hluk

Armáda informuje o zvýšené hladině hluku. V Prostějově budou cvičit letečtí návodčí

Foto 601. skupina speciálních sil

V termínu od 23. do 24. května 2022 bude ve večerních hodinách na letišti v Prostějově probíhat intenzivní výcvik předsunutých leteckých návodčích v součinnosti s letectvem.

Při této činnosti se očekává zvýšená hladina hluku v přilehlých oblastech, které sousedí s letištěm v Prostějově. Vzhledem k plnění některých specifických úkolů armády, ke kterým patří i nácviky navádění útoku letectva na pozemní cíle, bude nad letištěm ve výše uvedených dnech vyhlášena zóna, ve které budou minimální výšky letu nad terénem v souladu s předpisy sníženy tak, aby odpovídaly splnění těchto úkolů. (Zdroj 601. skupina speciálních sil)

Nebe bude hlučné. V Prostějově budou cvičit letečtí návodčí

ilustrační foto army.cz

V termínu 22. až 24. března 2022, tedy od úterý do čtvrtka, bude probíhat na letišti v Prostějově intenzivní výcvik předsunutých leteckých návodčích v součinnosti s letectvem, informuje 601. skupina speciálních sil.

Při této činnosti se očekává zvýšená hladina hluku v přilehlých oblastech, které sousedí s letištěm v Prostějově. Vzhledem k plnění některých specifických úkolů AČR, ke kterým patří i nácviky navádění útoku letectva na pozemní cíle bude nad letištěm Prostějov ve výše uvedených dnech vyhlášena zóna, ve které budou minimální výšky letu nad terénem v souladu s předpisy sníženy tak, aby odpovídaly splnění těchto úkolů. (red)

Vojenští speciálové budou trénovat. Upozorňují na zvýšený hluk

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

V termínu od 14. do 21. srpna 2021 bude probíhat na letišti v Prostějově intenzivní výcvik předsunutých leteckých návodčích v součinnosti s letectvem.

601. skupina speciálních sil upozorňuje na hluk vznikající při provozování vojenské letecké techniky. Při intenzivním výcviku předsunutých leteckých návodčích v součinnosti s letectvem se očekává zvýšená hladina hluku v přilehlých oblastech, které sousedí s letištěm v Prostějově. Vzhledem k plnění některých specifických úkolů AČR, ke kterým patří i nácviky navádění útoku letectva na pozemní cíle, bude nad letištěm Prostějov ve výše uvedených dnech vyhlášena zóna, ve které budou minimální výšky letu nad terénem v souladu s předpisy sníženy tak, aby odpovídaly splnění těchto úkolů.

Rád poslouchá muziku. Jenže moc nahlas

Ilustrační foto ber

Minulou sobotu po třiadvacáté hodině bylo přijato na linku 156 oznámení o hlasité hudbě. Do uvedené lokality byla vyslána hlídka strážníků.

Ta zjistila dům, ze kterého vychází hlučná reprodukovaná hudba. Strážníci se pokusili kontaktovat obyvatele domu. Ten s hlídkou odmítl komunikovat a cokoliv v daný okamžik řešit. "Při prověřování protiprávního jednání bylo zjištěno opakované rušení nočního klidu, kterého se dopouští padesátiletý muž. Ten za přítomnosti hlídky na místě hudbu ztlumil," uvedl strážník Petr Zapletal.  Celá událost byla oznámena správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku. (red)

Šel na sídlišti zklidnit souseda. Ten jej napadl

ilustrační foto Městská policie

V jeden ze dnů minulého víkendu vyjížděli strážníci po třiadvacáté hodině řešit rušení nočního klidu na jednom z prostějovských sídlišť. Na místě je kontaktoval oznamovatel, který uvedl, že opět docházelo k velkému hluku od sousedů hlasitým křikem a dupáním. Proto se vydal kontaktovat souseda a zabouchal na jeho vchodové dveře od bytu.

„Po otevření dveří jej místo vysvětlení čekalo agresivní chování. Dvaatřicetiletý muž mu řekl, ať jej neotravuje a začal svého souseda odstrkovat rukama. Ten z obavy z napadení utekl na ulici před dům. Agresor se vydal za ním, před domem jej dostihl a fyzicky napadnul. Nejdříve ho chytil pod krkem a poté několikrát udeřil rukou do obličeje. Napadený neměl žádné viditelné zranění a lékařské ošetření odmítl,“ popsal incident strážník Petr Zapletal. Útočník se strážníkům k napadení přiznal, jako důvod uvedl dřívější spory, které mezi sebou měli.

Diskotéka Morava v Lužické je zdrojem hluku a nepořádku. Hrozí jí zavření

Ilustrační foto ber

V rámci vyřešení stížností tamních obyvatel proběhlo na radnici opětovné jednání. Setkání nejen s provozovateli diskotéky, ale také s dotčenými občany inicioval primátor města František Jura a náměstkyně pro oblast životního prostředí Milada Sokolová.

„Několikrát jsme s provozovatelem jednali a žádali, aby v areálu zajistil takové úpravy, aby lidé nechodili kouřit ven, tedy aby vybudoval na vhodném místě v budově „kuřárnu“. Tady je již požádáno o povolení jejího vzniku a úprava již byla zahájena. Věříme, že takovéto opatření zajistí potřebný klid z venkovní části diskotéky, tedy ve veřejném prostoru,“ doufá Jura.

Klid od pracovních strojů!, žádala zastupitelka

ilustrační foto internet

 

Klid od pracovních strojů v obytné zóně v době volna - o nedělích a ve sváteční dny. Tak zněl požadavek, který pondělnímu jednání prostějovského zastupitelstva předložila zastupitelka Zuzana Bartošová. Návrh neprošel.

"Občané se na své zastupitele obrací s prosbou zajistit alespoň v neděli a ve sváteční dny klid v okolí bytových zón, aby mohli odpočívat, relaxovat a věnovat se rodině. V tomto směru jsou mnohdy svými sousedy, ale i pracemi firem zajištující různé úpravy zeleně a pod, rušeni třeba zvukem sekaček," uvedla zastupitelka. Podle jejích slov podobné zákazy platí v nejen v okolních zemích EU, ale i v některých českých městech a vesnicích. Návrh ale neprošel.