konflikt

Hádají se kvůli popelnicím. Zasáhnout museli strážníci

ilustrační foto městská policie

Sousedské spory řešili prostějovští strážníci minulou sobotu v odpoledních hodinách mezi obyvateli v okrajové části města. Pětačtyřicetiletý muž uvedl, že mu sousedka schválně položila jeho popelnici na zem mezi zaparkovaná auta. Tímto jednáním mělo dojít k částečnému vysypání obsahu.

Hlídka kontaktovala sedmdesátiletou ženu, která při podání vysvětlení uvedla, že vzhledem k momentálnímu zdravotnímu stavu, není takového počínání schopna. Připustila však dlouhodobé rozepře se svým sousedem týkajících se právě umístění vlastních popelnic. Ty soused úmyslně staví za její osobní automobil, takovým způsobem, aby nemohla vyjet z řady zaparkovaných vozidel. Na zaparkovaných vozidlech a popelnicích nebyla zjištěna žádná škoda.

Měla jiný názor. A dostala facku

ilustrační foto pixabay.com

Hlídka strážníků, vykonávající ve středu dohled na veřejný pořádek v centru města, zpozorovala po devatenácté hodině napadení mezi mužem a ženou. Strážníci se ihned vydali na místo konfliktu, aby zabránili dalšímu fyzickému útoku.

„Na místě bylo zjištěno, že čtyřicetiletý muž udeřil otevřenou dlaní pravé ruky pětapadesátiletou ženu. Důvodem agresivního chování vůči ženě bylo její obhajování a zastání se jiné osoby. Následkem útoku naštěstí nedošlo k žádnému zranění a napadená žena nepožadovala lékařské ošetření. Napadená žena stačila ještě před příchodem strážníků celou událost oznámit Policii ČR, která bude ve věci provádět další šetření," doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)

Za opilecké řeči schytala pár facek

ilustrační foto pixabay.com

Minulou středu v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci prověřit oznámení o napadení ženy neznámým mužem v restauraci v centru Prostějova. Strážníci při příjezdu na místo spatřili před restaurací muže, který několikrát udeřil ženu do horní poloviny těla a do hlavy. Jakmile zahlédl blížící se hlídku, tak s napadáním přestal.

Jednačtyřicetiletý muž se s šestatřicetiletou ženou nejprve pohádal uvnitř restaurace a následně se začali navzájem postrkovat venku. Důvod napadení byl ten, že se žena povyšovala nad ostatními, a to se muži nelíbilo. Při napadení nedošlo k žádnému zranění. Lékařskou

Cizinec napadl a oloupil krajana. Skončil ve vazbě

ilustrační foto Policie ČR

Trest odnětí svobody na dvě léta až deset let hrozí devětadvacetiletému cizinci, který měl v sobotu 21. října v noci fyzicky napadnout a poté okrást čtyřiašedesátiletého krajana na ubytovně v Prostějově.

Oba muži brali v pátek výplatu a večer si zašli do hospody. Po společném návratu na ubytovnu šel starší muž do svého pokoje. Zanedlouho za ním přišel krajan, který jej fyzicky napadl a z kapsy kalhot mu odcizil necelých třicet tisíc korun. Policisté útočníka zadrželi. „Kriminalisté zahájili trestní stíhání devětadvacetiletého muže pro zvlášť závažný zločin loupeže. Zároveň podali okresnímu státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby, který soudce akceptoval a poslal muže do vazby," doplnil policejní mluvčí Libor Hejtman. (red)

Pohádal se s přítelkyní. A rozmlátil jí byt

ilustrační foto městská policie

Minulou neděli ve dvě hodiny po půlnoci se na linku 156 obrátila jednapadesátiletá žena s tím, že její přítel úmyslně demoluje vybavení bytu.

„Strážníci na místě zjistili, že se dvojice nejprve pohádala a poté pětatřicetiletý muž rozbil ve vzteku dveře do koupelny, televizor a koš na prádlo. Ke svému jednání se doznal,“ uvedl inspektor Petr Zapletal s tím, že za přítomnosti hlídky muž z bytu dobrovolně odešel. Způsobená škoda, která nepřesáhla hranici 10. 000 Kč bude vymáhána u příslušného správního orgánu. Za přestupek proti majetku pětatřicetiletému muži hrozí pokuta do výše 50.000 Kč.  (red)

Překvapující odezva. Za upozornění obdržela facku

ilustrační foto pixabay.com

Špatné místo na vyřízení zprávy zvolila osmapadesátiletá žena. Když v pondělí procházela ulicí v okrajové části města, sedla si na parapet u okna. To se nelíbilo majitelce domu, která upozornila sedící ženu, aby si své záležitosti vyřešila na jiném místě. Obávala se totiž možného poškození parapetu.

Reakce na prosbu byla okamžitá a velice nečekaná. „Místo omluvy dostala čtyřiačtyřicetiletá majitelka domu facku. Útočnice své chování vysvětlila potřebou o chvilku strpení, než si dopíše SMS zprávu," informoval inspektor Petr Zapletl s tím, že agresivní výpad se obešel bez zranění a lékařské ošetření nebylo ze strany napadené ženy vyžadováno. Celý případ bude mít dohru u správního orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Sedmnáctileté dívce vlepil facku. Ošetřili ji v nemocnici

Ilustrační foto pixabay.com

Minulou neděli, 20. srpna, před jednou hodinou ranní vyjížděli prostějovští strážníci řešit fyzické napadení, které se odehrálo na sídlišti nedaleko centra města.

Konflikt se odehrál uvnitř bytu mezi pětatřicetiletým mužem a sedmnáctiletou slečnou. Nejprve přišly na řadu slovní neshody, muž se neovládnul a dal slečně facku. Následkem útoku bylo drobné poranění a podlitina pod levým okem. Pro slečnu si přišel její otec, který jí doprovodil do nemocnice na lékařské ošetření. „Při podání vysvětlení se agresor ke svému činu hlídce přiznal. Celý případ byl po zadokumentování oznámen správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti občanskému soužití,“ doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)

Muž slovně napadal sousedku. Neshody museli řešit strážníci

ilustrační foto městská policie

Minulé pondělí v odpoledních hodinách strážníci řešili slovní napadání mezi sousedy v bytovém domě na sídlišti Hloučela. Muž se na strážníky obrátil s tím, že se mu nelíbí chování lidí v domě a cítí se být jejich jednáním pohoršen. Oznamovatel nebyl schopen strážníkům konkrétně sdělit, o co přesně se jedná. Pouze uvedl, že měl nějaký incident se sousedkou, která mu vyhrožovala, že na něj zavolá policii.

Strážníci zkontaktovali i zmíněnou ženu. Ta potvrdila, že mezi ní a oznamovatelem došlo k hádce, a i v minulosti se k ní měl tento muž chovat nevhodně. Žena celou situaci popsala tak, že si přivolala výtah a po otevření dveří spatřila v kabince devětapadesátiletého muže. Jelikož s ním měla již dříve problémy, chtěla předejít případnému konfliktu a raději s dotyčným do výtahu nenastoupila. Její rozhodnutí muž komentoval nadávkami a vykřikováním na její osobu.

Spor mezi sousedy řešili strážníci

ilustrační foto městská policie

Minulou neděli v odpoledních hodinách vyjížděli strážníci řešit nahlášené sousedské neshody v bytovém domě na sídlišti Hloučela. K slovnímu incidentu došlo mezi obyvateli domu ve výtahu.

„Žena nastoupila do výtahové kabinky společně se svým sousedem. Při cestě do přízemí dotyčný začal ženě vytýkat její dřívější chování vůči jeho psovi a poučoval ji, jak by se ke zvířeti měla chovat. V přízemí se pětašedesátiletá žena pokusila kabinku opustit. Muž si stoupl do dveří tak, aby nemohla z výtahu vystoupit," informovala komisařka Tereza Greplová s tím, že k fyzickému kontaktu mezi dvojicí nedošlo. Svým jednáním je devětapadesátiletý muž podezřelý z přestupku proti občanskému soužití. Celý případ projedná příslušný správní orgán. (red)

Rodinná hádka vyústila až ve fyzické napadení. Dceři otec vyrazil zub

Ilustrační foto pixabay.com

V úterý krátce po třiadvacáté hodině vyjížděli prostějovští strážníci prověřit anonymní telefonické oznámení, které se týkalo hádky mezi mužem a ženou na ulici nedaleko centra města.

Na místě strážníci od napadené ženy zjistili, že k potyčce došlo mezi ní a jejím otcem. Ten se na místě již nenacházel. Žena měla štěstí, jelikož incident viděla skupinka náhodných svědků, kteří útočníkovi v dalším napadání zabránili. „Svědkové strážníkům potvrdili, že muž se s ženou nejprve hádal a následně ji začal fyzicky napadat údery do hlavy a horní poloviny těla. Osmadvacetiletá žena měla po útoku vyražený zub a viditelné odřeniny na těle. Ženu strážníci převezli na ošetření do nemocnice. Jejího otce zkontaktovali v bytě nedaleko.