konflikt

Muž slovně napadal sousedku. Neshody museli řešit strážníci

ilustrační foto městská policie

Minulé pondělí v odpoledních hodinách strážníci řešili slovní napadání mezi sousedy v bytovém domě na sídlišti Hloučela. Muž se na strážníky obrátil s tím, že se mu nelíbí chování lidí v domě a cítí se být jejich jednáním pohoršen. Oznamovatel nebyl schopen strážníkům konkrétně sdělit, o co přesně se jedná. Pouze uvedl, že měl nějaký incident se sousedkou, která mu vyhrožovala, že na něj zavolá policii.

Strážníci zkontaktovali i zmíněnou ženu. Ta potvrdila, že mezi ní a oznamovatelem došlo k hádce, a i v minulosti se k ní měl tento muž chovat nevhodně. Žena celou situaci popsala tak, že si přivolala výtah a po otevření dveří spatřila v kabince devětapadesátiletého muže. Jelikož s ním měla již dříve problémy, chtěla předejít případnému konfliktu a raději s dotyčným do výtahu nenastoupila. Její rozhodnutí muž komentoval nadávkami a vykřikováním na její osobu.

Spor mezi sousedy řešili strážníci

ilustrační foto městská policie

Minulou neděli v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci řešit nahlášené sousedské neshody v bytovém domě na sídlišti Hloučela. K slovnímu incidentu došlo mezi obyvateli domu ve výtahu.

„Žena nastoupila do výtahové kabinky společně se svým sousedem. Při cestě do přízemí dotyčný začal ženě vytýkat její dřívější chování vůči jeho psovi a poučoval ji, jak by se ke zvířeti měla chovat. V přízemí se pětašedesátiletá žena pokusila kabinku opustit. Muž si stoupl do dveří tak, aby nemohla z výtahu vystoupit," informovala komisařka Tereza Greplová s tím, že k fyzickému kontaktu mezi dvojicí nedošlo. Svým jednáním je devětapadesátiletý muž podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Celý případ projedná příslušný správní orgán. (red)

Rodinná hádka vyústila až ve fyzické napadení. Dceři otec vyrazil zub

Ilustrační foto pixabay.com

V úterý krátce po třiadvacáté hodině vyjížděli prostějovští strážníci prověřit anonymní telefonické oznámení, které se týkalo hádky mezi mužem a ženou na ulici nedaleko centra města.

Na místě strážníci od napadené ženy zjistili, že k potyčce došlo mezi ní a jejím otcem. Ten se na místě již nenacházel. Žena měla štěstí, jelikož incident viděla skupinka náhodných svědků, kteří útočníkovi v dalším napadání zabránili. „Svědkové strážníkům potvrdili, že muž se s ženou nejprve hádal a následně ji začal fyzicky napadat údery do hlavy a horní poloviny těla. Osmadvacetiletá žena měla po útoku vyražený zub a viditelné odřeniny na těle. Ženu strážníci převezli na ošetření do nemocnice. Jejího otce zkontaktovali v bytě nedaleko.

Nejprve se pohádaly. Pak létaly plivance a facky

Ilustrační foto pixabay.com

Konflikt mezi bezdomovci řešili strážníci ve čtvrtek po 16 hodině u rybníka v blízkosti ulice B. Šmerala. Do vlasů si vjely dvě ženy ve věku pětačtyřicet a osmadvacet let.

„Celému incidentu nejprve předcházela slovní výměna názorů obou žen. Následně starší z dvojice neudržela nervy na uzdě a mladší ženě plivla do obličeje. Ta si to samozřejmě nenechala líbit a na oplátku své známé uštědřila klasickou facku," informoval inspektor Petr Zapletal. Při napadení nedošlo k žádnému zranění a nebyla způsobená žádná škoda na majetku. Hlídka vyhrocenou situaci mezi ženami uklidnila a své nevhodné chování budou muset vysvětlovat u správního orgánu. (red)

Chtěl se prát. Skončil v poutech

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu strážníci dohlíželi na veřejný pořádek u diskotéky nedaleko centra Prostějova. Po druhé hodině ranní si všimli konfliktu mezi dvěma muži.

„Hádka nakonec vyústila ve fyzické napadení, a proto hlídka provedla neodkladný zákrok. Za pomocí donucovacích prostředků útočníka spoutala a následně předvedla na služebnu Policie ČR ke zjištění potřebných údajů. Jednadvacetiletý muž se odmítl strážníkům k důvodu napadení vyjádřit,“ informoval komisař Petr Zapletal s tím, že po propuštění byl poučen, že je podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Celý případ bude oznámen příslušnému správnímu orgánu k projednání. (red)

Konfliktní soused brání vjezdu do garáže. A vyhrožuje

ilustrační foto Městská policie

V pondělí hodinu po poledni řešili prostějovští strážníci sousedské naschvály tykající se příjezdové cesty do garáže. Majitele garáže trápí chování jednašedesátiletého muže, který různými způsoby blokuje příjezdovou komunikaci.

„Nechtěl, aby se sousedé do garáže dostali, a tak před vrata naskládal kameny, několik kusů dřeva a na zem převrátil velký kovový stojan na sušení prádla. Dále bylo hlídkou zjištěno, že došlo k poškození visacího zámku, dřevěnému obložení vrat, kování u kliky a pantů u dveří. Ze strany problémového sousedy došlo i na slovní vyhrožování poškrábáním osobního automobilu,“ informoval inspektor Petr Zapletal. Vzniklá škoda bude vyčíslena dodatečně. Zjištěné přestupky proti občanskému soužití a majetku byly oznámeny příslušnému správnímu orgánu. (red)

Pohádal se s mámou. Nadával jí a vyhrožoval

Ilustrační foto pixabay.com

Rodinný spor mezi matkou a synem řešili prostějovští strážníci minulou středu před devatenáctou hodinou v okrajové části města. Třiadvacetiletý muž slovně vyhrožoval své devětačtyřicetileté matce fyzickou újmou a vulgárními výrazy ji urážel.

„Strážníci na místě zjistili, že mezi osobami blízkými nedošlo k podobně vypjaté situaci poprvé. Za přítomnosti hlídky došlo ke zklidnění vyostřeného okamžiku a syn z bytu odešel ke svému kamarádovi. Při konfliktu nedošlo k žádnému zranění a nebyla způsobena jakákoliv škoda na majetku," informoval komisař Petr Zapletal. Svým chováním je muž podezřelý z přestupku proti občanskému soužití a všechny zjištěné skutečnosti byly hlídkou oznámeny správnímu orgánu. (red)

Hádku nakonec odskákaly dveře

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Návštěva u přítelkyně nedopadla podle představ, a navíc vyjde hodně draho jednadvacetiletého muže.

V neděli došlo nejdříve na ulici ke slovní hádce mezi partnery. Žena se obávala fyzického napadení, proto se schovala před svým druhem za vchodové dveře do bytového domu. Přítel neudržel nervy na uzdě a ze vzteku nohou vykopl skleněnou výplň u dveří. Jakmile si uvědomil, co provedl, tak raději z místa utekl rychle pryč. Ke zranění ženy naštěstí nedošlo a způsobená škoda byla majiteli předběžně vyčíslena na částku 3 700 Kč. „Své chování bude výtržník vysvětlovat u správního orgánu pro podezření z přestupku proti majetku.

Sousedské spory vyřešil kbelíkem vody

foto pixabay.com

Minulou neděli hned v pět hodin ráno řešili prostějovští strážníci konflikt, který se odehrál mezi sousedy. Jednapadesátiletý muž už měl plné zuby hlučného chování sousedů, a tak vzal spravedlnost do svých rukou.

„Dostal nápad, jakým způsobem vytrestat hlasitého souseda. Přišel k jejich bytu, zazvonil na domovní zvonek a v klidu vyčkával. Sebou měl připravený kbelík s vodou a po otevření dveří od bytu vylil celý obsah do chodby na zem. Uznal, že jako trest to stačí a beze slov odešel nazpět do svého obydlí," popsal situaci strážník Petr Zapletal s tím, že devětačtyřicetiletý uživatel bytu sousedovo chování nechápal a cítil se poškozený. Strážníci po rozhovorech s aktéry a vysvětlení celé události, proč se vše stalo, oznámili případ správnímu orgánu. (red)

Dřívější spory si chtěli vyřídit u piva. Tím se i polévali

ilustrační foto Městská policie

Konflikt mezi třiasedmdesátiletým a jednačtyřicetiletým mužem řešili prostějovští strážníci 18. července po jednadvacáté hodině na restaurační zahrádce. 

Nejprve to začalo slovní výměnou názorů a poté měl mladší z dvojice vulgárními výrazy urážet staršího muže. Jen s nadávkami se nespokojil a jeho naštvání bylo evidentně velké, následně mělo dojít i na polití pivem. Hlídce na vysvětlenou uvedl, že hádku první začal starší muž a on se jen bránil. Polití pivem nebylo prokázáno. "Oba se nedokázali shodnout a domluvit, jakým způsobem se celá záležitost udála. Své chování budou vysvětlovat u správního orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)