kolo

Náklaďáku upadlo kolo. Na dálnici

foto Policie ČR

Nehodou ve středu skončila jízda nákladního vozidla s návěsem, které jelo po dálnici ve směru od Vyškova na Prostějov a osobního vozidla VW Passat, které jelo v protisměru.

„Řidič nákladního vozidla si pořádně nezkontroloval upevnění levého zadního kola, které se zhruba na 15 km dálnice uvolnilo a čelně narazilo do VW, které jelo v protisměru," uvedla policejní mluvčí Miluš Zajícová s tím, že v těchto místech je vozovka zúžena do jednoho jízdního pruhu. Ke zranění osob naštěstí nedošlo a požití alkoholu u obou řidičů cizí státní příslušnosti bylo vyloučeno provedenou dechovou zkouškou. Řidiči nákladního vozidla byla uložena bloková pokuta ve výši 2 000 Kč. Na vozidlech byla hmotná škoda vyčíslena na 210 000 Kč. (red)

Půjčil si sousedčino kolo. Jenže bez dovolení

foto Magistrát města Prostějova

Nechávat nezabezpečené jízdní kolo se nemusí vyplatit. O tom se přesvědčila čtyřiačtyřicetiletá žena, která své kolo zaparkovala na chodbě ve společných prostorách bytového domu v Prostějově. Zásadní věc, kterou by měl udělat každý majitel kola, však zapomněla. Svůj dopravní prostředek ponechala volně stojící a navíc neuzamčený.

Této nabízené příležitosti využil třicetiletý muž. Kolo si půjčil, ale majitelku o svém úmyslu neinformoval. Ta následně zjistila, že kolo zmizelo a celou událost ohlásila na městskou policii, jako krádež. „Přivolaná hlídka začala celou událost prověřovat a podařilo se jí od svědkyně zjistit, že na kole oznamovatelky viděla odjíždět souseda.  Ten se o chvíli později vrátil i s kolem zpět do domu. Nedovolené zapůjčení kola vysvětlil strážníkům velkým spěchem na nakupování.

Cyklobusy zahajují víkendové jízdy. Už zítra!

foto FTL

Dopravci FTL – First Transport Lines, a.s. a ARRIVA MORAVA a.s., ve spolupráci s městem Prostějovem, opět připravili pro jaro a léto 2021 tradiční linky cyklobusů.

Provoz cyklobusů bude pouze o víkendech a svátcích, a to v období od 17. dubna do 28. září 2021 (Provoz cyklobusu může být omezen dle protiepidemiologických opatření vlády ČR – aktuální informace o omezení budou k dispozici na www.ftl.cz).

Opilá cyklistka odmítala s policisty spolupracovat

ilustrační foto Městská policie

Ve středu po třiadvacáté hodině kontrolovali policisté v ulici V Loučkách v Prostějově neosvětlenou cyklistku. Zjevně opilá žena s policisty odmítala spolupracovat, nechtěla jim sdělit totožnost, a naopak se pokoušela z místa odejít.

Když nepomohla žádost ani výzva, byla žena policisty na místě zajištěna a k dalším úkonům eskortována na policejní služebnu. Tam policisté zjistili, že se jedná o čtyřiačtyřicetiletou ženu z Prostějova a dechovými zkouškami u ní změřili hodnoty 1,17 a 1,13 ‰ alkoholu v dechu. S výsledky zkoušek žena souhlasila a požití alkoholu před jízdou přiznala. Ze zajištění byla propuštěna necelou hodinu po půlnoci.

Zloděj ukradl dvě jízdní kola za 80 tisíc. Z domu v Mostkovicích

Ilustrační foto bike.cz

Minulou sobotu nebo neděli vnikl dosud nezjištěný pachatel do rodinného domu v Mostkovicích. Bez použití násilí pachatel vnikl nejprve na pozemek, a poté i do skladovacích prostor, kde odcizil dvě horská jízdní kola typu Cannondale Scalpel.

Majitelům kol tím byla způsobena škoda předběžně vyčíslená na 80 tisíc korun. Plumlovští policisté věc šetří pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a zločinu krádež. "Za ty pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Pamatujete? Kolo Ukrajina

Foto FB

Chceš-li poznat, co je dřina, kup si kolo Ukrajina. Tahle říkanka na bicykl sovětské výroby přesně pasovala.

Nemotorný stroj velmi robustní konstrukce byl těžko k rozjetí, a ještě méně zastavitelný. Někteří sousedé si díky Ukrajině vypracovali svalstvo dolních končetin natolik, že mohli soutěžit s dostihovou slepicí.

Na druhou stranu, byl to pracant. Na nosiči odvezl pytel cementu i brambor.  (ber)

Na Sušilce zloděj cyklista-alkoholik šlohl kolo a slivovici

Ilustrační foto ber

V dosud přesně nezjištěné době přes noc z neděle na pondělí vnikl dosud nezjištěný pachatel nezjištěným způsobem do sklepních prostor bytového domu v Sušilově ulici v Prostějově.

"S použitím násilí pak pachatel vnikl do dvou sklepních kójí, ze kterých odcizil šest lahví slivovice a bíločerné pánské krosové jízdní kolo typu Merida Crossway 100D. Výše způsobené hmotné škody byla předběžně vyčíslena na více než 7 tisíc korun," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a ze zločinu krádež. Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let. (red)

Dva vybrakované sklepy. V Palackého ulici

ilustrační foto Policie ČR

V ulici Palackého v Prostějově řádil tento týden ve sklepních prostorách neznámý lapka. Bez násilí se dostal do chodby domu a vylomil bezpečnostní vložku užitkové místnosti, ze které odcizil uzamčené pánské horské jízdní kolo v přesně neustanovené hodnotě.

Ve vedlejším vchodě domu se dostal do sklepa a jednoho z boxů, kterému vylomil zámek a vniknul dovnitř. Majitel zjistil, že mu zmizelo 20 krabic, v každé 6 lahví vína různých značek a přesně neustanovený počet šanonů s různou dokumentací. Škodu si vyčíslil na 120 000 Kč. "Pachateli krádeže, po kterém pátráme, hrozí s ohledem na nouzový stav až osmiletý trest odnětí svobody," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Rodina v Čelechovicích přišla krádeží o všechna kola

ilustrační foto Policie ČR

V dosud přesně nezjištěné době v období od 6. do 8. září se dosud nezjištěný pachatel po násilném překonání drátěného oplocení vloupal na pozemek u rodinného domu v obci Čelechovice na Hané.

Z toho pak odcizil dámské, pánské a dětské jízdní kolo, pánskou koloběžku a pánskou přilbu na kolo. Celkem pachatel způsobil škodu vyčíslenou na 21 300 korun. Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu porušování domovní svobody a přečinu krádež. "Za ty pachateli v případě dopadení a prokázání viny hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Na Hvězdě přišel o kolo za deset tisíc

Ilustrační foto serviscyklo

Ve čtvrtek policistům oznámil mladý muž z Prostějova, že mu neznámý pachatel ukradl kolo. Ke krádeži mělo dojít někdy mezi začátkem srpna a včerejškem v domě na ulici Hvězda.

Lapka vnikl do sklepních prostor a násilím se dostal do sklepní kóje, kde vzal pánské horské jízdní kolo značky CTM. Majiteli bicyklu způsobil škodu 10 000 Kč. "Případ evidujeme a šetříme pro trestný čin krádež," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)