dopravní nehoda

Pozor! Nehoda na Plumlovské

Foto Dominik Marek

Na začátku Plumlovské ulice došlo dnes v podvečer k dopravní nehodě.

PvNovinky tuto informaci získaly od čtenáře, který nám do redakčního e-mailu zaslal fotografii z místa nehody. Jezděte proto v místě nehody opatrně. (red).

Pozor! Před Olšanami je nehoda

ilustrační foto

Na dálnici D 46 ve směru od Prostějova na Olomouc se stala dopravní nehoda.

Osobní automobil před Olšanami vyjel z dálnice. Aktuálně zde zasahují nejenom dva policejní vozy, ale také odtahová služba, která havarované auto odstraňuje. Provoz je z tohoto důvodu zúžen do jednoho pruhu, a na místě se proto tvoří kolony. Jezděte v těchto místech opatrně. (red)

Pozor u TESCO! Je tam nehoda.

ilustrační foto

Dejet si pozor, pokud pojedete autem směrem k prostějovské prodejně TESCO.

"U kruháče na konci Olomoucké dopravu při odbočování směrem k TESCO brzdí přítomnost policejního auta. Zřejmě tam došlo k nehodě," upozornil PvNovinky jeden z našich čtenářů. Na místě skutečně došlo k dopravní nehodě dvou osobních vozů. Jezděte proto v těchto místech opatrně. (red)

Do kasy města přitekly peníze za vandalismus

ilustrační foto

Dopravní nehody nebo třeba vandalismus stojí městskou pokladnu při opravách nemalé finanční částky.

„Na úhradu nákladů souvisejících s opravou vzniklých poškození jsme použili finanční prostředky z běžných výdajů kapitoly 90 Správy a údržby majetku města. Konkrétně se jednalo o částku 185.540 korun. Tyto nemalé finance pak byly vráceny zpět jako likvidace pojistných událostí z pojištění majetku města. Prostředky budou opětovně použity na opravy odpadkových košů a veřejného osvětlení do konce roku 2016,“ uvedl náměstek primátorky Jiří Pospíšil.

Nehoda zablokovala silnici

Foto PČR

 

Včera kolem půl sedmé večer zablokovala dopravní nehoda 28,85 km rychlostní komunikace R 46 vedoucí z Olomouce na Prostějov. Srazil se zde nákladní vůz a dva osobáky. Jeden z řidičů skončil v nemocnici.

 

 

 

Řidiči, pozor! Havárka u místního nádraží

Foto PvNovinky.cz

 

Kromě oprav komplikuje dnes odpoledne dopravu ve městě i havárie auta v oblasti u místního nádraží.

 

Došlo k ní na křižovatce ulic Pod Kosířem a Martinákova, nedaleko prostějovského místního nádraží. Nehoda částečně blokuje provoz a policie na místě řídí dopravu. Místu se proto raději vyhněte (red)

Hasiče v Brodku nemají zbytečně

foto: Markéta Mikešová

Včera krátce po páté hodině odpoledne došlo na silnici I/46 ve směru od Vyškova na Prostějov, v katastru Brodku u Prostějova, k dopravní nehodě mezi osobním a nákladním vozidlem. Naštěstí se obešla bez zranění. Zasahovali zde i hasiči z Brodku u Prostějova.

„Z šetření vyplývá, že 42letý cizinec v Opelu Astra jel v levém jízdním pruhu. Zřejmě pozdě zareagoval na přenosné dopravní značení a narazil do něho. Po nárazu byl odhozen vpravo, kde došlo ke střetu s nákladním vozidlem Scania, které řídil 51letý cizinec,“ popsala nehodu mluvčí policie Irena Urbánková. Alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška, ke zranění osob nedošlo. Celková hmotná škoda byla vyčíslena na 50 tisíc korun. Řidiči Opelu byla uložena bloková pokuta.

Usnul za volantem v Mostkovicích, kosil auta jak domino

Opel Astra Caravan. Ilustrační foto
Opel Astra Caravan. Ilustrační foto

K dopravní nehodě, kterou zavinil mikrospánek, došlo 9. července kolem 22:45 hodin na ulici Prostějovská v Mostkovicích. 

"Z dosavadního šetření vyplývá, že pětapadesátiletého řidiče vozidla Opel Astra Caravan během jízdy přemohl mikrospánek. Následkem toho vyjel vlevo mimo vozovku, kde na vjezdu u jednoho z rodinných domů narazil do zaparkovaného osobního vozidla Citroen," popsala první okamžiky nehody Irena Urbánková, tisková mluvčí Policie ČR. Citroen se po střetu posunul na další To se vlivem střetu posunulo na vedle stojící Škodu Fabia. Škodovka pak po dominovém efektu poskočila na zděný sloupek vjezdové brány u rodinného domu.

Opilý pirát přejel paničce čivavu

ilustrační foto

V pátek ráno přejel v Hačkách opilý řidič majitelce při venčení pejska. Ta vyčíslila škodu na deset tisíc korun. Muž přišel o řidičák.

Ve směru od Rakůvky projížděl Hačkami 32letý řidič před osmou hodinou ranní v pátek 6. července. Na rovném úseku vozovky před jedním z domů srazilo jeho Mitsubishi Lancer psa rasy čivava, kterého venčila jeho majitelka. Pejsek vběhů řidiči zleva do jízdní dráhy, náraz neměl šanci přežít. "Policisté u řidiče na místě provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. Naměřili mu 1,92 promile alkoholu v dechu, opakovanou dechovou zkouškou mu pak naměřili 1,89 promile. Po poučení se odmítl podrobit lékařskému vyšetření, spojenému s odběrem biologického materiálu.

David proti Goliáši: Yaris nedal přednost Mercedesu

Toyota Yaris, ilustrační foto

Včera před polednem nedala řidička na křižovatce ve Vrbátkách přednost vozidlu přijíždějícím po hlavní. Střet aut rozdílných váhových kategorií odnesly naštěstí jen plechy, škoda činí přes čvrt milionu korun.

V úterý 29. května v 11.20 hodin jela řidička (ročník narození 1969) vozidlem Toyota Yaris po komunikaci v obci Vrbátky ve směru na Prostějov. Na hranici křižovatky Vrbátky - Prostějov - Štětovice - Dubany zastavila na pokyn dopravní značky Stůj, dej přednost v jízdě a poté co se rozhlédla, se rozjela do křižovatky. Přitom pravděpodobně přehlédla po hlavní zleva přijíždějící Mercedes Benz. Při střetu došlo k poškození obou vozidel, při nehodě nebyl nikdo zraněn. "Na místě dopravní nehody byl řízen provoz Policií ČR, řidiči nebyli sami schopni obnovit provoz na komunikaci.

Místo zločinu: 
Czech Republic
49° 30' 24.1488" N, 17° 11' 49.3332" E