Bulharská

Střelba v Bulharské skončila smrtí

Ilustrační foto pixabay.com

V úterý 19. září odpoledne došlo v jednom z bytů v Bulharské ulici k vážnému střelnému poranění muže, který byl letecky transportován do FN Olomouc.

Muž byl hospitalizován na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny v kritickém stavu a v bezprostředním ohrožení života. Jak PvNovikám potvrdil mluvčí FN Ol Adam Fritscher, v minulých dnech svým zraněním podlehl. 

Podle policejní mluvčí Miluše Zajícové bylo předběžně vyloučeno, že by se na mužově zranění měla podílet další osoba. (ber)

V Bulharské se postřelil muž!

Ilustrační foto ZZS Olomouckého kraje

V úterý odpoledne přistál na hřišti ZŠ Horák vrtulník letecké záchranné služby. Jak se PvNovinkám podařilo zjistit, do nemocnice vzápětí transportoval postřeleného muže!

„V jednom z bytů v Bulharské ulici došlo k vážnému střelnému poranění muže, který byl letecky transportován do FN Olomouc," sdělila redakci policejní mluvčí Miluše Zajícová. Jak dodala, předběžně bylo vyloučeno, že by na jeho zranění měla podíl další osoba. (ber)

Stařík sejmul Fabií motorkáře

Foto Policie ČR

V pondělí  v 17:30 hod. projížděl ulicí Bulharskou v Prostějově 81letý řidič s vozidlem Škoda Fabia. V křižovatce s ulicí Okružní nedal přednost v jízdě 36letému řidiči motocyklu, který přijížděl zleva po ulici Okružní (tedy po hlavní silnici).

„Po střetu s autem byl motocykl odhozen mimo komunikaci. Řidič motocyklu utrpěl lehké zranění, s nímž byl převezen na ošetření do prostějovské nemocnice," sdělila PvNovinkám policejní mluvčí Marie Šafářová. Nikdo jiný zraněný nebyl. Dechové zkoušky u obou řidičů měly negativní výsledek. Celková škoda byla odhadnutá na 20 tisíc korun. "Okolnosti nehody jsou předmětem dalšího šetřen," dodala mluvčí. (ber)

Sedl za volant opilý. A převrátil auto na bok

foto Policie ČR

V úterý krátce před 22. hodinou jel téměř padesátiletý muž s vozidlem značky Opel v Prostějově po ulici Bulharská. U jednoho z domů nezvládl řízení, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do zaparkovaného vozidla Dacia. Následkem toho se jeho vozidlo převrátilo a zůstalo stát na boku.

Hlídka u řidiče provedla dechové zkoušky, kterými se potvrdilo, že řídil pod vlivem alkoholu. Požití alkoholu nepopíral a přiznal tři dvanáctky a čtyři panáky. Na místě přišel o řidičský průkaz. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na 80 000 Kč a nehoda se obešla naštěstí bez zranění. "Dál ji šetří policisté z dopravního inspektorátu a byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

Starý Prostějov. Bulharská ulice

Foto SOkA

Domy v téhle ulici jsou stále stejné. Jen doplněk, ulice byla nazvaná v prosinci 1945 podle slovanského národa Bulharů.

Předtím se od dubna 1942 nazývala podle významného německého filozofa a osvícence Immanuel Kant-Gasse. (ber)

Bulharská bude uzavřena. Částečně

ilustrační foto MMP

Ve dnech 9.7.2018 – 31.8.2018 bude uzavřena místní komunikace ulice Bulharská v Prostějově v úseku a směru jízdy od ulice Okružní k ulici Stanislava Manharda, opačný směr jízdy tj. od ulice Manharda k ulici Okružní bude jednosměrně průjezdný. Důvodem jsou práce na vodovodu.

Délka uzavírky je cca 300 metrů, objízdné trasy se nestanovují, doprava využije okolních neuzavřených komunikací. (red)

Vnitroblok ulic Bulharská, Okružní a Waitova se obyvatelům líbí

Foto MMP

 

V úterý 30. 6. 2015 byla dokončena revitalizace vnitrobloku ulic Bulharská, Okružní a Waitova v Prostějově.

Práce probíhaly od října 2014 a zhotovitelem byla firma STRABAG a.s.. Obnova si vyžádala 4 815 241,- Kč vč. DPH. „Ve vnitrobloku byla zbudována nová komunikace, nové bezbariérové vstupy do obytných domů, nové plochy pod sušáky na prádlo a klepač na koberce. Dále bylo vybudováno 37 parkovacích míst pro auta,“ uved magistrát. V rámci sadových úprav bylo vysázeno 268 kusů keřů. Podél ulice Okružní byl zbudován nový chodník a veřejné osvětlení.