motorkáři

Víkendové havárie. V hlavních rolích motorkáři

Foto Policie ČR

První nehoda se stala v sobotu dopoledne mezi obcemi Olšany u Prostějova a Držovice. Řidička v seniorském věku jela ve směru na druhou jmenovanou obec a na křižovatce Olšany x Smržice x Dubany x Držovice zastavila dle pokynů dopravního značení a rozhlédla se.

„Pak se rozjela, ale přehlédla po hlavní komunikaci jedoucího 43letého motocyklistu, který jel od Smržic na Dubany a došlo ke střetu. Motocyklista byl po kolizi z preventivních důvodů převezen do nemocnice na vyšetření," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že požití alkoholu se ani u jednoho z účastníků nepotvrdilo provedenou dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 50 000 Kč.

Policisté pro motorkáře. Kolama dolů - učme se přežít

ilustrační foto kolama dolů

Ředitelství služby dopravní policie Policejního prezidia ČR s Asociací center bezpečné jízdy, pořádá další ročník preventivního projektu zaměřeného na vzdělávání a zdokonalování řidičů motocyklů na začátku motorkářské sezóny.

V rámci projektu proběhne 9devětspolečných jízd s následnou bezplatnou ukázkou výcviku na daném polygonu. Přestože limit účastníků na jednu vyjížďku je stanoven na 250 motorkářů, předpokládá policie, že samotných akcí na polygonech se zúčastní více zájemců.

První společná vyjížďka bude startovat 13. května 2022. Do realizace samotného projektu se zapojují všechna centra bezpečné jízdy v České republice.

Nejblíže to mají zájemci z Prostějovska do Brna. Tam se vyjížďka uskuteční 21. května 2022, ukázky pak budou na polygonu Brno Circuitb.

OBRAZEM: Motorkáři projeli vánočním městem

Foto čtenář

Ani letos nechyběla prostějovská štědrodenní motorkářská jízda.

Vydaly se na ni desítky nejrůznějších strojů, od prastarých Pionýrů, přes nejmodernější Yamahy po unikátního "hadráka". Příznivci nejen dvou kol se jimi mohli pokochat i na hlavním prostějovském náměstí. (ber)

Motorkář narazil do svodidel. Zemřel na místě

Foto PČR

V neděli krátce po desáté hodině dopoledne policisté na tísňové lince přijali oznámení o havárii motocyklu nedaleko obce Sobáčov u Litovle. Řidič na místě zemřel.

„Z prvotního šetření na místě zatím vyplynulo, že 37letý řidič zřejmě v důsledku nepřiměřené rychlosti nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do svodidel. Utrpěl zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehl,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Okolnosti havárie jsou předmětem dalšího šetření. (red)

 

7. Prostějovská vánoční vyjížďka motorkářů bude!

Foto archiv ber

V plánu je opět start na Štědrý den z parkoviště u pasáže Anděl v Prostějově, kde se motorkáři sjedou v pravé poledne. Vzhledem k současným vládním nařízením ale bude jízda netradiční.

Konvoj se po skupinách vydá po trase Drozdovická, Wolkerova, Újezd, Vápenice, náměstí T.G.Masaryka. Tam se uskuteční, na základě patřičných povolení, i hromadné focení u stromu.

Policisté se zaměřili na kontrolu motorkářů

Foto PČR

Pěkné počasí a rozvolnění opatření v rámci COVID-19 opět vylákalo řidiče a motorkáře ve větším počtu na silnice i v Olomouckém kraji. A také policisty, kteří se zaměřili právě na druhé jmenované.

Mezi nejlákavější trasou pro motorkáře je jízda směr Šternberk Ecce Homo a dále Červenohorské sedlo. Motorkáři využívají rovných úseků silnic, táhlých i ostrých šikan a užívají si rychlé jízdy. Tato záliba není vždy v souladu s pravidly silničního provozu a jízda není pokaždé bezpečná a ohleduplná i k ostatním účastníkům silničního provozu. Z tohoto důvodu se na kontrolu dodržování předpisů zaměřují i policisté odboru dopravní policie v kraji.

Varování! Z Prahy se do regionů rozjíždí tisíce příznivců značky Harley Davidson!

ilustrační foto motormix.cz

V Praze probíhalo po čtyři dny, od pátého do osmého července, setkání motorkářů, příznivců značky Harley Davidson.

Jelikož se dnes na deset tisíc motorkářů bude rozjíždět do svých domovů, upozorňuje Besip na mnohonásobně zvýšený počet motocyklů na silnicích ve všech regionech, protože motorkáři dlouhodobě patří k nejrizikovějším skupinám na tuzemských silnicích

Obklopí-li vás tedy na vaší cestě skupina motorkářů, buďte opatrní, ať se vám či jim nic zlého nestane! (red)

Policista zachránil život motorkáři. Při velikonoční jízdě v Plumlově

ilustrační foto prvnipomoc.cz

Dne 31. března 2018 jsme krátce před čtrnáctou hodinou přijali oznámení o dopravní nehodě motorkáře v ulici V. B. Plumlovské v Plumlově. Na místo nehody kromě policistů skupiny dopravních nehod ihned vyrazili také kolegové z obvodního oddělení Plumlov. Po příjezdu na místo spatřili na zemi vedle motocyklu ležícího muže. Motocyklistovi, který byl v bezvědomí, poskytovali v době jejich příjezdu laickou první pomoc muž a žena. 

Jeden z policistů po rychlém vyhodnocení situace začal za asistence přítomné dvojice provádět muži zevní masáž srdce. Krátce na to přijela na místo dopravní nehody sanitka Zdravotnické záchranné služby, jejíž posádka si muže převzala do odborné péče a pokračovala v rozšířené kardiopulmonální resuscitaci, která byla úspěšná. Po chvíli muž začal se zdravotníky komunikovat a vrtulníkem letecké záchranné služby byl následně transportován do Fakultní nemocnice v Olomouci.

Velikonoční burácení fotoaparátem Jiřího Svatoše

Foto Jiří Svatoš

Rok se s rokem sešel a motorkáři se sešli na svém v pořadí již II. prostějovském velikonočním burácení. Konalo se dnes, tedy na Bílou sobotu 31.3.2018. Sraz byl na obvyklém místě, a to u pasáže Anděl ve 12.00. 

Odjezd byl naplánován na 12.30 a ukončení se uskutečnilo v kempu Žralok, kam byl, stejně jako vloni, umožněn vjezd, kde na motorkáře čekalo občerstvení. "Jelo se od Anděla k OMV, následně po Plumlovské a Palacké na Žeranovskou, okolo rybníka a dál po Určické směrem na Určice, Soběsuky, Plumlov", uvedl Jiří Svatoš, jeden z přítomných motorkářů. Krátká videa z této akce najdete na youtube. (red)

II. prostějovské velikonoční burácení se blíží!

ilustrační foto Jiří Svatoš

Rok se s rokem sešel a tak všechny příznivce motocyklů čeká II. prostějovské velikonoční burácení. Akce se bude konat na bílou sobotu 31.3.2018. 

Sraz na obvyklém místě u pasáže Anděl ve dvanáct hodin a odjezd je naplánován na 12:30 po ulicích Plumlovská, Palackého, Brněnská, Okružní, Určická a dále přes Určice, Alojzov, Krumsín a Soběsuky do Plumlova, do kempu Žralok. "Stejně, jako loni, zde máme zajištěný vjezd do areálu. Na čepu pivo, nealko pivo, limo, kafe, čaje a samozřejmě pro hladové motorkáře něco z grilu, klobásky apod. V případě super příznivého počasí bude trasa o pár kilometrů delší, a to přes Kostelec, Hluchov, Přemyslovice, Ptení a Vícov, zakončení opět kemp Žralok," zvou organizátoři.