komunistní sázení

U střelnice ve Vrahovicích zasadili střelci stromy i keře

Foto Magistrát města Prostějova

V sobotu dopoledne přibylo v areálu střelnice ve Vrahovicích 10 habrů obecných, 62 keřů ptačího zobu vejčitolistého, 50 keřů cesmíny ostrolisté a 32 keřů kaliny tušalaje. V rámci prvního letošního komunitního sázení se o jejich nový start do života postarali městští a státní policisté, amatérští střelci z klubu a příslušníci 102. průzkumného praporu Prostějov.

Smyslem bylo zejména odhlučnění areálu střelnice. „Bohužel, můžeme sázet pouze na našich pozemcích, takže jsme zvolili tuto variantu. Musím říct, že práce šla všem velmi od ruky," sdělila PvNovinkám 1. náměstkyně primátora Milada Sokolová.

Další komunitní sázení se bude konat 25. května v Kolářových sadech na místě psí loučky. „Přibude tam devět stromů, sedm višní chloupkatých „Accolade“, jeden javor mléč a jeden javor klen. Všechny stromy jsou již obsazeny," doplnila náměstkyně. (ber)

OBRAZEM: Sázení stromů se v sobotu ujali školáci a fotbalisté

Foto Magistrát města Prostějova

Biocentrum u soutoku Romže a Hloučely ve Vrahovicích se v sobotu opět rozrostlo o další stromy. Jejich výsadby se ujali vrahovičtí prvňáčci a fotbalisté. V průběhu dvou týdnů se tak biocentrum rozrostlo o 29 stromů – lípy, habry, javory, jilmy a hrušně.

V sobotu se jednalo o druhý díl komunitního sázení u soutoku. Minulou sobotu bylo zasazeno patnáct stromů. „Komunitní výsadby se stávají velmi oblíbenou akcí hlavně u rodin s dětmi, které následně chodí navštěvovat svůj stromeček a děti tak vidí, jak dlouhou dobu trvá, než se z malého stromku stane statný strom," uvedla 1. náměstkyně primátor Milada Sokolová, která stojí za zrodem komunitního sázení v Prostějově.

Poslední letošní komunitní sázení je v sobotu. U Sportcentra

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Po trojici komunitních sázeních, která proběhla v ulici Ječná, u cyklostezky směrem na Bedihošť a v Čechůvkách, je naplánováno sázení v tomto roce poslední. Akce je připravena na sobotu 19. listopadu od 8:30 hodin.

„Všechny stromy zakoupilo město Prostějov. Sázet se jich bude dvanáct, konkrétně se bude jednat o magnolie a jírovce,“ uvedla první náměstkyně primátora Milada Sokolová, která je iniciátorkou této myšlenky. Jak sama doplnila, nápad vzešel na základě dotazů rodičů, kteří se při vítání občánků na možnost vysadit za své dítě strom dotazovali.