biatlon

Čechy pod Kosířem lákají na „Podzim na zámku". Hlaste se do závodu!

Foto plakát

Akce Podzim na zámku se v Čechách pod Kosířem uskuteční 28. září 2023. Nabídne výpravu za drakem, biatlonový závod, tematickou výzdobu zámku, dílničky i malování na obličej.

Odpoledne bude patřit dětem, které se ve 13, 14, 15 a 16 hodin mohou vydat na Výpravu za drakem. „Jde o speciální program pro děti. Počet míst je omezen, doporučujeme rezervaci,“ vzkazuje kastelán Martin Váňa.

Biatlonové zápolení na střelnici ve Zdětíně

Foto biatlon

Klub biatlonu Prostějov uspořádal v sobotu 28. dubna 2018 Kvalifikační regionální závod ČP v letním biatlonu. V kategoriích žactva, dorostu i dospělých se postavilo na start Českého poháru bezmála 167 závodníků.

Regionální vytrvalostní závod uspořádali prostějovští biatlonisté ve vlastním sportovní areálu se střelnicí ve Zdětíně, který je jejich tréninkovou základnou. 

Závody ve Zdětíně mají mnohaletou tradici, pořádají se pravidelně poslední dubnový víkend. Letní biatlon je o běhu v terénu a střelbě. Biatlonový klub Prostějov má úspěchy jednak v kategoriích dospělých, ale především z mladých talentů, kteří na závodech sbírají zkušenosti. 

Desátý ročník Běhu ve Skalce se plně vydařil!

Foto

Již je to deset, co se sešli starosta obce Skalka Antonín Frgál a zástupci Klubu biatlonu Prostějov pan Radomil Večeřa a Antonín Bůžek, dali hlavy dohromady a byl na světě závod v přespolnim běhu ve Skalce.

Protože letošní závody 28. května 2016 byly již desáté jubilejní, rozhodlo se, že  ti co se zasloužili o vznik této běžecké tradice  a jejich spolupracovníci, budou oceněni.

30. května bude Skalka patřit běžcům

ilustrační foto archiv Klub biatlonu

 

Obec Skalka, Klub biatlonu Prostějov a TJ Liga stovkařů Olomouc pořádají 9. ročník závodu v přespolním běhu Běh ve Skalce - 6. ročník Memoriálu Radomila Večeři. Závod je součástí XXXV. ročníku Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje a 4. ročníku Malé ceny mladých vytrvalců pro rok 2015. 

Časový harmonogram:

9.00 200 m předškoláci ( 3 – 5 let) (bez doprovodu)

9.15 650 m mladší školáci ( 6 - 9 let)

9.30 1300 m starší školáci (10 - 14 let)

9.55 100 m pro nejmenší s doprovodem

10.30 3300 m junioři, juniorky (15-17 let) + příchozí

10.30 10000 m muži a ženy (red)

Letní biatlon ve Zdětíně

Foto Biatlon Prostějov

 

Poslední dubnová sobota byla ve Zdětíně ve znamení letního biatlonu. 20. ročník regionálního závodu a 5. ročník Memoriálu Radomila Večeři, zakladatele biatlonu na Prostějovsku, trenéra a rozhodčího, absolvovali borci z 11 klubů. Pořadatelem byl Klub biatlonu Prostějov.

V rychlostním závodě startovalo 85 závodníků , v rychlostním závodě se štafetovou střelbou 80 závodníků. Na tratích v areálu a okolí střelnice Klubu biatlonu ve Zdětíně soutěžící překonávali náročný terén a střelecké položky ze vzduchovky (přípravka a žactvo) či malorážky (dorost a dospělí). Ve věkových kategoriích přípravek chlapců a dívek, žactva A, B, C, dorostu A, B, mužů A, B, C a žen A, B, C byly zastoupeny Kluby biatlonu: Blansko, Bobrky, Břidličná, Halenkovice, Olomouc, Praha, Prostějov, Poruba, Říčany, Těrlicko, Vyškov.

Ve Zdětíně závodili biatlonisté

Foto ze závodů A. Halmo.
Foto ze závodů A. Halmo.

Prostějovský Klub biatlonu uspořádal v sobotu 28. dubna regionální závody v letním biatlonu. V kategoriích žactva, dorostu i dospělých se postavilo na start 18. ročníku Českého poháru a 3. ročníku Memoriálu Radomila Večeři bezmála osm desítek závodníků.  

Regionální vytrvalostní závod uspořádali prostějovští biatlonisté ve vlastním sportovní areálu s malorážkovou střelnicí ve Zdětíně, který je jejich tréninkovou základnou a vloni prošel celkovou rekonstrukcí díky peněžní podpoře Českého svazu biatlonu.

Biatlon včera a dnes na výstavě v galerii U Hanáka

ilustrační foto

V galerii U Hanáka ve Školní ulici pokračuje až do konce ledna zajímavá výstava, která připomíná historii a informuje o současném dění v prostějovském klubu biatlonu. 

Jak začínal biatlon na Prostějovsku, jak se vyvíjel všestranný sport i jeho současné aktuální dění mapuje zajímavá výstava v galerii U Hanáka. Jde o retrospektivní ohlédnutí za aktivitami na fotografiích, v dokumentech a tiskovinách zachycující sport, který byl v minulosti jedním z nejrozšířenějších. Základem biatlonu byly branné závody, které dřív provozovaly masově všechny školy. Sport prošel dlouhou historickou cestou od začátků v tehdejším Svazarmu až po dnešní členství mezi téměř sedmdesátkou klubů Českého svazu biatlonu.