Držovice

Držovice budou mít svůj „McDonald“

Foto ber

O vybudování provozovny na území Prostějova uvažoval McDonald’s již několik let. Teď nastal čas, kdy myšlenku skutečně realizuje.

Staví se ale o kousek dál, v Konečné ulici, která spadá pod Držovice. Informaci potvrdil PvNovinkám starosta obce. „Ano, na parkovišti u OC Tesco se buduje provozovna McDonald´s,“ sdělil na dotaz Jaroslav Studený.

Kdy bude provozovna dokončena a kolik nabídne pracovních míst, zjišťujeme.

Nejbližší restaurace řetězce jsou do dnešních dnů v Olomouci, příští rok by společnost měla začít s výstavbou provozovny v Mořicích u výjezdu z D1. (ber)

Staré Prostějovsko. Pozorovatelny

Foto ber, davar.cz

Úkolem pozorovatelen kolem Prostějova bylo sledovat letecké útoky na město. Jedná se pravděpodobně o stavby z padesátých let minulého století. Tehdy se tyto pozorovatelny hromadně stavěly u větších měst a podniků. V našem okolí se nalézají hned tři, za Určickou ulicí, v Mostkovicích a na Držovickém kopci.

Lokalita Mostkovice

Pozorovatelna se nachází na okraji lesa jižně od obce. Typově se jedná o objekt typu "kostka" bez zadní místnosti. Rohy betonového korpusu jsou zaoblené, pozorovací průzory jsou vytvarovány z betonu s kovovými vložkami.

Lokalita "Cihelna“ za Určickou ulicí

Víkendové havárie. V hlavních rolích motorkáři

Foto Policie ČR

První nehoda se stala v sobotu dopoledne mezi obcemi Olšany u Prostějova a Držovice. Řidička v seniorském věku jela ve směru na druhou jmenovanou obec a na křižovatce Olšany x Smržice x Dubany x Držovice zastavila dle pokynů dopravního značení a rozhlédla se.

„Pak se rozjela, ale přehlédla po hlavní komunikaci jedoucího 43letého motocyklistu, který jel od Smržic na Dubany a došlo ke střetu. Motocyklista byl po kolizi z preventivních důvodů převezen do nemocnice na vyšetření," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová s tím, že požití alkoholu se ani u jednoho z účastníků nepotvrdilo provedenou dechovou zkouškou. Hmotná škoda byla předběžně stanovena na 50 000 Kč.

Od nehody ujel. Nesmí totiž řídit

foto Policie ČR

V úterý odpoledne narazil 29letý řidič s vozidlem Mazda zezadu do jiného vozidla značky Peugeot Boxer, jehož řidič zastavil na kruhovém objezdu z důvodu situace v silničním provozu. Nehoda se stala ve směru od čerpací stanice Benzina směrem na ulici Konečná v Prostějově. Řidič Mazdy nezastavil a dál pokračoval směrem na Držovice, kde ho až na čerpací stanici dohnal poškozený řidič.

„Jeho spolujezdec ihned po střetu kontaktoval policii a oznámil, co se stalo. Vzápětí se na místo dostavila přivolaná hlídka, která u obou provedla dechovou zkoušku s negativním výsledkem. U podezřelého řidiče provedla i orientační test na návykové látky se stejným výsledkem. Důvodem nezastavení řidiče Mazda po nehodě bylo zřejmě to, že má platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to až do listopadu roku 2027," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová. Hmotná škody na vozidlech byla předběžně stanovena na 30 000 Kč.

Prodejna Action otevírá ve čtvrtek. V Držovicích!

Foto ber

Action, mezinárodní diskontní řetězec s nepotravinovým zbožím, otevře ve čtvrtek svou prodejnu v Držovicích.   Action byl založen roku 1993 v Nizozemsku a působí kromě domovské země a České republiky v Belgii, Lucembursku, Německu, Rakousku, Polsku a ve Francii.

Action nabízí širokou škálu více než 6 000 produktů, přičemž přinejmenším 1 500 z nich stojí méně než 25 Kč. Dvě třetiny sortimentu Action se neustále mění, přičemž každý týden je v prodejnách představeno 150 nových položek. Nabídka tvořená produkcí 350 známých a 70 privátních značek sestává ze 14 kategorií: dekorace, DIY, hračky a zábava, papírnictví a hobby, multimédia, domácnost, zahrada a outdoor, praní a čištění, jídlo a pití, osobní péče, domácí mazlíčci, sport, oblečení a textilie.

Po střetu se Superbem na dálničním nájezdu se srna vzpamatovala a utekla

foto Policie ČR

Ve středu ve 21:30 hodin došlo na nájezdu na dálnici D46 ve směru od Držovic na Olomouc ke střetu osobního automobilu se srnou.

Ta řidiči do cesty z pravé strany vyběhla náhle a tomu se již střetu nepodařilo zabránit. Ke zranění osob při nehodě nedošlo. Výše způsobené hmotné škody na vozidle byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun. Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. "Otřesená srna po střetu s vozidlem chvíli zůstala na místě, pak ale utekla," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Přibude další obchodní centrum. V Držovicích!

Foto ber

V minulých týdnech byla zahájena výstavba obchodního objektu u kruhového objezdu v Olomoucké ulici v Držovicích. Objekt by měl sloužit dvěma prodejnám nepotravinářského zboží.

Půjde o prodejny se značkovým zbožím, a to oděvním a drogistickým, doplňky pro domácnost, bytovými doplňky a elektro. Které firmy se v objektu usídlí, majitelé pozemku a stavebníci z důvodu obchodního tajemství, odmítli PvNovinkám sdělit. Stavba by měla být dokončena v říjnu letošního roku.

Mikrospánek poslal Ford do svodidel u Držovic

foto Policie ČR

V úterý po čtvrté hodině ráno řídil dvaačtyřicetiletý cizinec Ford Galaxy po dálnici D46 ve směru od Olomouce. Na 27,5 kilometru v katastru obce Držovice, dle svých slov vlivem mikrospánku, ztratil řidič kontrolu na vozidlem a bočně narazil do středových svodidel.

Po probuzení se mu podařilo s vozidlem již bezpečně zastavit. Ke zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Škoda na automobilu a přibližně sedmimetrovém úseku svodidel byla předběžně vyčíslena na 100 tisíc korun. "Alkohol u řidiče policisté na místě vyloučili provedenou dechovou zkouškou. Jeho přestupek vyřešili uložením pokuty," doplnil policejní mluvčí František Kořínek. (red)

Místo do stavebnin si pro materiiál zajel na stavbu do Držovic

Ilustrační foto pixabay.com

Těžkou hlavu z krádeží si zřejmě nedělal neznámý pachatel, který někdy během posledních tří dnů zavítal do lokality v obci Držovice, kde se staví rodinné domy.

U jednoho z rozestavěných domů ukradl poškozenému ze stavby jednu stavebnici lešení a čtyři pytle lepidla na Ytong. Na další stavbě vzal dva a půl stavebnice lešení a z místa zmizel i se stavebním materiálem, který mu nepatřil. Prvnímu poškozenému způsobil škodu necelých 11 000 Kč a druhému majiteli rozestavěného domu 18 000 Kč. "Po pachateli krádeží nyní pátrají policisté z prostějovského oddělení a událost šetří pro trestný čin krádež," doplnila policejní mluvčí Miluše Zajícová. (red)

V Držovicích shořelo auto!

ilustrační foto

Pokud jste si v Držovicích v pondělí ráno všimli kouře a spěchajících hasičských vozidel, vězte, že nevyjely nadarmo.

"Požár osobního vozidla byl zlikvidován velmi rychle pomocí vysokotlakého proudu. Likvidace požáru proběhla s nutností bezpečnostních opatření z důvodu provozu vozu na LPG," uvedl mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.

Příčinou vzniku požáru byla stanovena technická závada, škoda je předběžně 20 tisíc korun. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. (ber)