Skalka

Skalka ožila pohádkami

Foto ber

Obrovskému zájmu dětí se těšila sobotní akce prostějovské taneční školy Pirouette. Ta do lázeňské Skalky pozvala děti k prohlídce pohádkového lesa, do kterého se jich nakonec vydaly přes dvě stovky.

Připraveny byly dva okruhy, 1 km pro nejmenší a 3,3 km pro větší děti. Na trasách se setkaly s nejrůznějšími pohádkovými bytostmi a plnily úkoly. V cíli je čekala odměna v podobě balíčků se sladkostmi. Celkově bylo na trasách šestnáct zastavení, přímo ve Skalce pak mohly děti tvořit v dílničkách, či si za drobnou sladkost zasportovat. 

OBRAZEM: Veterány se vydaly z lázní do lázní

Foto ber

Hanácký auto moto veterán klub v AČR Prostějov, Lázně Skalka, Vlastivědné muzeum Olomouc, Obecní úřad Čechy pod Kosířem a Lázně Slatinice pořádaly v neděli 14. srpna již 17. ročník rallye „Na pohodu“ historických vozidel z lázní do lázní. Startovalo se ze Skalky, cíl byl ve Slatinicích.

Trasa pohodové jízdy měřila 54,5 km a vedla po silnicích prostějovského a olomouckého okresu. Větší zastávka byla v zámecké zahradě v Čechách pod Kosířem, kde se konala výstava vozidel. Pak už účastníky čekaly Slatinice, kde se konala výstava vozidel, soutěž elegance a módní přehlídka dobového oblečení. (ber)

Koupaliště ve Skalce na novou šanci čeká

Foto ber

Bazén ve Skalce stojí od roku 1928. Původně byl na jeho místě rybník Bařisko, který napájely místní prameny. V té době byly ale břehy koupaliště vydlážděny kameny, které posléze nahradil beton. V bazénu ale voda není už od roku 2005. 

Tehdy se totiž změnil zákon o provozování koupališť. To skalecké doplatilo paradoxně na to, že bylo plněno minerální vodou. Výjimku, jako třeba Velké Losiny, z důvodu malé vydatnosti pramene nedostalo. 

Od té doby se v obci mluvilo o obnově koupaliště v podobě rybníku či biotopu, zatím ale změně nic nenasvědčuje. (ber) 

Tip na neděli. Veterán Rallye aneb Z lázní do lázní

ilustrační foto

V neděli 15. srpna v 10 hodin odstartuje z lázní Skalka Veterán Rallye. Její účastníci pojedou přes Čechy pod Kosířem do lázní Slatinice. Letos už po šestnácté!

Trasa měří 46 kilometrů a je vedena převážně po silnicích III. třídy prostějovského a olomouckého okresu. Ze Skalky, přes Výšovice, Určice, Seloutky, Domamyslice, Mostkovice, Plumlov, Vícov, Ptení, Zdětín, Bělecký Mlýn až do Čech pod Kosířem. Zde bude hodinová pauza, po ní budou pokračovat do Lhoty, Drahanovic a Slatinic.

Běh ve Skalce slaví letos dvanáctiny!

ilustrační foto

Běh ve Skalce se koná již po dvanácté, deváté výročí slaví Memoriál Radomila Večeři. Akce se uskuteční v pátek 25. května 2018 od 16 hodin v areálu Lázní Skalka.

Kategorie a délky tratí: nejmenší s doprovodem,100 m; předškoláci 3 – 5 let, 200 m; mladší školáci 6 – 9 let, 650 m; junioři a juniorky 15 – 17 let a příchozí bez věkového omezení, 3300 m; muži a ženy A, B, C, D, E, F, G, H 10000 m.

Pořádají: Obec Skalka, Klub biatlonu Prostějov, p.s., TJ Liga stovkařů Olomouc, o.s., za podpory Krajského úřadu Olomouc.

Diplomy a věcné ceny do třetího místa jsou připraveny.

 

Antonín Frgal, starosta obce Skalka a předseda organizačního výboru, PhDr. Antonín Bůžek, Ph.D., ředitel závodů

 

Desátý ročník Běhu ve Skalce se plně vydařil!

Foto

Již je to deset, co se sešli starosta obce Skalka Antonín Frgál a zástupci Klubu biatlonu Prostějov pan Radomil Večeřa a Antonín Bůžek, dali hlavy dohromady a byl na světě závod v přespolnim běhu ve Skalce.

Protože letošní závody 28. května 2016 byly již desáté jubilejní, rozhodlo se, že  ti co se zasloužili o vznik této běžecké tradice  a jejich spolupracovníci, budou oceněni.

Lázeňskou sezonu ve Skalce otevřou Šťavnaté Turkyně

ilustrační foto plakát

Pokud stále nemáte program na tento víkend, máme pro vás další nabídku. V sobotu 21. května se bude otevírat lázeňská sezona ve Skalce.

Součástí programu, který začne ve 14,30 hodin žehnáním pramenů, bude promenádní koncert Holóbkovy mozeke, vystoupení nezamyslických mažoretek a stepařek z Hranic, VZP nabídne mimo jiné měření tlaku a děti si užijí při zábavném programu.

Zlatým hřebem pak bude bezesporu vystoupení Šťavnatých Turkyň z Divadelního spolku Větřák. (red)

Ve Skalce se opět připravuje přespolní běh

ilustrační foto

Obec Skalka u Prostějova, Klub biatlonu Prostějov a TJ  Liga stovkařů Olomouc zvou příznivce a milovníky běhu na 10. ročník přespolního Běhu ve Skalce a 7. ročník Memoriálu Radomila Večeři, a to za podpory Olomouckého kraje. Závody se konají 28. května 2016 od 9 hodin v areálu Lázní Skalka. Prezence účastníků je od 8 hodin v areálu Lázní Skalka.

Časový pořad: 9.00 -  200 m předškoláci (3 – 5 let) (bez doprovodu), 9.15 - 650 m mladší školáci (6 -  9 let), 9.30 - 1300 m starší školáci (10 - 14 let), 9.55 - 100 m pro nejmenší s doprovodem, 10.30 - 3300 m junioři, juniorky (15-17 let) + příchozí, 10.30 - 10000 m muži a ženy, převažují polní cesty, převýšení 50 m na okruhu 3330 m.

Podrobné propozice 10. ročníku Běhu ve Skalce na TJ Liga 100 Olomouc (Závody – Propozice).

Poběžíte v sobotu ve Skalce?

Foto archiv Klub biatlonu

 

V sobotu 31. května se poběží v pořadí již 8. závod přespolního běhu s názvem Běh ve Skalce.

"Jde o běžeckou příležitost pro všechny věkové kategorie, od předškoláků až po seniory, v pěkném prostředí lázeňského parku a jeho okolí ve Skalce. Tato akce Klubu biatlonu Prostějov v 9:00 hodin prvními starty. Letos se koná již 8. ročník a 5. ročník Memoriálu Radomila Večeři ve spolupráci s Obecním úřadem ve Skalce a za podpory Olomouckého kraje", zve všechny běhumilovné místopředseda Klubu biatlonu Prostějov Antonín Bůžek. (red)

Veteráni se projedou Z lázní do lázní

ilustrační foto ber

 

Kouzlo prastarých auto a moto veteránů budou moci v neděli obdivovat jejich milovníci při tradiční jízdě z lázní Skalka do lázní Slatinice. Auto moto veteran klub Prostějov ji pořádá už po deváté.   

Veteráni se vydají na cestu o půl desáté ráno. Zastávka je čeká v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem,  odkud budou pokračovat do Slatinic. " Předpokládaný dojezd je mezi dvanáctou a půl druhou. Pak se uskuteční výstava a soutěž elegance," přidal pozvání předseda pořádajícího klubu Petr Studený. Návštěvníky čeká nejen pohled na ojedinělé motoristické unikáty, ale také občerstvení a živá hudba. (ber)