klíče

Nové bydliště a hned problém. Strážníky zavolali sousedé

ilustrační foto Městská policie

Co vše můžou způsobit zapomenuté klíče v zámku, o tom se přesvědčil osmadvacetiletý muž minulou neděli, když se po šesté hodině ranní vracel domů ve stavu společensky unaveném. Když chtěl odemknout dveře od bytu, neočekávaně to nešlo.

Myslel, že se spletl, a tak zkoušel otevřít i jiné dveře opět bez úspěchu. Jeho podezřelé chování neuniklo pozornosti všímavého souseda. Ten v domnění, že se jedná o zloděje, celou událost raději nahlásil na městskou policii. Hlídka po příjezdu na místo ověřila totožnost neznámého muže a dále zda se nejedná o osobu v pátrání. „Nejednalo se o zloděje, ani žádného recidivistu, ale byl to nový nájemník. Do bytu se nemohl dostat, jelikož přítelkyně zapomněla klíče v zámku zevnitř bytu. Dobře to dopadlo a všichni mohli odejít v klidu do svých domovů," dodal strážník Petr Zapletal. (red)

Zapomněla ve dveřích auta klíče. Nepřišla o nic díky všímavosti lidí

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení, které se týkalo zaparkovaného vozidla s ponechanými klíči ve dveřích. 

Na uvedené ulici v okrajové části města bylo vozidlo nalezeno a z evidence byla zjištěna provozovatelka. Na místo se po chvíli dostavil soused majitelky vozidla. Ten ji telefonicky zkontaktoval. Jelikož se žena momentálně nacházela mimo Prostějov, požádala hlídku o předání klíčů jejímu sousedovi. "Strážníci vozidlo zajistili a na její žádost klíče předali dotyčnému muži," doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Ztratili jste klíče i s klíči od vozu a čipem? Víme, kde je najít!

ilustrační foto obec Telnice

Do redakčního e-mailu nám dorazila zpráva o nálezu klíčů, pravděpodobně pracovních, i s klíči od vozu v ulici Pod Kosířem.

Paní J.V. nám zaslala následující zprávu: "Dnes jsem našla na chodníku na ulici Pod kosířem u křižovatky s Daliborkou a Palečkovou ulicí svazek klíčů - nejspíš pracovních - i s klíčem od auta. Mohli byste poinformovat čtenáře, než je odevzdám na ztráty a nálezy? Na svazku je i čip od práce s evidenčním číslem, jsou na něm dvě karabiny. Kdo zná číslo toho čipu či řekne určitý poznávací znak, tomu ty klíče ráda předám", napsala paní J.

Pozor na žrouty klíčů!

ilustrační foto internet

 

Městští strážníci řeší nejrůznější situace. Patří mezi ně i lidově řečeno volání o pomoc. Tentokrát je oslovil jedenáctiletý kluk, kterému nespadly do kanálu hračky, ale klíče.

Chlapec strážníky požádal o pomoc zavoláním na linku 156. „Hlídka zjistila, že klíče jsou zhruba 150 cm hluboko v kanále. Pomocí drátu se je strážníkům podařilo vytáhnout,“ popsala situaci strážník Jana Adámková.  Podle jejich slov to není situace ojedinělá. Klíče do kanálu padají i dospělým: „S úplně stejným problémem se na nás před nedávnem obrátil muž, kterému do kanálu spadly klíčky od auta. Bohužel o ně přišel.“

Takže vážení, pozor na kanálové žrouty! (red)