občerstvení

Občerstvení v Kolářových sadech je v provozu. Již jste tam zašli?

ilustrační foto MMP

Již před časem jsme informovali o možnosti provozování mobilního občerstvení u návštěvnického zázemí v Kolářových sadech. Nyní již „kiosek“ nabízí své služby návštěvníkům sadů.

S možností umístění mobilního prodejního zařízení se počítalo už v době přípravy výstavby nových veřejných toalet, které v této části města chyběly. Návštěvnické zázemí je nyní doplněno o další služby v podobě dobíjecí stanice na elektrokola, servisního stojanu pro kola a posezení pro návštěvníky parku. U tohoto zázemí je možné také využít veřejnou wi-fi či informační tabuli a v budoucnu ji bude též zdobit treláž obrostlá popínavými rostlinami.

Hledá se zájemce o provozování občerstvení v Kolářových sadech

foto Magistrát města Prostějova

Statutární město Prostějov tímto informuje o možnosti provozování mobilního prodejního stánku např. nealkoholických nápojů, kávy, občerstvení apod. v Kolářových sadech u nově vybudovaného návštěvnického zázemí (veřejné WC, nabíječka na elektro kola, servisní stojan na kola), jehož součástí je také dlážděná plocha pro provozování mobilního občerstvení se samostatným vývodem přípojky el. energie.

Případní zájemci o užívání této plochy můžou podávat své žádosti na Odboru správy a údržby majetku města Magistrátu města Prostějova do 31.3.2022 (e-mail: jaroslav.chromek@prostejov.eu; tel: 582 329 327). V žádosti uveďte svůj telefonický a e-mailový kontakt, rozměry prodejního stánku (max. 10 m2)  a také nabídku sortimentu, služeb a provozní doby. Následně budou jednotlivé žádosti posouzeny a s vybraným uchazečem bude uzavřena příslušná smlouva o zvláštním užívání veřejného prostranství. Podle Obecně závazné vyhlášky č.

Při tancovačce na zahrádce si násilím vynucoval tanec s cizí ženou

ilustrační foto Městská policie

V neděli před půlnocí řešili prostějovští strážníci incident, který se odehrál při tancovačce na venkovním občerstvení. Pětatřicetiletý muž tancoval na parketu se svojí přítelkyní a bez jakéhokoliv předchozího varování byl fyzicky napaden.

Třiačtyřicetiletý muž jej uchopil za tričko a poté odstrčil od partnerky. Následkem byla naražená pravá ruka, kterou se uhodil napadený muž o stůl. Hlídce si postěžoval na bolest v oblasti prstů a zápěstí. Lékařské ošetření však nepožadoval. Agresor hlídce uvedl, že si chtěl s přítomnou dámou také zatancovat, ale její přítel byl proti. Z toho důvodu došlo k fyzickému konfliktu,“ uvedl strážník Petr Zapletal. Útočníkovo jednání projedná správní orgán pro podezření z přestupku proti občanskému soužití. (red)

Občerstvení skončilo, těšit se můžete na zmrzlinu

Foto ber

Dlouhá léta bylo u autobusové zastávky ve Svatoplukově ulici rychlé občerstvení. Situace se ale změnila a tak se můžeme těšit na studenou dobrotu.

Podle informací redakce se zde chystá otevřít zmrzlina. Bude točená a pochází z Opočna. (red)

Kam se v rozpáleném městě schovat? Trochu stínu nabízí předzahrádky

ilustrační foto

Vedro a neúprosné slunce. To je obrázek posledních dní. Lidé hledají stín a místo kde by si od letních tropů odpočinuli. Ti co nemohou být u vody, volí pobyt v restauračních předzahrádkách.

Vedra posledních týdnů jsou alespoň trošku snesitelná ve stínu slunečníků. Ve městě se vyrojily jako houby po dešti. Lidé s ulehčením vydechnou a tolik hledaný stín podpoří i chuť na kávu, či pořádnou zmrzlinu. Jak to dnes v zahrádkách restaurací vypadá? Nafotili jsme pár obrázků, podívejte se. (kaa)

Foto: (kaa)