běh

Kam na Silvestra? Zaběhat si do Olomouce!

ilustrační foto

V pátek 31. prosince se v olomouckých Smetanových sadech koná již 38. ročník Silvestrovského běhu. Silvestrovský běh není závodem a koná se za každého počasí.  Přijďte se rozloučit se starým rokem a zúčastnit se veřejného běhu!

Silvestrovský běh má start i cíl před hudebním altánkem v Rudolfově aleji, kde od 13 do 13:50 hodin uskuteční prezentace účastníků. Ve 14 hodin se pak nejen běžci vydají na tři různě dlouhé trasy. Ty vedou po asfaltových cestách parku a lze je absolvovat i chůzí, na kolečkových bruslích, s kočárkem, na běžkách nebo třeba na trakaři. Vítané jsou i malé děti s doprovodem a pejskaři. Pro všechny jsou na výběr tratě o délkách 1300, 2600 a 5200 metrů. (red)

Prostějovští průzkumníci běhali pro válečné veterány

Foto FB

Období od 8. do 25. května věnovali prostějovští průzkumníci mimo jiné služební povinnosti i podpoře válečných veteránů.

Stejně jako minulý rok se zapojili do celoarmádní akce „Běh pro válečné veterány“ a mimo finanční sbírku sčítali i uběhnuté kilometry, které jejich podporovatelé přetaví v další finanční podporu Vojenskému fondu solidarity. (red)

OBRAZEM: V Prostějově se běželo proti drogám

Foto MMP

Šestnáctý republikový a osmý prostějovský ročník cyklo - běhu za Českou republiku bez drog se konal v centru města 13. 6. 2018.

Tato aktivita zásadně volá po zvýšení DROGOVÉ GRAMOTNOSTI a osvěty v naší zemi. Akci organizuje občanské hnutí ŘEKNI NE DROGÁM - ŘEKNI ANO ŽIVOTU a proběhla pod záštitou Zdravého města Prostějova. Běhu se aktivně účastnili studenti středních škol.

V průběhu maratonu navštívili zástupci kampaně také místní školy, kde prezentovali efektivní Hubbardův detoxikační program pro drogově závislé, fungující výhradně bez použití náhražkových drog. (red)

 

Běh ve Skalce slaví letos dvanáctiny!

ilustrační foto

Běh ve Skalce se koná již po dvanácté, deváté výročí slaví Memoriál Radomila Večeři. Akce se uskuteční v pátek 25. května 2018 od 16 hodin v areálu Lázní Skalka.

Kategorie a délky tratí: nejmenší s doprovodem,100 m; předškoláci 3 – 5 let, 200 m; mladší školáci 6 – 9 let, 650 m; junioři a juniorky 15 – 17 let a příchozí bez věkového omezení, 3300 m; muži a ženy A, B, C, D, E, F, G, H 10000 m.

Pořádají: Obec Skalka, Klub biatlonu Prostějov, p.s., TJ Liga stovkařů Olomouc, o.s., za podpory Krajského úřadu Olomouc.

Diplomy a věcné ceny do třetího místa jsou připraveny.

 

Antonín Frgal, starosta obce Skalka a předseda organizačního výboru, PhDr. Antonín Bůžek, Ph.D., ředitel závodů

 

Prostějovští rekreační běžci uspěli v závodu Od Tatier k Dunaju

foto Nemocnice Prostějov

Extrémní běžecký závod odstartoval v sobotu 19. srpna v Jasné v Demänovské dolině, běžel se nonstop a skončil druhý den v Bratislavě. Tým AGEL Runners složený se zaměstnanců společností Perfect Distribution, AGEL Trade, Repharm a AGEL Servis dokončil závod s časem 29 hodin a 53 minut.

Tento závod si prostějovští sportovci vybrali právě kvůli náročnosti a proto, že vyžadoval systematickou sportovní přípravu. „Přípravu jsme rozhodně nepodcenili. Kromě pravidelných tréninků a zdravé životosprávy jsme podstoupili zátěžové vyšetření v centru sportovní medicíny prostějovské nemocnice AGEL Sport Clinic. Výsledky byly naštěstí v pořádku, a tak jsme se mohli v plné sestavě zúčastnit,“ řekl kapitán týmu Robert Vecel. Toto vyšetření se doporučuje zejména ze zdravotních důvodů. „Lidé na sobě totiž nevnímají například srdeční arytmii, která je poslední dobou u sportovců velmi častá.

Co na Štědrý den? Zdolejte Drahaňák!

ilustrační foto plakát

Pro všechny ty, kteří si rádi i na Štědrý den trochu protáhnou končetiny a vyvětrají se na čerstvém vzduchu je vánoční zdolávání „Drahaňáku“ možnou alternativou k tradičním pohádkám a kaprům, cukroví a gauči. 

Drahaňák můžete zdolat různě, chůzí, během, kolem či koloběhem. Sraz je na Štědrý den v devět hodin v Žarovicích na návsi, cíl hospoda U Pepíčka v Drahanech.

"Do tohoto kopce se ti, kdož chtějí prožít sváteční den na zdravém vzduchu, vydají už po jedenácté," uvedl pořadatel Martin Cetkovský. A jak to vypadá, mezi již přihlášenými najdeme ty, kteří se nebáli zdolat během i okruh na Velké Pardubické. (red)

Městský běh uzavře centrum města!

ilustrační foto mkprostejov.cz

Dne 4.9.2016 od 14 do 16 hodin bude uzavřeno centrum města Prostějova z důvodu konání městského běhu.

Trasa běhu: nám. T. G. Masaryka, Žižkovo nám., Wolkerova, Sádky, Netušilova, nám. E. Husserla, Vojáčkovo nám., Hlaváčkovo nám., Smetanovy sady, Skálovo nám., Fügnerova, Kravařova, nám. T. G. Masaryka.

Průběh běhu bude koordinovat Policie ČR. Za uzavírku odpovídá Luděk Coufal, tel. 724 505 199. (red)

Cílem nebylo vyhrát, ale přežít, říká o večerním běhu na Kosíř Roman Kupka

Foto Roman Kupka

Prostějovský Spartan training group pořádal včera večerní výběh na Velký Kosíř. Sraz byl u sochy TGM v Prostějově na hlavním náměstí, startovalo se ve dvacet hodin.

Fotografii i mapu uběhnuté trasy včetně popisu nám zaslal jeden z běžících Roman Kupka: "Včera jsem se zúčastnil nočního výběhu na Kosíř, který pořádalo Spartan Race Training Group Prostějov. Rozhodl jsem se běžet na poslední chvíli bez nějakého většího předchozího tréninku. Tempo běhu si určil každý sám, cílem nebylo vyhrát, ale "přežít".  Trasa nahoru měřila cca 14 km a já osobně jsem ji zvládnul za 1:45 h. Výhodou nočního běhu s čelovkou je to, že člověk nevidí dál než 2 m před sebe a tudíž neví, jaký kopec má před sebou", uvedl s úsměvem Kupka.

Chcete si zaběhat na lyžích? Pomůžete i Miriam Marčišinové!

Foto Lukáš Navara

Na nohy běžky, obléct čepice, rukavice a kožichy a hurá do Olomouce. Tím se totiž ve středu prožene tradiční lyžařský závod - Půlvánoční běh. Uděláte nejen něco pro své zdraví, pobavíte se a ještě přispějete nadobročinné účely. Ale pozor, bez patřičného vybavení a oblečení vás na start pořadatelé nepustí! Běžet se bude mimo jiné i pro Miriam Marčišinovou.

V pořadí třetí recesistický běh nazvaný Půlvánoční běh aneb Běžíme pro ty, co běžet nemohou, startuje ve středu v sedmnáct hodin. Závod má pouhých tisíc metrů a na start se může postavit kdokoliv, muži, ženy, klidně i malé děti. „Podmínkou účasti je kompletní zimní oblečení a výbava. Mohou to být jakékoliv lyže nebo sáňky či sněžnice," láká za pořadatele Marek Šenkapoul. V závodě podle něj sice nejde o rychlost, ale i tak se může projevit soutěžní duch každého účastníka. Hodnotit se bude nejen čas strávený na trati, ale také originalita kostýmů a nejlepší běžecký styl.

Desátý ročník Běhu ve Skalce se plně vydařil!

Foto

Již je to deset, co se sešli starosta obce Skalka Antonín Frgál a zástupci Klubu biatlonu Prostějov pan Radomil Večeřa a Antonín Bůžek, dali hlavy dohromady a byl na světě závod v přespolnim běhu ve Skalce.

Protože letošní závody 28. května 2016 byly již desáté jubilejní, rozhodlo se, že  ti co se zasloužili o vznik této běžecké tradice  a jejich spolupracovníci, budou oceněni.