rušení nočního klidu

Pořádá mejdany. A sousedé trpí

ilustrační foto Městská policie

V úterý po dvaadvacáté hodině vyjížděli prostějovští strážníci prověřit rušení nočního klidu do okrajové části města, které se mělo odehrávat v bytovém domě. Nevhodné chování měla na svědomí třiadvacetiletá žena.

„Pouštěla si velmi hlasitě reprodukovanou hudbu, která rušila okolní obyvatele. Aby toho nebylo málo, žena navíc vypnula elektrický proud pro celý dům, hlavním jističem v rozvodové elektrické skříni. Hlídka ženu vyzvala k podání vysvětlení celé události a upozornila ji na dodržování doby nočního klidu. Dotyčná nechtěla své chovaní vysvětlovat a odmítla jakékoliv vyjádření," uvedl strážník Petr Zapletal. Strážníci navíc zjistili, že k porušování nočního klidu má z její strany docházet opakovaně.

Chtěl se povzbudit před sportovním výkonem. A pustil si muziku

ilustrační foto MP PV

10. září 2021 v pět hodin ráno řešili prostějovští strážníci oznámení o rušení nočního klidu. Na svědomí ho měl dvaačtyřicetiletý muž.

„Hlídce uvedl, že právě vstává a jde si zaběhat. Před fyzickým výkonem měl potřebu nějaké motivace. Byl upozorněn na dobu nočního klidu a hudbu vypnul, aby nadále nedocházelo k narušování poklidného soužití,“ uvedl strážník Petr Zapletal. Jelikož uposlechl výzev hlídky, vzniklá událost byla vyřešena domluvou. (red)

Udělali si doma koncert. Sousedé poslali strážníky

ilustrační foto

V úterý 4. května 2021 po třetí hodině ranní bylo na linku 156 prostějovských strážníků oznámeno rušení nočního klidu. Do nahlášené lokality byla vyslána hlídka.

Ta zjistila dům, ze kterého byla slyšet hlučná reprodukovaná hudba. Strážníci se snažili na obyvatele domu dozvonit. Lidé nacházející se uvnitř rozhodně o žádný kontakt s městskou policií neměli zájem. Samozřejmě zasahující hlídce neotevřeli dveře a po chvíli zvonění dokonce odpojili zvonek od elektrického zdroje.

„Usilovným pokusem o kontaktování hlídka alespoň donutila radující se osoby ke ztlumení hudby. Zjištěné skutečnosti byly zadokumentovány a oznámeny správnímu orgánu, pro podezření z přestupku proti veřejnému pořádku,“ doplnil strážník Petr Zapletal. (red)

 

Plánujete akci přesahující dobu nočního klidu? Informujte magistrát!

ilustrační foto

Všechny organizace/subjekty, které chtějí od října letošního roku a během příštího roku pořádat akce s dobou trvání po 22. hodině a už nyní vědí, že takovou akci plánují, musí obratem nahlásit termín Magistrátu města Prostějova. Důvodem je příprava vyhlášky navazující na novou legislativu.

„Do 31. 8. 2016 nahlaste příslušnou akci – datum konání, její název a kontaktní osobu buď e-mailem na adresu: posta@prostejov.eu nebo osobně/písemně na podatelnu Magistrátu města Prostějova, nám. T.G.Masaryka 130/14,“ vyzývá Magistrát. (Zdroj MMPv)

Zapálená debata rušila noční klid

ilustrační foto ber

Šestého února několik minut po půlnoci dostali prostějovští městští strážníci hlášení o rušení nočního klidu dvěma muži. 

"Vyslaná hlídka zjistila, že pánové ve věku 59 a 47 let před domem hlasitě rokovali o funkcích mobilních telefonů a neuvědomili si, kolik je hodin," popsala situaci strážník Jana Adámková. Po upozornění hlídkou na noční klid se ztišili a následně prostor opustili. (red)