pošta

Přepadení pošty v Dobromilicích má na svědomí recidivista

ilustrační foto pixabay.com

V neděli krátce po poledni byl v Prostějově po dvoudenním usilovném pátrání a shromažďování důkazního materiálu, na základě předchozího souhlasu státního zástupce, zadržen 30letý muž podezřelý z loupežného přepadení pošty v obci Dobromilice.

Při prováděných úkonech se podezřelý ke všemu doznal a včerejšího dne mu bylo sděleno obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupež s desetiletou trestní sazbou odnětí svobody. Prověřováním případu se zjistilo, že pracovnice pošty vydala pachateli z obavy o svůj život, kterou ohrožoval střelnou zbraní, finanční hotovost 34 000 Kč a losy v hodnotě 1 000 Kč. Po přepadení pachatel při útěku okradl ženu o jízdní kolo, které bylo později nalezeno u místní pily v Dobromilicích.

Poštu v Dobromilicích přepadl lupič. Pošťačku ohrožoval střelnou zbraní!

Ilustrační foto pixabay.com

Dnes před devátou hodinou ranní došlo k přepadení pracovnice pošty v obci Dobromilice. Neznámý pachatel měl dle prvotních informací vytáhnout na obsluhu střelnou zbraň a vyhrožovat jí újmou na životě. Poškozená mu vydala 1 000 Kč a stírací losy, pachatel poté z místa utekl.

Při útěku ukradl další poškozené ženě jízdní kolo, na kterém odjel. Ke zranění pracovnice pošty nedošlo. „V současné době po pachateli intenzivně pátráme za pomocí všech dostupných sil a prostředků, do pátrání byl nasazen také policejní vrtulník a psovod. K popisu lze uvést, že se jednalo o muže ve věku cca 25–27 let, vysoký cca 175–185 cm, který byl oblečen do tmavé bundy a kalhot, na hlavě měl čepici, mluvil česky a v ruce měl papírovou tašku.

Saudkova sexy hrdinka je k dispozici všem, hlásí pošta

Foto Česká pošta

Zaskočená plavovlasá kráska lepých tvarů na modrém pozadí a komiksová bublina u jejích plných rtů oznamující hodnotu nové výplatní písmenové poštovní známky. Motiv z kultovního obrázkového příběhu se dostává na novou ceninu Kája Saudek: Muriel, kterou Česká pošta uvedla do prodeje ve středu 10. listopadu. O grafickou úpravu filatelistické novinky se postaral Otakar Karlas.

Specifické výtvarné dílo a styl českého malíře a komiksového kreslíře Káji Saudka, který se narodil 13. května 1935, doplnilo několik filmů přelomu 60. a 70. let minulého století. Bratr známého fotografa též ilustroval řadu knih a časopisů. Jelikož nemohl v 50. letech z politických důvodů studovat, stal se technickým kreslířem a rekvizitářem v barrandovských filmových studiích, kde získával zkušenosti s typografií a filmem. V roce 1966 použil jeho kresby Miloš Macourek ve filmu Kdo chce zabít Jessii? Tím se dostal do širšího povědomí a jeho kresby začaly být publikovány šířeji.

Zákazníci se mohou na poštu objednat na konkrétní čas. I v Prostějově

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta spouští od července testovací fázi objednání klientů na pobočky, které jsou vybaveny vyvolávacím systémem. Těch je po České republice téměř 400, mezi nimi i hlavní pošta v Poděbradově náměstí v Prostějově. Další budou postupně přibývat. Výhody objednání na konkrétní čas s konkrétní službou je šetření času jak zákazníků, tak personálu pošty. Klientů, kteří přijdou na pobočku bez objednání, se nový systém práce nijak negativně nedotkne.

Na webové stránce https://www.postaonline.cz/…ace je možné vybrat si konkrétní pobočku České pošty, službu, datum a čas, kdy se klient na poštu dostaví. Po zadání kontaktních údajů přijde zákazníkovi potvrzení o vytvoření rezervace a kód, který zadá na poště do vyvolávacího systému. Poté jde ihned k přepážce vyřídit si svoji objednanou službu. Rezervaci lze provést ještě hodinu před návštěvnou pobočky.

Česká pošta opět zdražila. Tentokrát psaní a poukázky

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta od 1. dubna zdražila o pět korun doporučená a cenná psaní i poštovní poukázky. Základní doporučené psaní bude za 52 Kč, poukázka A do 5000 korun za 44 Kč. Pošta zdražení odůvodňuje růstem nákladů.

Za prioritní doporučené psaní do 50 gramů lidé od dubna zaplatí 59 korun, za cenné psaní 57 korun. Z poštovních poukázek do 5000 korun bude B v písemné variantě stát 37 korun, v datové verzi 35 korun. Složenka C zdraží na 53 korun a D na 112 Kč. Ceny obyčejných psaní a balíků se nemění. (ber)

Pošta otevře Balíkovny i v sobotu odpoledne. Na Poděbradově a v Plumlovské

ilustrační foto Česká pošta

Balíkovny budou k dispozici mimořádně i v sobotu 12. prosince a v sobotu 19. prosince od 13:30 do 17:30 hodin.

Mimořádná otevírací doba je určená pouze pro výdej balíků. Důvodem sobotního otevření Balíkoven na poštách je extrémní nárůst balíků v předvánočním období. Tímto mimořádným otevřením se pro klienty rozšiřuje časová možnost vyzvednout si svoji balíkovou zásilku.

Pokud má klient na jedné z uvedených pošt uložený balík, stačí mu pouze kód z SMS od České pošty a zásilku si může vyzvednout. Konkrétně se jedná o Balíkovny na hlavní poště, Poděbradovo nám.  a v nákupním středisku Penny v Plumlovské ulici. (Zdroj ČP) 

17. listopadu bude otevřena pošta v Arkádě

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta zveřejnila seznam svých poboček, které budou otevřeny ve státní svátek 17. listopadu. V Prostějově to bude jediná.

Pošta v galerii Arkáda v Držovicích bude otevřena v době od 9 do 19 hodin. (red)

Česká pošta zavádí nový systém otevíracích hodin pro veřejnost na pobočkách. Od září

ilustrační foto Česká pošta

Jde o zásadní krok, který zachová kvalitu poštovních služeb a zároveň dojde ke zvýšení zákaznické spokojenosti, a to i v případě, pokud by nastala další vlna koronavirové infekce. Úprava otevírací doby se osvědčila už na jaře letošního roku během první vlny onemocnění COVID-19.

"Snažili jsme se udržet otevřenou pobočkovou síť v maximální možné míře, a abychom toho docílili, došlo k plošné úpravě otevírací doby. Na pracovišti byla pouze jedna skupina zaměstnanců, čímž se snížilo riziko jak pro zaměstnance, tak pro zákazníky, včetně nejzranitelnějších skupin – jako jsou senioři, osoby s vážným onemocněním a podobně. V případě karantény jedné směny se zástup na danou poštu řešil provozně lépe, než by tomu bylo při zachování dosavadní praxe, kdy se na poště během dne střídalo najednou více pracovníků, ale počet otevřených přepážek byl stále stejný.

Při tragické srážce vlaků bylo poničeno 1800 kusů zásilek. Možná i ta vaše

Foto HZS ČR

K tragické nehodě, při níž zemřel strojvedoucí osobního vlaku, došlo v úterý 14. července ve večerních hodinách. Před železniční stanicí Český Brod narazil do poštovního vlaku NEX 60051, který stál u návěstidla, osobní vlak. Poštovní vlak odjížděl z SPU v pražských Malešicích krátce po 21. hodině a vezl převážně balíkové zásilky určené pro SPU Pardubice, Olomouc a Ostrava. Na místě nehody zasahovaly jednotky IZS, provoz na železniční trati v úseku Úvaly – Český Brod byl zastaven.

Česká pošta v dopoledních hodinách odhadovala, že došlo ke zničení nebo poškození zhruba 800 kusů balíkových zásilek podaných převážně v Praze a středních Čechách a určených k doručení v pásmech PSČ 750 00–799 99, tedy na Olomoucku a střední Moravě. Odpoledne číslo upřesnila na zhruba 1800 zásilek. Následkem nehody bude také zpoždění ostatních zásilek, které budou přepraveny náhradními kapacitami.

Pozor! Pošty budou o Velikonocích uzavřeny!

ilustrační foto Česká pošta

V souvislosti s doporučením vlády a nastavenými mimořádnými opatřeními ze strany České pošty budou všechny pošty o Velikonocích uzavřeny.

"Uzavírka se týká obou státních svátků – pátku 10. a pondělí 13.  dubna," upozornil mluvčí České pošty Matyáš Vitík. (red)