Mětstská policie

Vybíral si jen dražší alkohol. A nikdy nezaplatil

ilustrační foto Městská policie

Ve čtvrtek v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka do jednoho z prostějovských supermarketů k nahlášené drobné krádeži. Strážníci na místě zkontaktovali člena ostrahy. Ten označil jako pachatele krádeže čtyřiatřicetiletého muže.

"Dotyčný si na prodejní ploše uschoval do tašky lahev alkoholu v hodnotě 849 Kč. S takto ukrytou lahví se pokusil projít pokladní zónou bez zaplacení. Zde byl všímavou ostrahou zadržen a vyzván k vyčkání příjezdu hlídky. Výzvy muž uposlechl. Strážníkům se k činu přiznal," uvedla strážník Tereza Greplová. Odcizené zboží dobrovolně vydal. Lahev měla odlepený kolek, proto nemohla být vrácena zpět do prodeje. 

Strážníci budou opět hlídat na přechodech

Ilustrační foto ber

Nezadržitelně se blíží konec prázdnin a s ním přichází začátek školního roku, který tentokrát připadá na úterý 1. září. V rámci dohledu na bezpečnost a plynulost silničního provozu budou strážníci zajištovat bezpečné přecházení u základních škol a v jejich blízkosti.

Prioritou bude příchod do školy, ale také samozřejmě klidný odchod domů. Dá se očekávat velký nárůst v dopravě a větší provoz na pozemních komunikacích zejména u škol. Děti jsou myšlenkami ještě někde na prázdninách a zapomínají na pravidla bezpečného chování. Proto budou vyžadovat dopravní situace zejména ze strany řidičů motorových vozidel pozornost, předvídavost a velkou trpělivost. " V dohledech u přechodů pro chodce bude městská policie pokračovat i během celého školního roku," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Vozíčkáře oloupil chovanec dětského domova. Měl pomocníka

Foto čtenář

K šokujícímu incidentu došlo ve středu po 13. hodině v Lidické ulici v Prostějově. Pachatele loupeže tam zadrželi pohotoví svědci. Z trestného činu loupeže je při tom podezřelý 17letý mladík, zatímco jeho 12letý komplic zřejmě vyvázne bez trestu.

Na linku 156 městských strážníků se obrátil řidič autobusu s tím, že viděl dva mladíky, kteří na ulici okradli vozíčkáře. „Na místo byla ihned vyslána hlídka. Strážníci v uvedené lokalitě spatřili muže (35 let), který držel za ruku mladého hocha. Při zjišťování, co se vlastně na místě stalo, se dostavil další muž (36 let) a přivedl druhého podezřelého. Oba pánové uvedli, že byli svědky okradení muže na invalidním vozíčku dvojicí výrostků, které pronásledovali a podařilo se jim je zadržet.