Sedla za volant opilá. V autě měla děti

Sedla za volant opilá. V autě měla děti
Ilustrační foto PČR

V pondělí ráno zastavila policejní hlídka v Plumlově osobní vozidlo BMW, které řídila třicátnice a při jízdě měla ve vozidle, na zadních sedačkách, své dvě nezletilé děti.

Ke kontrole předložila všechny potřebné doklady mimo řidičský průkaz, protože o ten přišla při kontrole, kterou prováděli policisté začátkem tohoto měsíce. Dechovou zkouškou jí tehdy bylo naměřeno 1,55 a 1,70 promile alkoholu v dechu a hlídka jí průkaz zadržela.  

„I tentokrát došlo na dechovou zkoušku, výsledky ale bohužel nezůstaly na nulových hodnotách, ale byly daleko vyšší. Na přístroji se po dvou opakovaných měřeních objevily hodnoty 2,55 a 2,61 promile. Požití alkoholu žena nezapírala a uvedla, že v nočních hodinách vypila litr vína. U podezřelé byl proveden i orientační test na návykové látky, který byl negativní, " uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Následoval zákaz a autem již podezřelá dál pokračovat v jízdě nemohla. Nezodpovědná žena je, stejně jako v předchozím řešeném případě, podezřelá z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který hrozí dle trestního zákoníku peněžitý trest, zákaz činnosti nebo odnětí svobody až na jeden rok. (red)

Poslat nový komentář