konflikt

Dřívější spory si chtěli vyřídit u piva. Tím se i polévali

ilustrační foto Městská policie

Konflikt mezi třiasedmdesátiletým a jednačtyřicetiletým mužem řešili prostějovští strážníci 18. července po jednadvacáté hodině na restaurační zahrádce. 

Nejprve to začalo slovní výměnou názorů a poté měl mladší z dvojice vulgárními výrazy urážet staršího muže. Jen s nadávkami se nespokojil a jeho naštvání bylo evidentně velké, následně mělo dojít i na polití pivem. Hlídce na vysvětlenou uvedl, že hádku první začal starší muž a on se jen bránil. Polití pivem nebylo prokázáno. "Oba se nedokázali shodnout a domluvit, jakým způsobem se celá záležitost udála. Své chování budou vysvětlovat u správního orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Sesterský spor vygradoval zničením plotu

ilustrační foto Policie ČR

Z přečinu poškození cizí věci podezírají plumlovští policisté devětapadesátiletou majitelku chaty v katastru obce Ptení. Tohoto skutku se měla podezřelá dopustit tím, že koncem dubna poškodila nově budované oplocení, které si kolem své chaty nechala zbudovat její starší sestra.

„Když podezřelá po příjezdu na svou chatu viděla v ten den nově zabetonované sloupky oplocení, ve vzteku 36 sloupků z ještě čerstvého betonu vyvrátila. Přivolaným policistům pak jako důvod svého jednání uvedla, že si je jistá, že sloupky stojí na jejím a ne na sousedním pozemku, který patří její sestře,“ informoval policejní mluvčí František Kořínek.

Konflikt kvůli psovi skončil plivanci a kopáním

Ilustrační foto pixabay.com

Večerní procházka se čtyřnohým kamarádem určitě v úterý nedopadla podle představ osmašedesátiletého muže. Jeho pes se při venčení vyčůral na sklepní okno rodinného domu.

 Tuto událost viděla majitelka, která se bavila se sousedkou venku na ulici. Oslovila muže s tím, že se jí nelíbí, když jeho pes močí na její dům. Následná reakce byla pro ni překvapující." Majitel psa k ní přistoupil do těsné blízkosti, plivnul ji do tváře a urazil slovy ty stará bábo. Žena se bránila a agresora odstrčila rukama. Ten jí na oplátku nohou kopnul do levé ruky. Následkem tohoto útoku byl oteklý palec," uvedl strážník Petr Zapletal. Lékařské ošetření napadená nepožadovala. K jiným zraněním nebo ke škodě na majetku během incidentu nedošlo.

Bývalému partnerovi zničila brýle za 15 tisíc. A byla na mol

ilustrační foto Městská policie

V sobotu před druhou hodinou v noci přijali prostějovští policisté oznámení sedmačtyřicetiletého muže o incidentu s jeho bývalou třiačtyřicetiletou přítelkyní. Opilá žena svého bývalého přítele kontaktovala v místě jeho bydliště v severní části Prostějova a vyčetla mu ukončení jejich vztahu.

„Protože muž nereagoval podle jejích představ, měla mu z obličeje strhnout dioptrické brýle značky Hugo Boss. Ty měla poté v rukou rozmačkat a silou s nimi udeřit o silnici. Tím měla jejich majiteli způsobit škodu vyčíslenou na 15 tisíc korun. Dle oznamovatele to nebyl první incident, při kterém mu způsobila škodu, a tak věc oznámil na policii," uvedl policejní mluvčí František Kořínek.

Šla si pro peníze za psa, skončila na záchytce

ilustrační foto Městská policie

V úterý v odpoledních hodinách se na linku 156 prostějovských strážníků obrátila oznamovatelka s tím, že má dlouhodobé problémy s jinou ženou, která se na ní nyní dobývá. Do uvedené lokality byla vyslána hlídka, která zkontaktovala obě ženy.

Spor, který mezi sebou měly, se měl týkat psa, kterého dříve dala čtyřiačtyřicetiletá žena oznamovatelce. V současné době se neustále domáhá finančního vyrovnání. "Při řešení situace se čtyřiačtyřicetiletá žena chovala agresivně a snažila se neustále napadat oznamovatelku. Vlivem požitého alkoholu neovládala své jednání. Dechovou zkoušku odmítala provést. Kvůli neustálé agresivitě byly ženě za použití donucovacích prostředků nasazeny pouta a bylo rozhodnuto o jejím umístění do protialkoholické záchytné stanice v Olomouci.

Jedna práskala dveřmi. A druhá ji napráskala strážníkům

Ilustrační foto ber

Ve středu v odpoledních hodinách vyjížděla hlídka prostějovských strážníků prověřit telefonické oznámení o konfliktu mezi dvěma ženami. Událost nahlásila jedna z nich.

„Ta šla upozornit svoji sousedku, aby nebouchala dveřmi. Žena, bydlící v bytě nad oznamovatelkou, jí za to sprostě nadala. Pětašedesátileté ženy se nadávky dotkly, proto si na místo přivolala strážníky. Událost hlídce potvrdila i přítomná svědkyně,“ uvedla strážník Tereza Greplová. Třiatřicetiletá žena je svým jednáním důvodně podezřelá z přestupku proti občanskému soužití. Celá záležitost bude mít dohru u správního orgánu. Zde hrozí mladší ženě pokuta do výše 10.000 Kč. (red)

Tak dlouho chodili s kanystry pro vodu, až trpělivost dárce došla. Rozbili mu auto

foto Policie ČR

Z přečinu poškození cizí věci podezírají policisté obvodního oddělení Prostějov 2 sedmatřicetiletého muže ze Studence. Tohoto skutku se měl podezřelý dopustit 22. srpna v odpoledních hodinách tím, že stejně starému muži v Čelechovicích na Hané úmyslně poškodil automobil Renault Thalia. Poškozený muž tím doplatil na svou ochotu pomoci bližnímu. Rodině ze Studence totiž pro neplacení účtů za vodu dodavatel přerušil dodávky.

"Situaci rodina vyřešila tak, že s kanystry ženy obešly sousedy v bližším i vzdálenějším okolí a o vodu prosily. Se svým požadavkem uspěly právě u uvedeného muže v Čelechovicích na Hané a opakovaně si k němu pro vodu chodily. Když si uvedeného 22. srpna pro vodu ten den přišly již potřetí, dárci už došla trpělivost a další vodu jim dát odmítl. Následně s kanystry a požadavkem na vodu přišli dva muži. Když byli také odmítnuti, začali na poškozeného křičet vulgární nadávky a hrozby. Pak svůj hněv obrátili proti automobilu Renault Thalia, který měl poškozený zaparkovaný před domem.

Konflikt pejskařů skončí pokutou

Foto ber

Co vše se může stát, při procházce se svým čtyřnohým kamarádem se v pondělí 4. května přesvědčil osmačtyřicetiletý muž s manželkou. V podvečerních hodinách venčili na vodítcích své psy nedaleko lesoparku Hloučela. Když viděli přibíhajícího psa na volno a majitel stál poblíž, upozornili jej, aby si svého psa zavolal a připnul na vodítko. Na to reagoval jednatřicetiletý muž slovním vyhrožováním a také došlo z jeho strany k fyzickému útoku. 

Udeřil staršího muže rukou do oblasti krku. Následně z místa odešel i se svým kamarádem. "Manželská dvojice sledovala, kterým směrem se vydali a vše popsali přivolaným strážníkům. Ti dotyčné i s oznamovatelem zastihli v nedalekém občerstvení. K celé situaci uvedli, že měli své psy na volno, ale že nejsou agresivní a nikomu by neublížili. Dále si nejsou vědomi žádného úderu rukou do krku, pouze mělo dojít k odstrčení břichem," uvedl strážník Petr Zapletal. Hlídka dále zjistila jak u jednatřicetiletého, tak i u jeho dvaatřicetiletého známého porušení vládního nařízení.

Za cigaretu ho čekala "sprcha"

Ilustrační foto pixabay.com

V sobotu 11. dubna po osmé hodině ranní řešili prostějovští strážníci konflikt mezi sousedy. Na místě kontaktovali oznamovatele, který uvedl, že soused bydlící nad ním ho a jeho přítelkyni polil vodou. K tomuto skutku došlo, když si byli na balkoně zapálit cigaretu.

Ihned se svého souseda zeptal, co to má znamenat a z jakého důvodu tak učinil. Místo vysvětlení se dočkal jen vulgárních urážek a slovního vyhrožování. Oba poškození vypověděli, že se jedná mezi nimi o dlouhodobý spor, který trvá od začátku letošního roku. Hlídka kontaktovala i muže, jenž má celou událost na svědomí. "Dotyčný se strážníkům ke všemu přiznal. Tomu vadí kouř z cigaret a následkem kouření má docházet k zapáchání prádla, které má pověšené na sušáku svého balkonu," popsala incident strážník Tereza Greplová.