Lidická

Prostějovské domy. Nájemný dům manželů Vlkových

Foto ber

Nájemný dům v Lidické ulici byl postaven pro manžele Vlkovy v roce 1939.

Je z dílny stavitele Jaroslava Stárka.  (ber)

 

Prostějovské domy. Nájemný dům Růženy Semerákové

Foto ber

V roce 1939 byla projektována a v témže roce i realizována stavba dvoupodlažního obytného nájemného domu s podkrovím.

Pro Růženu Semerákovou ji v Lidické ulici 55 v Prostějově vyprojektoval architekt Miroslav Plainer, stavitel v Plumlově. (ber)

Vozíčkáře oloupil chovanec dětského domova. Měl pomocníka

Foto čtenář

K šokujícímu incidentu došlo ve středu po 13. hodině v Lidické ulici v Prostějově. Pachatele loupeže tam zadrželi pohotoví svědci. Z trestného činu loupeže je při tom podezřelý 17letý mladík, zatímco jeho 12letý komplic zřejmě vyvázne bez trestu.

Na linku 156 městských strážníků se obrátil řidič autobusu s tím, že viděl dva mladíky, kteří na ulici okradli vozíčkáře. „Na místo byla ihned vyslána hlídka. Strážníci v uvedené lokalitě spatřili muže (35 let), který držel za ruku mladého hocha. Při zjišťování, co se vlastně na místě stalo, se dostavil další muž (36 let) a přivedl druhého podezřelého. Oba pánové uvedli, že byli svědky okradení muže na invalidním vozíčku dvojicí výrostků, které pronásledovali a podařilo se jim je zadržet.

Klienti Pivoňky natáčeli film na mezinárodní festival!

Foto CSS Lidická

Ve dnech 7. a 8. února 2018 prožívali uživatelé i pracovnice denního stacionáře Pivoňka mimořádně zajímavé chvíle. Atmosféra vzrušení, nejistoty a radostného očekávání něčeho mimořádného zavládla v Pivoňce již několik dní před tímto datem. Ptáte se proč? Natáčení filmu na mezinárodní filmový festival v Praze, to je přece událost!

A tak vzniká spousta otázek, které je třeba zodpovědět. A ta nejdůležitější: O čem film bude? Pocity nejistoty protrhlo sdělení Martiny Smékalové, vedoucí týmu mladých filmařů. Film bude o sportu a sportovcích v Prostějově, také trochu o baletu a o Pivoňce.

Velká úleva a radostné nadšení. To přece známe. To jsme si vyzkoušeli na prosincové besídce. Tým tenistů, baletky – labutě i koulařka a oštěpař. Tím jsou zodpovězeny další otázky, kdo čím bude a jaké budou rekvizity a oblečení. Teď zbývala ještě jedna důležitá otázka: Kde?

Lavičky se v Lidické ulici objeví do půlky srpna

Foto ber

Práce na pokládce sítí si v minulých měsících v Lidické ulici v Prostějově vyžádaly i rekonstrukci chodníků. Kvůli tomu byla z ulice odstraněna i většina laviček. Ty se mají v nejbližší době vrátit.

"Opravu stávajících laviček zabezpečuje odbor správy a údržby majetku města," uvedla již před časem mluvčí magistrátu Jana Gáborová. Lavičky ale dodnes, kromě jedné jediné, v ulici nejsou. "Jezdím odsud pravidelně autobusem do jedné z nedalekých vesnic. Nemít si kam sednout, než autobus přijede, je pro mne vzhledem k mému věku, i zdravotnímu stavu, dost zásadní problém," poukázala na nedostatek Anna M. 

Čekárny v Lidické nebudou

ilustrační foto

V Lidické ulici stále probíhají úpravy chodníků. Vliv na "nedokončení" měla velká průtrž mračen. Lavičky budou opraveny, čekárny se ale lidé, využívající autobusovou dopravu, nedočkají.

"Není zde zastávka, takže když prší, nebo sněží, není se kde schovat. Stávající lavičky jsou navíc ve velmi špatném stavu," říká jedna z cestujících. Nápravy se podle magistrátu dočkají jen lavičky.

"Budování čekáren patří do působnosti odboru rozvoje a investic. V tuto chvíli nemáme informace o záměru na budování čekárny v této lokalitě. Opravu stávajících laviček zabezpečí odbor správy a údržby majetku města po dokončení opravy chodníku," uvedla mluvčí magistrátu Jana Gáborová. (ber)

 

Lidická bude uzavřena do konce listopadu

Foto ber

Od 1. září až do 30. listopadu probíhá plánovaná uzavírka části Lidické ulice v Prostějově.  

Část mezi ulicemi Šárka a Okružní je uzavřena v souvislosti s opravou vodovodu. Objízdná trasa vede po ulicích Dobrovského a Tylova a je částečně řízena semafory. (ber)