vánoční jízda

OBRAZEM: Ulicemi Prostějova se prozářila Vánoční jízda

Foto FB Prostějov bez cenzury

Tisíce žároviček, kilometry drátů, stovky hodin práce a v neposlední řadě spousta originálních nápadů. To byly hlavní atributy v pořadí třinácté Vánoční jízdy, která na první svátek vánoční prozářila večerní Prostějov. Letos byla účast rekordních, dosáhla bezmála 400 vozidel.

Kamiony, autobusy, dodávky, osobní vozy nejrůznějších značek a stáří, včetně veteránů, ale i motorky či stařičký Zetor, se pyšnily originální výzdobou.

„Úžasné, skvělé, jedinečné. Jsme u vytržení, co všechno lidi dokáží vymyslet a hlavně realizovat," netajila se jedna z divaček. Podívejte se do galerie a pokochejte svítící krásou. (ber)

Město opět rozzáří velkolepá vánoční jízda

Foto archiv PVNovinky

Podobně jako loni se už tradiční a celostátně známá jízda vánočně ozdobených aut uskuteční v Prostějově na Hod boží, tedy dnes 25. prosince.

Auta by měla podle organizátorů odstartovat v 18 hodin od parkoviště na ulici Plumlovská (u Billy). Až do cca 18.30 se ale bude kolona řadit a následně vyjede na lehce pozměněnou trasu, jejíž plánek najdete ve fotografiích pod tímto článkem. Tentokrát kolona osvětlených aut všech velikostí pojede na Dolní ulici trochu jiným způsobem. Pojede po Plumlovské, na náměstáí TGM, k aurobusovému a vlakovému nádraží, na Dolní a opět kolem centra na Olomouckou. Cíl bude jako tradičně na parkovišti u OBI naproti TESCO, kde premiérově zahraje i DJ.

OBRAZEM: Vánoční jízda se prosvítila Prostějovem

Foto

Letošní Prostějovská vánoční jízda, v pořadí dvanáctá, ohromila nejen účastí. Městem se projely stovky svítících dopravních prostředků.

Kamiony, autobusy, dodávky, osobní vozy nejrůznějších značek a stáří, včetně veteránů, ale i motorky či stařičký Zetor 5611, se pyšnily originální výzdobou. "Je vidět, že si s tím lidi dávají čím dál víc práce a taky vymýšlejí nové vychytávky," netajil se jeden z přihlížejících.

Pokochejte se v naší galerii. (ber)

Motorkáři zvou na Vánoční vyjížďku. Už po devatenácté!

Foto FB

Letos už po devatenácté se na Štědrý den vydají na cesty motorkáři z Prostějovska. Sraz mají, jako tradičně, před 12 hodinou u pasáže Anděl.

„Má být hnusně, ale to nás nezastaví,“ vzkazuje spolu s přáním krásných Vánoc, a hlavně štěstí, Ondra Růžička. (ber)

Vánoční jízda Prostějovem bude zase na Boží hod, hlásí organizátoři

Foto FB Vánoční jízda

I letos se bude konat úžasná Vánoční jízda Prostějovem. V pořadí 12. ročník se bude, stejně jako v loňském roce, kont na Boží hod – 25. prosince.

„Ozdobte auto, vezměte ženy a děti a dojeďte v sobotu před 18 hodinou na parkoviště v Plumlovské ulici u Supermarketu Albert, nebo na konečné stanoviště u obchodního domu OBI na druhé straně Prostějova,“ vzkazuje Petr Kolařík.

Aby to bylo pro letošní i každý další rok jednodušší, rozhodli jsme se jak časy, tak trasu ponechat stejnou. Auta se na parkovišti začnou sjíždět v 18 hodin, kolem 19 hodiny budou k vidění na hlavním náměstí. Do cíle, na parkoviště u Kauflandu v Držovicích, by kolona měla dorazit o půl hodiny později.

OBRAZEM: Vánoční jízda ozářila Prostějov

Foto čtenář

Po roční pauze projela v sobotu večerním Prostějovem tradiční Vánoční jízda.

Mezi více jak stovkou osvětlených vozidel byl k vidění dokonce i traktor. „Jako pokaždé paráda a skvělý zážitek," připsal k fotografiím čtenář Kuba. (ber)

Známe trasu dnešní Vánoční jízdy!

Foto FB Vánoční jízda Prostějov

Právě dnes, v sobotu 25. prosince, startuje Vánoční jízda od OD Albert v Plumlovské ulici v Prostějově. Start je naplánován na 18:30 hodin.

„Trasa Vánoční jízdy povede po ulicích Plumlovská → Blahoslavova → náměstí TGM → Vápenice →Újezd → Dolní → Letecká →Pražská → Janáčkova → Vrahovická → Svatoplukova → Újezd → Wolkerova → Palackého → Blahoslavova → Vápenice → Olomoucká → Parkoviště OBI/Kaufland," uvedl za pořadatele Petr Kolařík. 

Vánoční jízda je zpět, ale až zítra

ilustrační foto FB Vánoční jízda

Po loňské nucené přestávce se o letošních vánocích do ulic Prostějova vrátí už tradiční jízda svátečně ozdobených aut.

Tentokrát ale neproběhne o štědrovečerní noci, ale až na Hod boží vánoční, tedy 25. prosince. Vánočně ozdobené vozy se sejdou v 18 hodin na Plumlovské ulici u Supermarketu Albert, odkud o půl hodiny později vyrazí na jízdu Prostějovem. Zhruba v 19:30 jízda dorazí na cílové parkoviště u Kauflandu na Olomoucké. Po příjezdu tam proběhne setkání příznivců a účastníků. (red)

Vánočním Prostějovem se projedou motorkáři

Foto FB

Stejně jako Vánoční jízda aut se v Prostějově již několik let koná Vánoční projížďka motorkářů. I letos mají sraz 24.12. od jedenácti hodin u Koupelek na Anenské.

"My jedeme letos po osmnácté, společně s prostějovskými motorkáři to bude po sedmé," přidal za organizátory pozvání na krásnou podívanou Ondra Růžička. (ber)

Vánoční jízda letos bude. Těšme se!

ilustrační foto FB

Po roční odmlce, zaviněné covidovými opatřeními, se ulicemi Prostějova opět prosvítí Vánoční jízda. Letos vyjede již po jedenácté v řadě.

„Po dlouhém rozmýšlení jsem se rozhodl akci letos uskutečnit i navzdory nepříznivým podmínkám. Nebudeme si kazit další Vánoce,“ sdělil PvNovinkám hlavní organizátor Petr Kolařík s tím, že vozidla se na tradičním místě u Alberta v Plumlovské ulici sjedou 25.12.2021 v 18 hodin.

Na spanilou jízdu městem vyjedou účastníci o půl hodiny později, příjezd do cíle, na parkoviště u OD Tesco, je naplánován na 19,30 hodin. (ber)