bezdomovec

OBRAZEM: Na Zdenka lidé vzpomínají v dobrém

Foto ber

Jak PvNovinky informovaly, 7. prosince zemřel Zdenek F. Muž bez domova několik let stával u prodejny Albert u hlavního nádraží. Nikoho neobtěžoval, nežebral. Pomáhal s nákupy, hlídal kola. Lidé u prodejny vytvořili pietní místo.

Na Zdenka vzpomínají lidé hlavně na sociálních sítích, kde jeho odchod vzbudil velký ohlas. "Všichni jen v dobrém, nenašel se nikdo, kdo by na něj měl špatnou vzpomínku," uvedla paní Jarmila.

Na místě, kde Zdenek stával, vzniklo pietní místo, kde hoří svíčky. "Byl to hodný člověk, vzpomínku si zaslouží," dodal pan Jan, který zde také jednu zapálil.

Člověk bez domova, za to s dobrou duší a laskavým srdcem. I my posíláme vzpomínku. Mějte se tam někde fanfárově, Zdenku. (ber)

 

Křik poslal bezdomovce za mříže

ilustrační foto Policie ČR

V sobotu po třinácté hodině přijali policisté telefonické oznámení, že na fotbalovém hřišti ve Sportovní ulici v Prostějově jsou bezdomovci a dělají zde nepořádek. Na místo vyslaná hlídka zjistila, že jsou zde dvě osoby – muž a žena.

Tito se pouze dohadovali a protiprávní jednání tak zjištěno nebylo. Kontrolou osob však vyslaní policisté zjistili, že na čtyřiatřicetiletého muže byl Okresním soudem v Prostějově vydán příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody. "Hádka na hřišti byla tak pro muže posledním aktem na svobodě, protože byl policisty zadržen a po provedení nezbytných úkonů eskortován do Vazební věznice v Olomouci," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Bezdomovec se chtěl vykoupat v lázních. Neuspěl

ilustrační foto MMP

Osmého listopadu krátce před dvacátou hodinou přijali prostějovští strážníci na lince 156 oznámení od zaměstnankyně Městských lázní Prostějov. Z hygienických důvodů odmítla pustit do plaveckého bazénu silně zanedbaného muže, který se opakovaně domáhal vstupu. 

"Vyslaná hlídka na místě našla sedmačtyřicetiletého bezdomovce, kterému situaci znovu vysvětlila. Muži bylo doporučeno využití služeb Azylového centra Prostějov. Muž vše pochopil a z místa odešel," konstatovala strážník Tereza Greplová. (red)

 

Bezdomovkyně kradla v obchodě a napadla členku ostrahy

ilustrační foto MMP

Druhého listopadu požadovala žena bez domova od zákazníků v jednom z prostějovských obchodních domů peníze. Jelikož od nakupujících finanční prostředky neobdržela, uchýlila se ke krádeži.

Po odcizení zboží v hodnotě přes 300 Kč byla vyzvána pracovnicí bezpečnostní agentury k následování do kanceláře a vyčkání příjezdu strážníků. "V těchto prostorách došlo k fyzickému napadení ostrahy. Ta bezdomovkyni přemohla, ovšem útočné chování nadále trvalo, a to i po příjezdu hlídky. Proto strážníci agresorce nasadili pouta. I přes opakovanou výzvu pokračovala v jednání narušujícím veřejný pořádek a tak následovalo její předvedení na obvodní oddělení Policie ČR," popsala incident strážník Jana Adámková.

Najedl se a napil. Na zaplacení neměl

ilustrační foto

 

Čtyřiačtyřicetiletý muž věděl, že peníze nemá, přesto navštívil pohostinství, kde zkonzumoval jídlo a pití v hodnotě 350 Kč.

„Přivolané hlídce sdělil, že je bezdomovec a chtěl se jen řádně občerstvit. Uhradit částku odmítl,“ informovala strážník Jana Adámková. Muž je podezřelý z přestupku proti majetku. Událost byla postoupena správnímu orgánu. (red)

Bezdomovec Zdenek Herák je po smrti. Zemřel v nemocnici

ilustrační foto

 

O bezdomovci Zdenku Herákovi by mohli prostějovští strážníci, zdravotníci a prodavači či prodavačky psát romány. Muž, o kterém PvNovinky několikrát informovaly v souvislosti s jeho pravděpodobným onemocněním svrabem, krádežemi v obchodech a nejrůznějšími excesy spojenými s jeho závislosti na alkoholu a drogách, je po smrti.

Zdenka Heráka, který byl nejčastěji ke spatření na hlavním nádraží a v jeho okolí, se v poslední době několikrát jeho „zachránci“ pokoušeli nechat hospitalizovat v nemocnici. Vyšlo to až před několika dny, kdy byl do zařízení přijat. Informoval  o tom PvVečerník, který vyzpovídal Herákova kamaráda Martina Janečka. „Ještě před pár dny mi ukazoval nohu, celá mu hnije! Byl to otřesný pohled,“ prozradil Janeček, podle kterého se zřejmě nechal hospitalizovat sám, pravděpodobně kvůli otravě krve. Na tu podle informací PvNovinek před dvěma dny zemřel.  

Bezdomovec si ustlal na náměstí

ilustrační foto

 

Muže bez domova našli strážníci ležet na zemi v blízkosti náměstí T.G.Masaryka. V dechu měl 3,53 promile a putoval na záchytku. Už to tam zná.

„Po prohlídce lékařem následoval převoz muže sanitkou do zdravotnického zařízení v Olomouci. Od počátku roku je to jeho čtvrtá návštěva záchytky,“ uvedla strážník Jana Adámková. (red)