noční klid

Hostina se protáhla. A vadila sousedům

ilustrační foto městská policie

Předminulou sobotu přesně o půlnoci vyjížděla prostějovských strážníků prověřit oznámení týkající se rušení nočního klidu nedaleko centra města. Za hlukem obtěžující okolní obyvatele stála hlasitě puštěná reprodukovaná hudba.

Strážníkům se podařilo kontaktovat pětatřicetiletou obyvatelku domu, která byla upozorněna na dobu nočního klidu. Žena při podání vysvětlení uvedla, že v domě probíhá oslava a s ostatními hosty si neuvědomili kolik je hodin. „Za své chování se omluvila a puštěnou hudbu ihned vypnula. K vyřešení celé události pro tentokrát postačila domluva," doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)

Na rozchod si vybrali nevhodnou dobu. Nad ránem rušili sousedy

Ilustrační foto pixabay.com

Ve středu před třetí hodinou ranní řešili prostějovští strážníci partnerské neshody mezi jednatřicetiletou ženou a jejím mužem stejného věku. Pár se rozcházel a došlo mezi nimi k velice hlučné hádce. Manžel navíc balil svoje osobní věci, aby mohl z bytu odejít.

Hlídka je poučila o dodržování nočního klidu a doporučila nechat stěhování na denní dobu. Manželé se strážníky spolupracovali a přislíbili, že vypjatá situace mezi nimi se již nebude opakovat. „Za přítomnosti hlídky došlo ke zklidnění vypjaté atmosféry a smutný případ byl vyřešen domluvou," doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

Nové bydliště a hned problém. Strážníky zavolali sousedé

ilustrační foto Městská policie

Co vše můžou způsobit zapomenuté klíče v zámku, o tom se přesvědčil osmadvacetiletý muž minulou neděli, když se po šesté hodině ranní vracel domů ve stavu společensky unaveném. Když chtěl odemknout dveře od bytu, neočekávaně to nešlo.

Myslel, že se spletl, a tak zkoušel otevřít i jiné dveře opět bez úspěchu. Jeho podezřelé chování neuniklo pozornosti všímavého souseda. Ten v domnění, že se jedná o zloděje, celou událost raději nahlásil na městskou policii. Hlídka po příjezdu na místo ověřila totožnost neznámého muže a dále zda se nejedná o osobu v pátrání. „Nejednalo se o zloděje, ani žádného recidivistu, ale byl to nový nájemník. Do bytu se nemohl dostat, jelikož přítelkyně zapomněla klíče v zámku zevnitř bytu. Dobře to dopadlo a všichni mohli odejít v klidu do svých domovů," dodal strážník Petr Zapletal. (red)

Rád poslouchá muziku. Jenže moc nahlas

Ilustrační foto ber

Minulou sobotu po třiadvacáté hodině bylo přijato na linku 156 oznámení o hlasité hudbě. Do uvedené lokality byla vyslána hlídka strážníků.

Ta zjistila dům, ze kterého vychází hlučná reprodukovaná hudba. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatele domu. Ten s hlídkou odmítl komunikovat a cokoliv v daný okamžik řešit. "Při prověřování protiprávního jednání bylo zjištěno opakované rušení nočního klidu, kterého se dopouští padesátiletý muž. Ten za přítomnosti hlídky na místě hudbu ztlumil," uvedl strážník Petr Zapletal.  Celá událost byla oznámena správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku. (red)

Diskotéka Morava v Lužické je zdrojem hluku a nepořádku. Hrozí jí zavření

Ilustrační foto ber

V rámci vyřešení stížností tamních obyvatel proběhlo na radnici opětovné jednání. Setkání nejen s provozovateli diskotéky, ale také s dotčenými občany inicioval primátor města František Jura a náměstkyně pro oblast životního prostředí Milada Sokolová.

„Několikrát jsme s provozovatelem jednali a žádali, aby v areálu zajistil takové úpravy, aby lidé nechodili kouřit ven, tedy aby vybudoval na vhodném místě v budově „kuřárnu“. Tady je již požádáno o povolení jejího vzniku a úprava již byla zahájena. Věříme, že takovéto opatření zajistí potřebný klid z venkovní části diskotéky, tedy ve veřejném prostoru,“ doufá Jura.