propast

Policie uzavřela loňskou smrt maminky a dvou dětí. Skončily na dně Macochy

ilustrační foto ber

Propast Macocha je oblíbeným cílem turistů, bohužel ale nejen jich. Jeskyně v Moravském krasu, hluboká 138 metrů, láká odedávna i sebevrahy. 30. června se do útrob Macochy vrhla 30letá žena z Prostějovska, která sebou na poslední cestu vzala dvě malé dcerky. Policisté případ vyšetřovali jako dvojnásobnou vraždu a sebevraždu, vzhledem ke smrti podezřelé jej však odložili. Žena po sobě zanechala dopis na rozloučenou. Jeho obsah policisté nesdělili.

Podle svědků tehdy 30letá žena kolem poledne odstavila auto u propasti a se svými dvěma dcerami – dvouletou a čtyřletou – si na chvíli sedla do restaurace. Pak však zničehonic s oběma dětmi skočila z Horního můstku do 138 metrů hluboké Macochy.

OBRAZEM: Hasiči trénovali záchranu z nejhlubší propasti světa

Foto HZS Olomouckého kraje

Zraněného turistu při průzkumu hranické propasti zachraňovali přerovští a prostějovští hasiči u Hranic.

„Naštěstí se jednalo o čtyřiadvacetihodinový nedělitelný výcvik našich lezeckých skupin. Hasiči během něj zvládli hned několik variant scénářů, jejichž dějištěm se stala tři stanoviště, na nichž si vyzkoušeli speciální lezecké záchranářské techniky a zdokonalovali se v nich,“ informovala mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

 Dále využili konstrukci mostu ve Věrovanech a pomohli ztracenému houbaři v turistické lokalitě Kocanda. Vyzkoušeli si tedy i vyhledávání v nepřístupném terénu pomocí GPS a též transport zraněné osoby na velkou vzdálenost. (red)