na pondělí vnikl dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem do sklepních prostor bytového domu v Sušilově ulici v Prostějově.

"S použitím násilí pak pachatel vnikl do dvou sklepních kójí, ze kterých odcizil šest lahví slivovice a bíločerné pánské krosové jízdní kolo typu Merida Crossway 100D. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na více než 7 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a ze zločinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. (red)