Zapomínáme klíče i auta

Zapomínáme klíče i auta
ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Většina z nás pořád někam spěchá nebo musí být v určitý čas na předem sjednané schůzce. Pokud cokoli děláme ve velké rychlosti je jasné, že na řadu přijdou chyby. Během uplynulého týdne vyjížděli strážníci ke čtyřem nezabezpečeným osobním vozidlům. Trojice majitelů zapomněla klíče od vozidla v zámku u dveří ze strany řidiče.

„Velké překvapení čekalo na hlídku v jednom případě. Vozidlo bylo nastartované, klíče ponechané v zapalování a uvnitř vozidla nebo v jeho okolí se vůbec nikdo nezdržoval. Strážníci všechna nezajištěná auta uzamkli a pro jejich majitele nechali na viditelném místě vzkaz, kde si mohou klíče od automobilu vyzvednout. Ověření v databázi, zda vozidla nejsou nahlášena jako kradená, bylo u všech negativní," uvedl strážník Petr Zapletal.

Rada pro řidiče: Pokud odcházíte od svého vozidla, vždy zkontrolujte jeho uzamčení a v interiéru nenechávejte viditelně žádné věci. I předměty malé hodnoty můžou být velkým lákadlem pro

potencionálního zloděje. Následně způsobená škoda na vozidle bývá častokrát daleko vyšší než odcizené drobnosti. Mějte na paměti, že auto není opravdu bezpečnostní schránka. (red)

Poslat nový komentář