klíče

Klíče zůstaly v zámku. Využil toho zloděj

ilustrační foto ber

Z pátku na sobotu bylo prostějovským policistům nahlášeno vniknutí do rodinného domu v Lešanech. Neznámý pachatel v nočních hodinách využil příležitosti, protože majitel domu naneštěstí zapomněl v zámku vstupních dveřích z venku klíče.

„Za vstupními dveřmi našel lapka pánskou tašku přes rameno, kterou ukradl a s úlovkem dům opustil. Poškozený tím pádem přišel o osobní doklady, nůž, platební karty a další drobnosti, škody byla vyčíslena na 5 600 Kč," konstatovala policejní mluvčí Miluše Zajícová. Případ policisté prověřují pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. (red)

Řidič zapomněl klíče od vozidla ve dveřích

ilustrační foto Městská policie

V pondělí ve večerních hodinách se na linku 156 prostějovských strážníků obrátila žena s tím, že si v odpoledních hodinách všimla u vozidla zaparkovaného před jejím domem, klíčů ve dveřích.

„Oznamovatelka vozidlo uzamkla a ponechala za stěračem vzkaz pro zapomětlivého řidiče. Ten se však do večerních hodin pro klíče nedostavil, proto žena požádala o pomoc strážníky," uvedla komisařka Tereza Greplová s tím, že hlídce se podařilo řidiče dohledat, jelikož bydlel nedaleko. Šestačtyřicetiletý muž se vzápětí dostavil na místo a klíče si od všímavé nálezkyně převzal. (red)

Strážníci dopravili seniorce klíče. Od zamčeného auta

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Minulou sobotu chvíli před osmou hodinou ranní se obrátila na městskou policii s žádostí o pomoc sedmdesátiletá žena. Při vystupování z vozidla zapomněla klíče v zapalování, a navíc uvnitř vozidla zůstaly osobní věci. Ke vší smůle se její vozidlo samovolně uzamklo.

Vyslaná hlídka zjistila od majitelky vozidla, kde má uložené náhradní klíče, které následně strážníci vyzvedli a dopravili k uzamčenému automobilu. „Seniorka o několik minut později převzala od hlídky rezervní klíče a do svého vozu se opět dostala," doplnil inspektor Petr Zapletal. (red)

Zapomínáme klíče i auta

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Většina z nás pořád někam spěchá nebo musí být v určitý čas na předem sjednané schůzce. Pokud cokoli děláme ve velké rychlosti je jasné, že na řadu přijdou chyby. Během uplynulého týdne vyjížděli strážníci ke čtyřem nezabezpečeným osobním vozidlům. Trojice majitelů zapomněla klíče od vozidla v zámku u dveří ze strany řidiče.

„Velké překvapení čekalo na hlídku v jednom případě. Vozidlo bylo nastartované, klíče ponechané v zapalování a uvnitř vozidla nebo v jeho okolí se vůbec nikdo nezdržoval. Strážníci všechna nezajištěná auta uzamkli a pro jejich majitele nechali na viditelném místě vzkaz, kde si mohou klíče od automobilu vyzvednout. Ověření v databázi, zda vozidla nejsou nahlášena jako kradená, bylo u všech negativní," uvedl strážník Petr Zapletal.

Nechal klíče ve dveřích auta. Díky kolemjdoucímu o nic nepřišel

ilustrační foto ber

V úterý těsně po šestnácté hodině vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení, které se týkalo zaparkovaného vozidla. Majitel pravděpodobně ve spěchu od svého auta odešel, ale klíče zapomněl v zámku dveří ze strany řidiče.

Hlídka z evidence zjistila vlastníka automobilu, kterého se pokusila kontaktovat bohužel neúspěšně. Vozidlo strážníci zabezpečili a ponechali na něm vzkaz, kde jsou klíče uloženy. Po hodině se dostavil majitel na služebnu městské policie a klíče od vozidla si převzal. „Díky všímavosti občanů nebylo z interiéru vozidla nic odcizeno a pětapadesátiletý muž tak ušetřil spoustu starostí," uvedl strážník Petr Zapletal. (red)

Nové bydliště a hned problém. Strážníky zavolali sousedé

ilustrační foto Městská policie

Co vše můžou způsobit zapomenuté klíče v zámku, o tom se přesvědčil osmadvacetiletý muž minulou neděli, když se po šesté hodině ranní vracel domů ve stavu společensky unaveném. Když chtěl odemknout dveře od bytu, neočekávaně to nešlo.

Myslel, že se spletl, a tak zkoušel otevřít i jiné dveře opět bez úspěchu. Jeho podezřelé chování neuniklo pozornosti všímavého souseda. Ten v domnění, že se jedná o zloděje, celou událost raději nahlásil na městskou policii. Hlídka po příjezdu na místo ověřila totožnost neznámého muže a dále zda se nejedná o osobu v pátrání. „Nejednalo se o zloděje, ani žádného recidivistu, ale byl to nový nájemník. Do bytu se nemohl dostat, jelikož přítelkyně zapomněla klíče v zámku zevnitř bytu. Dobře to dopadlo a všichni mohli odejít v klidu do svých domovů," dodal strážník Petr Zapletal. (red)

Zapomněla ve dveřích auta klíče. Nepřišla o nic díky všímavosti lidí

ilustrační foto Městská policie

Minulou sobotu v odpoledních hodinách vyjížděli prostějovští strážníci prověřit telefonické oznámení, které se týkalo zaparkovaného vozidla s ponechanými klíči ve dveřích. 

Na uvedené ulici v okrajové části města bylo vozidlo nalezeno a z evidence byla zjištěna provozovatelka. Na místo se po chvíli dostavil soused majitelky vozidla. Ten ji telefonicky zkontaktoval. Jelikož se žena momentálně nacházela mimo Prostějov, požádala hlídku o předání klíčů jejímu sousedovi. "Strážníci vozidlo zajistili a na její žádost klíče předali dotyčnému muži," doplnila strážník Tereza Greplová. (red)

Ztratili jste klíče i s klíči od vozu a čipem? Víme, kde je najít!

ilustrační foto obec Telnice

Do redakčního e-mailu nám dorazila zpráva o nálezu klíčů, pravděpodobně pracovních, i s klíči od vozu v ulici Pod Kosířem.

Paní J.V. nám zaslala následující zprávu: "Dnes jsem našla na chodníku na ulici Pod kosířem u křižovatky s Daliborkou a Palečkovou ulicí svazek klíčů - nejspíš pracovních - i s klíčem od auta. Mohli byste poinformovat čtenáře, než je odevzdám na ztráty a nálezy? Na svazku je i čip od práce s evidenčním číslem, jsou na něm dvě karabiny. Kdo zná číslo toho čipu či řekne určitý poznávací znak, tomu ty klíče ráda předám", napsala paní J.

Pozor na žrouty klíčů!

ilustrační foto internet

 

Městští strážníci řeší nejrůznější situace. Patří mezi ně i lidově řečeno volání o pomoc. Tentokrát je oslovil jedenáctiletý kluk, kterému nespadly do kanálu hračky, ale klíče.

Chlapec strážníky požádal o pomoc zavoláním na linku 156. „Hlídka zjistila, že klíče jsou zhruba 150 cm hluboko v kanále. Pomocí drátu se je strážníkům podařilo vytáhnout,“ popsala situaci strážník Jana Adámková.  Podle jejich slov to není situace ojedinělá. Klíče do kanálu padají i dospělým: „S úplně stejným problémem se na nás před nedávnem obrátil muž, kterému do kanálu spadly klíčky od auta. Bohužel o ně přišel.“

Takže vážení, pozor na kanálové žrouty! (red)