pošta

Adam Zelinka přepadl poštu v Bedihošti. Odsedí si šest let za loupež

Reprofoto kamerový záznam, idnes.cz

Před brněnský krajský soud se minulý týden už po druhé postavil Adam Zelinka. Muž, který 20. dubna 2023 přepadl poštu v Bedihošti, hrozilo až deset let za katrem. Z pošty si přitom odnesl pár tisícovek, pracovnici pošty ale způsobil těžkou újmu na zdraví. K činu se přiznal. Soud ho poslal do vězení na šest let.

„Muž vstoupil do budovy úřadu, na chodbě se setkal s pracovnicí, která šla zamknout vstupní dveře. Chytil ji kolem krku a násilím odvlekl za skleněnou přepážku. Dal jí do ruky igelitovou tašku a přikázal, aby mu do ní dala veškerou finanční hotovost. Pracovnice v obavě o život poslechla a udělala, co jí pachatel řekl. Před odchodem jí nařídil, aby si lehla na zem a stahovací páskou jí svázal ruce a nohy. Potom vzal klíče od budovy, uzamknul hlavní vchodové dveře a místo opustil.

AKTUALIZUJEME: Lupič přepadl poštu v Bedihošti. Odešel s pár korunami

ilustrační foto Policie ČR

Neznámý pachatel ve čtvrtek po poledni přepadl pracovnici pošty v Bedihošti. Pachatel si řádově odnes několik tisíc korun a objekt neprodleně opustil. Žena nebyla zraněna.

„Muž vstoupil do budovy úřadu, na chodbě se setkal s pracovnicí, která šla zamknout vstupní dveře. Chytil ji kolem krku a násilím odvlekl za skleněnou přepážku. Dal jí do ruky igelitovou tašku a přikázal, aby mu do ní dala veškerou finanční hotovost. Pracovnice v obavě o život poslechla a udělala, co jí pachatel řekl. Před odchodem jí nařídil, aby si lehla na zem a stahovací páskou jí svázal ruce a nohy. Potom vzal klíče od budovy, uzamknul hlavní vchodové dveře a místo opustil.

Lupič přepadl poštu v Bedihošti. Odešel s pár korunami

ilustrační foto Policie ČR

Dnes krátce po 12 hodině přepadl neznámý pachatel pracovnici pošty v obci Bedihošť. Pachatel si řádově odnes několik tisíc korun a objekt neprodleně opustil. Žena nebyla zraněna. Policisté ihned po pachateli zahájili pátrání a zjišťují dostupné informace.

Předběžný popis neznámého muže: pachatel měl na sobě tmavou mikinu s kapucí, přes ni světlou bundu, světlemodré rifle, světlé sportovní boty a světlou kšiltovku zn. Adidas. Hovořil plynně česky, jeho vzhled odpovídal věku okolo 40 let, byl vyšší, štíhlejší postavy.

„Prosíme o spolupráci veřejnost, jakékoli informace, které by mohly vést k dopadení pachatele, oznamte, prosím, na linku 158.Další informace k případu poskytneme ihned, jakmile to bude možné," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

S Českou poštou chce Prostějov ohledně rušení poboček ještě jednat

ilustrační foto ber

O plánovaném rušení čtyř provozoven České pošty v Prostějově se vedení města dovědělo v pátek dopoledne prakticky ve stejném okamžiku, kdy informaci Česká pošta zveřejnila na svém webu.

Podle informací z radnice ovšem chce vedení města ještě o situaci s Českou poštou jednat a najít takové řešení, aby provozovny, které se nachází v místech s vysokou koncentrací obyvatel zůstaly v provozu alespoň částečně. (red)

Pošta zavírá pobočky. V Prostějově hned čtyři!

ilustrační foto Česká pošta

S redukcí počtu poboček přišla Česká pošta již před časem. Státní podnik, který čelí více než čtyřmiliardové ztrátě, v pátek 31. března zveřejnil seznam pošt, které zruší. V Prostějově jsou to hned čtyři.

Z celkového poštu 3200 poboček pošta avizovala konec provozu u 300 z nich. Zavírat bude pošty v krajských a okresních městech, opatření se nedotkne měst a vesnic, kde je jedna pobočka a také sítě Partner.

V Prostějově by měly být uzavřeny pobočky Prostějov 8 Dolní 3660/6, Prostějov 3 Sladkovského 3162/1, Prostějov 4 Plumlovská 4126 a Prostějov 6 Vrahovická 329/83.  Bez omezení budou nadále fungovat pošty 1 a 2 na Poděbradově náměstí a v Janáčkově ulici, kterým bude sekundovat Prostějov 9 – Čechovice.

Vůz mobilní pošty bude působit na Prostějovsku

Foto Česká pošta

Česká pošta rozšiřuje působnost mobilní pošty na další oblasti České republiky. Šest vozů se od začátku roku 2023 přesunulo do obcí, ve kterých nejsou stálé pobočky České pošty. Mobilní pošta bude na Prostějovsku navštěvovat obce Ohrozim, Lipová a Pěnčín.

Mobilní pošty budou do obcí zajíždět dle jízdního řádu od pondělí 2. ledna do 28. března 2023. Pořadí obcí se liší dle sudého a lichého týdne, jízdní řády naleznou zájemci jednak v dotčených obcích a jednak na webových stránkách České pošty. Tam, kde je to možné, jsou občané po dohodě s obecním úřadem o této službě informováni prostřednictvím obecního rozhlasu, obecního webu či vývěskou. Zapojení Mobilní pošty se nijak nedotkne režimu doručování. Ten zůstává beze změny a je ve všech výše zmíněných obcích nadále zajištěn standardním způsobem.

Přepadení pošty v Dobromilicích má na svědomí recidivista

ilustrační foto pixabay.com

V neděli krátce po poledni byl v Prostějově po dvoudenním usilovném pátrání a shromažďování důkazního materiálu, na základě předchozího souhlasu státního zástupce, zadržen 30letý muž podezřelý z loupežného přepadení pošty v obci Dobromilice.

Při prováděných úkonech se podezřelý ke všemu doznal a včerejšího dne mu bylo sděleno obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupež s desetiletou trestní sazbou odnětí svobody. Prověřováním případu se zjistilo, že pracovnice pošty vydala pachateli z obavy o svůj život, kterou ohrožoval střelnou zbraní, finanční hotovost 34 000 Kč a losy v hodnotě 1 000 Kč. Po přepadení pachatel při útěku okradl ženu o jízdní kolo, které bylo později nalezeno u místní pily v Dobromilicích.

Poštu v Dobromilicích přepadl lupič. Pošťačku ohrožoval střelnou zbraní!

Ilustrační foto pixabay.com

Dnes před devátou hodinou ranní došlo k přepadení pracovnice pošty v obci Dobromilice. Neznámý pachatel měl dle prvotních informací vytáhnout na obsluhu střelnou zbraň a vyhrožovat jí újmou na životě. Poškozená mu vydala 1 000 Kč a stírací losy, pachatel poté z místa utekl.

Při útěku ukradl další poškozené ženě jízdní kolo, na kterém odjel. Ke zranění pracovnice pošty nedošlo. „V současné době po pachateli intenzivně pátráme za pomocí všech dostupných sil a prostředků, do pátrání byl nasazen také policejní vrtulník a psovod. K popisu lze uvést, že se jednalo o muže ve věku cca 25–27 let, vysoký cca 175–185 cm, který byl oblečen do tmavé bundy a kalhot, na hlavě měl čepici, mluvil česky a v ruce měl papírovou tašku.

Saudkova sexy hrdinka je k dispozici všem, hlásí pošta

Foto Česká pošta

Zaskočená plavovlasá kráska lepých tvarů na modrém pozadí a komiksová bublina u jejích plných rtů oznamující hodnotu nové výplatní písmenové poštovní známky. Motiv z kultovního obrázkového příběhu se dostává na novou ceninu Kája Saudek: Muriel, kterou Česká pošta uvedla do prodeje ve středu 10. listopadu. O grafickou úpravu filatelistické novinky se postaral Otakar Karlas.

Specifické výtvarné dílo a styl českého malíře a komiksového kreslíře Káji Saudka, který se narodil 13. května 1935, doplnilo několik filmů přelomu 60. a 70. let minulého století. Bratr známého fotografa též ilustroval řadu knih a časopisů. Jelikož nemohl v 50. letech z politických důvodů studovat, stal se technickým kreslířem a rekvizitářem v barrandovských filmových studiích, kde získával zkušenosti s typografií a filmem. V roce 1966 použil jeho kresby Miloš Macourek ve filmu Kdo chce zabít Jessii? Tím se dostal do širšího povědomí a jeho kresby začaly být publikovány šířeji.

Zákazníci se mohou na poštu objednat na konkrétní čas. I v Prostějově

ilustrační foto Česká pošta

Česká pošta spouští od července testovací fázi objednání klientů na pobočky, které jsou vybaveny vyvolávacím systémem. Těch je po České republice téměř 400, mezi nimi i hlavní pošta v Poděbradově náměstí v Prostějově. Další budou postupně přibývat. Výhody objednání na konkrétní čas s konkrétní službou je šetření času jak zákazníků, tak personálu pošty. Klientů, kteří přijdou na pobočku bez objednání, se nový systém práce nijak negativně nedotkne.

Na webové stránce https://www.postaonline.cz/…ace je možné vybrat si konkrétní pobočku České pošty, službu, datum a čas, kdy se klient na poštu dostaví. Po zadání kontaktních údajů přijde zákazníkovi potvrzení o vytvoření rezervace a kód, který zadá na poště do vyvolávacího systému. Poté jde ihned k přepážce vyřídit si svoji objednanou službu. Rezervaci lze provést ještě hodinu před návštěvnou pobočky.