pošta

Zákazníci se mohou na poštu objednat na konkrétní čas. I v Prostějově

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta spouští od července testovací fázi objednání klientů na pobočky, které jsou vybaveny vyvolávacím systémem. Těch je po České republice téměř 400, mezi nimi i hlavní pošta v Poděbradově náměstí v Prostějově. Další budou postupně přibývat. Výhody objednání na konkrétní čas s konkrétní službou je šetření času jak zákazníků, tak personálu pošty. Klientů, kteří přijdou na pobočku bez objednání, se nový systém práce nijak negativně nedotkne.

Na webové stránce https://www.postaonline.cz/…ace je možné vybrat si konkrétní pobočku České pošty, službu, datum a čas, kdy se klient na poštu dostaví. Po zadání kontaktních údajů přijde zákazníkovi potvrzení o vytvoření rezervace a kód, který zadá na poště do vyvolávacího systému. Poté jde ihned k přepážce vyřídit si svoji objednanou službu. Rezervaci lze provést ještě hodinu před návštěvnou pobočky.

Česká pošta opět zdražila. Tentokrát psaní a poukázky

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta od 1. dubna zdražila o pět korun doporučená a cenná psaní i poštovní poukázky. Základní doporučené psaní bude za 52 Kč, poukázka A do 5000 korun za 44 Kč. Pošta zdražení odůvodňuje růstem nákladů.

Za prioritní doporučené psaní do 50 gramů lidé od dubna zaplatí 59 korun, za cenné psaní 57 korun. Z poštovních poukázek do 5000 korun bude B v písemné variantě stát 37 korun, v datové verzi 35 korun. Složenka C zdraží na 53 korun a D na 112 Kč. Ceny obyčejných psaní a balíků se nemění. (ber)

Pošta otevře Balíkovny i v sobotu odpoledne. Na Poděbradově a v Plumlovské

ilustrační foto Česká pošta

Balíkovny budou k dispozici mimořádně i v sobotu 12. prosince a v sobotu 19. prosince od 13:30 do 17:30 hodin.

Mimořádná otevírací doba je určená pouze pro výdej balíků. Důvodem sobotního otevření Balíkoven na poštách je extrémní nárůst balíků v předvánočním období. Tímto mimořádným otevřením se pro klienty rozšiřuje časová možnost vyzvednout si svoji balíkovou zásilku.

Pokud má klient na jedné z uvedených pošt uložený balík, stačí mu pouze kód z SMS od České pošty a zásilku si může vyzvednout. Konkrétně se jedná o Balíkovny na hlavní poště, Poděbradovo nám.  a v nákupním středisku Penny v Plumlovské ulici. (Zdroj ČP) 

17. listopadu bude otevřena pošta v Arkádě

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta zveřejnila seznam svých poboček, které budou otevřeny ve státní svátek 17. listopadu. V Prostějově to bude jediná.

Pošta v galerii Arkáda v Držovicích bude otevřena v době od 9 do 19 hodin. (red)

Česká pošta zavádí nový systém otevíracích hodin pro veřejnost na pobočkách. Od září

ilustrační foto Česká pošta

Jde o zásadní krok, který zachová kvalitu poštovních služeb a zároveň dojde ke zvýšení zákaznické spokojenosti, a to i v případě, pokud by nastala další vlna koronavirové infekce. Úprava otevírací doby se osvědčila už na jaře letošního roku během první vlny onemocnění COVID-19.

"Snažili jsme se udržet otevřenou pobočkovou síť v maximální možné míře, a abychom toho docílili, došlo k plošné úpravě otevírací doby. Na pracovišti byla pouze jedna skupina zaměstnanců, čímž se snížilo riziko jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky, včetně nejzranitelnějších skupin – jako jsou senioři, osoby s vážným onemocněním a podobně. V případě karantény jedné směny se zástup na danou poštu řešil provozně lépe, než by tomu bylo při zachování dosavadní praxe, kdy se na poště během dne střídalo najednou více pracovníků, ale počet otevřených přepážek byl stále stejný.

Při tragické srážce vlaků bylo poničeno 1800 kusů zásilek. Možná i ta vaše

Foto HZS ČR

K tragické nehodě, při níž zemřel strojvedoucí osobního vlaku, došlo v úterý 14. července ve večerních hodinách. Před železniční stanicí Český Brod narazil do poštovního vlaku NEX 60051, který stál u návěstidla, osobní vlak. Poštovní vlak odjížděl z SPU v pražských Malešicích krátce po 21. hodině a vezl převážně balíkové zásilky určené pro SPU Pardubice, Olomouc a Ostrava. Na místě nehody zasahovaly jednotky IZS, provoz na železniční trati v úseku Úvaly – Český Brod byl zastaven.

Česká pošta v dopoledních hodinách odhadovala, že došlo ke zničení nebo poškození zhruba 800 kusů balíkových zásilek podaných převážně v Praze a středních Čechách a určených k doručení v pásmech PSČ 750 00–799 99, tedy na Olomoucku a střední Moravě. Odpoledne číslo upřesnila na zhruba 1800 zásilek. Následkem nehody bude také zpoždění ostatních zásilek, které budou přepraveny náhradními kapacitami.

Pozor! Pošty budou o Velikonocích uzavřeny!

ilustrační foto Česká pošta

V souvislosti s doporučením vlády a nastavenými mimořádnými opatřeními ze strany České pošty budou všechny pošty o Velikonocích uzavřeny.

"Uzavírka se týká obou státních svátků – pátku 10. a pondělí 13.  dubna," upozornil mluvčí České pošty Matyáš Vitík. (red)

Pošta v Dolní ulici bude uzavřena

Ilustrační foto ber

Česká pošta informuje, že ve dnech 21.7. - 21.8.2017, bude pošta Prostějov 8 (Dolní ulice) z důvodu rekonstrukce uzavřena. 

"Veškeré služby budou po dobu opravy zajištěny na poště Prostějov 1," vzkazuje Česká pošta. (red) 

Aktualizujeme: Bomba na poště? Zasahují pyrotechnici!

Foto ber

 

Poštu u hlavního nádraží zavřela ve středu odpoledne podezřelá zásilka. Na místě zasahovali hasič a pyrotechnici. Osobu, která poplach vyvolala, zadrželi olomoučtí kriminalisté. 

"Byli jsme povoláni k nebezpečné zásilce," potvrdila redakci včera krátce po půl čtvrté odpoledne mluvčí hasičů Vladimíra Hacsiková. Dnes se na žádost PvNovnek vyjádřili i policisté. "Mohu potvrdit, že jsme přijali oznámení o podezřelé zásilce na jedné z prostějovských pošt. Zásilku zajistili a převzali hasiči k dalšímu zkoumání. V součinnosti s olomouckými kriminalisty byla zjištěna osoba podezřelá z tohoto protiprávního jednání," konstatovala policejní mluvčí Irena Urbánková.

Dnes je Světový den pošty

ilustrační foto

 

9. říjen je Světovým dnem pošty. Slaví se na výročí vzniku Světové poštovní unie roku 1874. 

Ve Světový den pošty se po celém světě konají různé akce s poštou a doručováním spojené, vydávají se např. speciální jubilejní poštovní známky. Tento den by nám měl zároveň připomenout počátky komunikace na větší vzdálenosti. (red)