přepadení

Voják chytil násilníka. Soudce muže poslal do vazby

ilustrační foto Policie ČR

V sobotu odpoledne přijali prostějovští policisté oznámení od městské policie, že jejich hlídka má u sebe 42letého muže, který se na ulici Wolkerova v Prostějově dopustil násilí vůči 52leté ženě. Policisté na místě zjistili, že pachatel na chodníku před budovou místního bývalého klubu přiběhl zezadu k poškozené a vytrhl jí kabelku z ruky. Žena rychle zareagovala a chytila muže za oblečení, přitom upadla na zem, ale stále se držela.

Dotyčný ji krátkou chvíli vláčel za sebou, pak se mu podařilo vysmeknout a utíkal směrem k ulici Dolní. Několik svědků události na něho křičelo, aby kabelku vrátil. Utíkal ale dál daným směrem a před nedalekou restaurací se schoval do křoví. Za chvíli vyskočil a vydal se k průmyslovce na ulici Lidická. „Svědkem události byl i voják z povolání, který se za násilníkem pustil společně s dalšími muži a pachatele, který kabelku odhodil u průmyslové školy, dohonil, zadržel a předal hlídce městských strážníků na ulici Dolní,“ uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

AKTUALIZUJEME: Lupič přepadl poštu v Bedihošti. Odešel s pár korunami

ilustrační foto Policie ČR

Neznámý pachatel ve čtvrtek po poledni přepadl pracovnici pošty v Bedihošti. Pachatel si řádově odnes několik tisíc korun a objekt neprodleně opustil. Žena nebyla zraněna.

„Muž vstoupil do budovy úřadu, na chodbě se setkal s pracovnicí, která šla zamknout vstupní dveře. Chytil ji kolem krku a násilím odvlekl za skleněnou přepážku. Dal jí do ruky igelitovou tašku a přikázal, aby mu do ní dala veškerou finanční hotovost. Pracovnice v obavě o život poslechla a udělala, co jí pachatel řekl. Před odchodem jí nařídil, aby si lehla na zem a stahovací páskou jí svázal ruce a nohy. Potom vzal klíče od budovy, uzamknul hlavní vchodové dveře a místo opustil.

Přepadení pošty v Dobromilicích má na svědomí recidivista

ilustrační foto pixabay.com

V neděli krátce po poledni byl v Prostějově po dvoudenním usilovném pátrání a shromažďování důkazního materiálu, na základě předchozího souhlasu státního zástupce, zadržen 30letý muž podezřelý z loupežného přepadení pošty v obci Dobromilice.

Při prováděných úkonech se podezřelý ke všemu doznal a včerejšího dne mu bylo sděleno obvinění ze zvlášť závažného zločinu loupež s desetiletou trestní sazbou odnětí svobody. Prověřováním případu se zjistilo, že pracovnice pošty vydala pachateli z obavy o svůj život, kterou ohrožoval střelnou zbraní, finanční hotovost 34 000 Kč a losy v hodnotě 1 000 Kč. Po přepadení pachatel při útěku okradl ženu o jízdní kolo, které bylo později nalezeno u místní pily v Dobromilicích.

Poštu v Dobromilicích přepadl lupič. Pošťačku ohrožoval střelnou zbraní!

Ilustrační foto pixabay.com

Dnes před devátou hodinou ranní došlo k přepadení pracovnice pošty v obci Dobromilice. Neznámý pachatel měl dle prvotních informací vytáhnout na obsluhu střelnou zbraň a vyhrožovat jí újmou na životě. Poškozená mu vydala 1 000 Kč a stírací losy, pachatel poté z místa utekl.

Při útěku ukradl další poškozené ženě jízdní kolo, na kterém odjel. Ke zranění pracovnice pošty nedošlo. „V současné době po pachateli intenzivně pátráme za pomocí všech dostupných sil a prostředků, do pátrání byl nasazen také policejní vrtulník a psovod. K popisu lze uvést, že se jednalo o muže ve věku cca 25–27 let, vysoký cca 175–185 cm, který byl oblečen do tmavé bundy a kalhot, na hlavě měl čepici, mluvil česky a v ruce měl papírovou tašku.

Hledaný muž byl dopaden díky veřejnosti. Obvinili ho z loupeže.

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu požádali prostějovští policisté o pomoc při zjištění totožnosti muže, kterého zachytila kamera u marketu v Plumlovské ulici. Muž byl, díky pomoci veřejnosti, ještě týž den vypátrán.

"Ve čtvrtek 2. 7. 2020 byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu loupež. Toho se měl dopustit v úterý 16. června 2020 v Mathonově ulici v Prostějově, kde fyzicky napadl a okradl ženu. Napadená po jeho útoku musela vyhledat lékařské ošetření. Okresní soud v Prostějově dnes rozhodl o jeho umístění do vazby. V případě prokázání viny a odsouzení mu za uvedený čin hrozí trest odnětí svobody na dvě léta až osm let," uvedl policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Z loupeže se vyklubala žádost o peníze

ilustrační foto Policie ČR

Ve středu deváté hodině dopoledne se na obvodní oddělení Prostějov 1 dostavil šestnáctiletý mladík se svou matkou učinit oznámení o loupežném přepadení. K tomu mělo dojít v Rejskově ulici v Prostějově téhož dne kolem osmé hodiny. Dle tvrzení mladíka, k němu měl na jízdním kole přijet neznámý pachatel. Po zastavení měl pachatel kolo položit na zem, vytáhnout nůž a mladíka tak přinutit k vydání finanční hotovosti 400 korun.

Z důvodu podezření na zvlášť závažný zločin loupež si věc o hodinu později převzali kriminalisté oddělení obecné kriminality. Na základě popisu mladíka se kriminalistům s využitím osobní znalosti jako podezřelého podařilo ustanovit šestatřicetiletého muže z Prostějova. Toho zadrželi krátce po poledni. "Podezřelý muž setkání s mladíkem i získání finanční hotovosti od něho přiznal. Důrazně však popřel, že by při tom použil jakékoli hrozby či dokonce nůž. Dle jeho slov mladíka pouze požádal, ať mu peníze dá.

Lupič přepadl poštu v Drahanech. Policisté kontrolovali i vozidla!

ilustrační foto PČR

Dnes dopoledne došlo v Drahanech k pokusu o vyloupení pošty. Policisté v rámci pátrání po pachateli kontrolovali i projíždějící vozidla. První o tom informoval Prostějovský deník.

"Došlo k pokusu o loupežné přepadení pobočky České pošty v Drahanech. Neznámý pachatel je na útěku, probíhá usilovné pátrání. Podle získaných informací se mu loupež nepodařilo dokončit, z pošty si nic neodnesl," potvrdil policejní mluvčí prostějovské policie František Kořínek. Událost nadále sledujeme. (ber)

V Netušilově ulici dnes přepadl muž ženu. Policie hledá svědky!

ilustrační foto

Dnes v době od 13:00 do 13:20 hodin došlo v Netušilově ulici v Prostějově, nedaleko křižovatky s ulicí Komenskou, k pokusu o odcizení kabelky šedesátileté ženy. Pokusu krádeže se měl dopustit mladý muž, vysoký asi 170 – 180 centimetrů, štíhlé postavy. Při neúspěšném pokusu o odcizení kabelky žena upadla na chodník. Muž poté z místa utekl směrem do ulice Sádky.

Policisté touto cestou žádají případné svědky události, nebo útěku muže z místa činu, aby se se svými poznatky obrátili na policisty obvodního oddělení Prostějov 1 na adrese Újezd 12, Prostějov, nebo telefonicky na čísle 974 781 650. Případně na bezplatnou linku číslo 158.

Policie má shodu pachových stop v případu Kvitová

ilustrační foto ber

Policie má podle České televize důkazy, že muž, podezřelý z útoku na tenistku Petru Kvitovou, byl v jejím bytě. Policie našla dvakrát shodu u pachových stop v bytě Kvitové a pachových stop podezřelého, který je ve vazbě.

Nyní čeká tenistku rekognice, kdy bude pachatele poznávat mezi jinými muži. Kvitová byla ve svém prostějovském bytě přepadena 20. prosince 2016, podezřelý byl zadržen minulý měsíc. Obviněný muž podle ČT pochází z Brna, kde také bydlí, a je mu kolem třiceti let. Původně se spekulovalo, že je zhruba padesátiletý. Policie jej prověřovala už v lednu 2017 jako podezřelého, tehdy měl ale alibi, které se nyní podle ČT policistům podařilo rozbít. Tip na jeho dopadení přišel od policisty, který při operativní činnosti získal informaci, že právě tento člověk by za útokem mohl stát.

Lupiči přepadli dodávku s penězi. Honička zastavila policisty u Vícova

ilustrační foto PČR

V noci na neděli uzavřela policie dálnici D46 na rozhraní Vyškovska a Prostějovska. Podle informací PvNovinek zde došlo k loupežnému přepadení dodávky s penězi. Ozbrojené lupiči zastavili na dálnici provoz. Jejich stopu sledovali policisté až k Vícovu, kde je zastavily propíchané pneumatiky.

„Kolem jedné hodiny ranní došlo ve vzdálenosti 8,4 kilometru dálnice D 46 ve směru na Olomouc k loupežnému přepadení. Při samotné události nebyl nikdo zraněn,“ uvedl Pavel Šváb z jihomoravské policie. Dálnice kvůli tomu byla zhruba od dvou do devíti hodin uzavřená v obou směrech. Kvůli ohledání místa události. Podle prvotních výsledků prověřování spolupachatelé pravděpodobně zastavili provoz na dálnici tak, aby samotný čin, ke kterému došlo zhruba o 200 metrů dál, proběhl beze svědků.