pátrání policie ČR

Policie hledá nestydu. Obnažoval se ve vlaku

Foto PČR

Od 5. března 2022 policisté přerovského obvodního oddělení šetří případ neznámého pachatele, který se pohlavně ukájel při jízdě vlakem na trase Nezamyslice – Přerov.

"Snažil se obnaženým pohlavním orgánem a vyzývavým pohledem upoutat pozornost poškozené cestující v době od 18:50 do 19:00 hodin, což se mu taky podařilo, a ženu tím značně pohoršil. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Mladík se ztratil před devíti lety. Mohl se stát obětí násilného činu

Foto P

Minulý týden uplynulo devět let od doby, kdy je pohřešován Milan Šimčík z Přerovska, narozený 23. března 1991. V souvislosti s jeho zmizením se provádělo a stále se provádí šetření a zjišťují se další okolnosti, které by policistům mohly pomoci s jeho nalezením. Doposud zjištěné skutečnosti nasvědčují tomu, že se mohl stát obětí některého z násilných trestných činů proti životu a zdraví.

Pátrání po pohřešovaném bylo vyhlášeno ten samý den, co jeho rodina dne 11. března 2013 oznámila, že se nevrátil do místa bydliště. Naposledy byl viděn svými kamarády dne 9. března 2013 v obci Nahošovice v čase 23:45 hodin, kdy sedl na modré kolo značky Lady a odjel směrem na Dřevohostice. V té době měl na sobě oblečenou černou zimní bundu s límečkem a s vyobrazeným písmenem E na podšívce. Tmavě modré rifle, na stehně vytržené a sešité do písmene L s červeným páskem. Na nohou obuté nízké šněrovací kožené boty s kovovými cvočky po stranách.

Policisté hledají svědkyni nehody v Jezdecké ulici

ilustrační foto HZS Olomouckého kraje

Zhruba třicetiletou ženu hledají prostějovští dopravní policisté. Byla svědkyní závažné dopravní nehody, která se stala 16. června odpoledne v křižovatce ulic Dolní a Jezdecká. Řidič nákladního vozu při odbočování přehlédl 57letou cyklistku. Zmíněná mladá žena jí poskytla první pomoc.

"Žádáme svědky nehody, zejména mladou asi třicetiletou ženu, která poskytla zraněné cyklistce první pomoc a byla přímo u nehody, aby nás kontaktovala na telefonu 974 781 251 nebo na lince 158. Jedná se o velmi závažnou dopravní nehodu, kterou je nutno řádně prošetřit a prověřit veškeré její okolnosti. V souvislosti s ní byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu těžké ublížení na zdraví. Přivítáme i další svědecké výpovědi, které by mohly mít důkazní hodnotu a souvisí s touto závažnou událostí.

Policisté hledají muže, kterého v parku napadl pes i jeho opilý majitel

ilustrační foto dogschol.com

V pondělí 26. dubna 2021 po poledni došlo v Kolářových sadech v Prostějově k napadení dosud nezjištěného muže agresivním opilým útočníkem a jeho psem rasy stafordširský bulteriér. Napadenému se podařilo utéct a podezřelého zadržet.

Policisté věc šetří pro podezření z přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti veřejnému pořádku. K řádnému objasnění věci žádáme napadeného muže, aby se se svým svědectvím přihlásil policistům obvodního oddělení Prostějov 1.

„Může tak učinit osobně na adrese Újezd 12, Prostějov, telefonicky na čísle 974 781 651, nebo na lince 158. Pro snadnější identifikaci případu může uvést číslo jednací KRPM/46407,“ doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Policie hledá Tomáše Karase

Foto aplikace policie pátrání po osobách

Od 11. prosince pátrají prostějovští policisté po Tomáši Karasovi z Prostějovska.

Šestadvacetiletý muž je 178 - 180 centimetrů vysoké postavy. Pokud jste hledaného muže viděli, kontaktujte PČR na bezplatné lince 156. (red) 

Policie hledá Jiřinu Kopečnou

Foto Pátrání po osobách - policie

Od 11. prosince pátrají prostějovští policisté po Jiřině Kopečné z Prostějovska.

Šestačtyřicetiletá žena je 165 cm vysoké, hubené postavy. Má hnědočerné rovné vlasy. Podle https://aplikace.policie.cz/patrani-osoby/PersonDetail.aspx?person_id=93... je žena nebezpečná.

Pokud jste hledanou ženu viděli, kontaktujte PČR na bezplatné lince 156. (red)

 

Hledá se svěřenkyně výchovného ústavu. Dívka je na útěku s novorozencem

ilustrační foto

V úterý 6. října bylo vyhlášeno celostátní pátrání po šestnáctileté dívce, svěřenkyni dětského výchovného ústavu v obci Moravský Krumlov. Znojemští kriminalisté ji hledají také v souvislosti s tím, že na útěku je společně s několikadenní novorozenou dcerou. 

Policisté předpokládají, že by se měla v současné době pohybovat s otcem jejího dítěte v Olomouckém kraji, odkud pochází. Hledaná Kateřina Rehovičová má asi 161 centimetrů vysokou, obézní postavu, hnědé oči, černé rovné vlasy. Na levé ruce má dívka jizvu od sebepoškozování. Oblečena byla v bílé sukni a černá halence.

Policisté přijmou jakékoliv informace o pobytu a pohybu hledané na bezplatné lince 158. (red)

Policie hledá Marka Fialu

Foto PČR

Šestatřicetiletého muže s trvalým bydlištěm v okrese Prostějov hledají prostějovští policisté od 11.9.2020.

Hledaný je 170 až 180 cm vysoký, hubené postavy. Má hnědé oči a vlasy, nosí vousy.

Pokud jste hledaného mladíka viděli, nebo je vám známo místo jeho pobytu, kontaktujte policisty na bezplatné lince 158. (red)

Policie hledá mladého muže

Foto PČR

Od 15. září hledají prostějovští policisté Lukáše Veselého. Šestadvacetiletý muž má trvalé bydliště v okrese Prostějov.

Hledaný je přibližně 185 centimetrů vysoký, hubené postavy. Má modré oči a hnědé vlasy. Pokud jste hledaného mladíka dívku viděli, nebo je vám známo místo jeho pobytu, kontaktujte policisty na bezplatné lince 158. (red)

Policie hledá Samuela Šťuku

Foto PČR

Patnáctiletého Samuela hledají policisté od 6.9.2020.

Mladík s trvalým bydlištěm v okrese Prostějov je 165 až 170 centimetrů vysoký, hubené postavy. Má hnědé vlasy a hnědé oči.

Pokud byste chlapce někde viděli, nebo věděli, kde se zdržuje, ihned kontaktujte policisty na lince 158. (red)