rallye

OBRAZEM: Veterány se vydaly z lázní do lázní

Foto ber

Hanácký auto moto veterán klub v AČR Prostějov, Lázně Skalka, Vlastivědné muzeum Olomouc, Obecní úřad Čechy pod Kosířem a Lázně Slatinice pořádaly v neděli 14. srpna již 17. ročník rallye „Na pohodu“ historických vozidel z lázní do lázní. Startovalo se ze Skalky, cíl byl ve Slatinicích.

Trasa pohodové jízdy měřila 54,5 km a vedla po silnicích prostějovského a olomouckého okresu. Větší zastávka byla v zámecké zahradě v Čechách pod Kosířem, kde se konala výstava vozidel. Pak už účastníky čekaly Slatinice, kde se konala výstava vozidel, soutěž elegance a módní přehlídka dobového oblečení. (ber)

Rallye Kozel Bouzov fotoaparátem Jiřího Svatoše

Foto Jiří Svatoš

Již pětatřicátý ročník tradičních závodu mopedů, zařazeného jako neoficiální mistrovství světa motocyklů do 50 ccm s přídavným šlapacím zařízením, se uskutečnil právě včera, osmého září. Start byl v Prostějově u místního nádraží v půl desáté dopoledne.

Cesta vedla přes Čelechovice na Krakovec, dále Lukou na Bouzov. Tam na všechny účastníky čekal výborný domácí guláš, zasloužený odpočinek pro stroje i jejich majitele i čas na nutnou opravu defektů.

Cesta zpět do Prostějova vedla Konickem, návrat byl kolem patnácté hodiny odpolední v místní části Žešov. Jezdcům, na rozdíl od minulého roku, vyšlo báječné počasí.

Prostějovskem se proženou splašené trubky! Už po třiatřicáté!

ilustrační foto plakát, mapa

Neoficiální mistrovství světa motocyklů do 50ccm s přídavným šlapacím zařízení. To je 33. ročník tradičního závodu mopedů Rallye Kozel Bouzov, pořádaný Mototeamem Žešov.

Důležité informace: každý jezdec musí mít, kromě obvyklých povinností v CUPU, navíc platný řidičský průkaz, platné zákonné pojištění mopedu, moped musí být osvětlen - minimálně vpředu, jinak jezdec nebude puštěn do závodu. Platné doklady bude závodník předkládat při přihlašování.