motorkáři

Motorkář narazil do svodidel. Zemřel na místě

Foto PČR

V neděli krátce po desáté hodině dopoledne policisté na tísňové lince přijali oznámení o havárii motocyklu nedaleko obce Sobáčov u Litovle. Řidič na místě zemřel.

„Z prvotního šetření na místě zatím vyplynulo, že 37letý řidič zřejmě v důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do svodidel. Utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření. (red)

 

7. Prostějovská vánoční vyjížďka motorkářů bude!

Foto archiv ber

V plánu je opět start na Štědrý den z parkoviště u pasáže Anděl v Prostějově, kde se motorkáři sjedou v pravé poledne. Vzhledem k současným vládním nařízením ale bude jízda netradiční.

Konvoj se po skupinách vydá po trase Drozdovická, Wolkerova, Újezd, Vápenice, náměstí T.G.Masaryka. Tam se uskuteční, na základě patřičných povolení, i hromadné focení u stromu.

Policisté se zaměřili na kontrolu motorkářů

Foto PČR

Pěkné počasí a rozvolnění opatření v rámci COVID-19 opět vylákalo řidiče a motorkáře ve větším počtu na silnice i v Olomouckém kraji. A také policisty, kteří se zaměřili právě na druhé jmenované.

Mezi nejlákavější trasou pro motorkáře je jízda směr Šternberk Ecce Homo a dále Červenohorské sedlo. Motorkáři využívají rovných úseků silnic, táhlých i ostrých šikan a užívají si rychlé jízdy. Tato záliba není vždy v souladu s pravidly silničního provozu a jízda není pokaždé bezpečná a ohleduplná i k ostatním účastníkům silničního provozu. Z tohoto důvodu se na kontrolu dodržování předpisů zaměřují i policisté odboru dopravní policie v kraji.

Varování! Z Prahy se do regionů rozjíždí tisíce příznivců značky Harley Davidson!

ilustrační foto motormix.cz

V Praze probíhalo po čtyři dny, od pátého do osmého července, setkání motorkářů, příznivců značky Harley Davidson.

Jelikož se dnes na deset tisíc motorkářů bude rozjíždět do svých domovů, upozorňuje Besip na mnohonásobně zvýšený počet motocyklů na silnicích ve všech regionech, protože motorkáři dlouhodobě patří k nejrizikovějším skupinám na tuzemských silnicích

Obklopí-li vás tedy na vaší cestě skupina motorkářů, buďte opatrní, ať se vám či jim nic zlého nestane! (red)

Policista zachránil život motorkáři. Při velikonoční jízdě v Plumlově

ilustrační foto prvnipomoc.cz

Dne 31. března 2018 jsme krátce před čtrnáctou hodinou přijali oznámení o dopravní nehodě motorkáře v ulici V. B. Plumlovské v Plumlově. Na místo nehody kromě policistů skupiny dopravních nehod ihned vyrazili také kolegové z obvodního oddělení Plumlov. Po příjezdu na místo spatřili na zemi vedle motocyklu ležícího muže. Motocyklistovi, který byl v bezvědomí, poskytovali v době jejich příjezdu laickou první pomoc muž a žena. 

Jeden z policistů po rychlém vyhodnocení situace začal za asistence přítomné dvojice provádět muži zevní masáž srdce. Krátce na to přijela na místo dopravní nehody sanitka Zdravotnické záchranné služby, jejíž posádka si muže převzala do odborné péče a pokračovala v rozšířené kardiopulmonální resuscitaci, která byla úspěšná. Po chvíli muž začal se zdravotníky komunikovat a vrtulníkem letecké záchranné služby byl následně transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Velikonoční burácení fotoaparátem Jiřího Svatoše

Foto Jiří Svatoš

Rok se s rokem sešel a motorkáři se sešli na svém v pořadí již II. prostějovském velikonočním burácení. Konalo se dnes, tedy na Bílou sobotu 31.3.2018. Sraz byl na obvyklém místě, a to u pasáže Anděl ve 12.00. 

Odjezd byl naplánován na 12.30 a ukončení se uskutečnilo v kempu Žralok, kam byl, stejně jako vloni, umožněn vjezd, kde na motorkáře čekalo občerstvení. "Jelo se od Anděla k OMV, následně po Plumlovské a Palacké na Žeranovskou, okolo rybníka a dál po Určické směrem na Určice, Soběsuky, Plumlov", uvedl Jiří Svatoš, jeden z přítomných motorkářů. Krátká videa z této akce najdete na youtube. (red)

II. prostějovské velikonoční burácení se blíží!

ilustrační foto Jiří Svatoš

Rok se s rokem sešel a tak všechny příznivce motocyklů čeká II. prostějovské velikonoční burácení. Akce se bude konat na bílou sobotu 31.3.2018. 

Sraz na obvyklém místě u pasáže Anděl ve dvanáct hodin a odjezd je naplánován na 12:30 po ulicích Plumlovská, Palackého, Brněnská, Okružní, Určická a dále přes Určice, Alojzov, Krumsín a Soběsuky do Plumlova, do kempu Žralok. "Stejně, jako loni, zde máme zajištěný vjezd do areálu. Na čepu pivo, nealko pivo, limo, kafe, čaje a samozřejmě pro hladové motorkáře něco z grilu, klobásky apod. V případě super příznivého počasí bude trasa o pár kilometrů delší, a to přes Kostelec, Hluchov, Přemyslovice, Ptení a Vícov, zakončení opět kemp Žralok," zvou organizátoři. 

Bezmála dvě stě padesátka strojů se sjela na prostějovském náměstí!

Foto Jiří Svatoš

Prostějovská vánoční moto vyjížďka se konala již počtvrté a těší se stále větší oblibě jak ze strany účastníků, tak ze strany obyvatelstva.

Sraz účastníků byl u Pasáže Anděl v 11.30 hodin, jak jsme informovali již včera. Následovala projížďka ulicemi města na náměstí TGM, kde se zapálily svíčky za motorkáře, kteří již nejsou mezi námi. Strojů se sešlo neuvěřitelných bezmála dvě stě padesát.

Děkujeme jednomu z motorkářů, Jiřímu Svatošovi, za krásné fotografie. (red)

OBRAZEM: Motorkářská jízda začala ve velkém!

Foto Jiří Svatoš

Prostějovská vánoční moto vyjížďka se koná již počtvrté a těší se stále větší oblibě jak ze strany účastníků, tak ze strany obyvatelstva. 

Sraz účastníků byl u Pasáže Anděl v 11.30 hodin. Následuje projížďka ulicemi města na náměstí TGM, kde se zapálí svíčky za motorkáře, kteří již nejsou mezi námi.

Večerní čas bude patřit především „plechovkářům“, kteří nás již podeváté potěší osvětlenou spanilou jízdou ulicemi města. K vidění budou nejen kostýmy, ale především vesele nazdobená a vánočně osvětlená vozidla, která se stanou zároveň účastníky soutěže o „nejkrásněji ozdobené vozidlo“. (red)

Motorkáři zvou na Prostějovskou vánoční vyjížďku

ilustrační foto

Vánoce a konec roku 2017 se nezadržitelně blíží a my se připravujeme na oslavy spojené s těmito významnými dny. Kromě pojídání sladkostí, rozbalovaní dárků a nestřídmého pití chystají motoristé v různých koutech republiky akce, které se stávají každoroční tradicí. Prostějovská vánoční moto vyjížďka se koná již počtvrté a těší se stále větší oblibě jak ze strany účastníků, tak ze strany obyvatelstva. 

Sraz účastníků je u Pasáže Anděl v 11.30 hodin. Bude následovat projížďka ulicemi města na náměstí TGM, kde se zapálí svíčky za motorkáře, kteří již nejsou mezi námi.

Večerní čas bude patřit především „plechovkářům“, kteří nás již podeváté potěší osvětlenou spanilou jízdou ulicemi města. K vidění budou nejen kostýmy, ale především vesele nazdobená a vánočně osvětlená vozidla, která se stanou zároveň účastníky soutěže o „nejkrásněji ozdobené vozidlo“.