hrazda

Na vrahovickém koupališti přibyla workoutová hrazda

Foto rozvijime.prostejov.eu

Námět na vybudování hrazdy na koupališti ve Vrahovicích předložil v druhém ročníku participativního rozpočtu Pavel Dopita. Na začátku června byla hrazda na koupaliště umístěna.

„V loňském roce jsme jednali s předkladatelem projektu a dohodli se, že tento prvek bude zajištěn až na sezónu 2024, tj. aby byl k dispozici před otevřením koupaliště,“ uvedl náměstek primátora Jiří Rozehnal. Sestava obsahuje hrazdu a vlajkovou hrazdu a má dopadovou plochu – protipádovou pryžovou dlažbu. Současně může sloužit více než jedné osobě. (ber)

Na vrahovickém koupališti přibude hrazda. Postaví ji město z participativního rozpočtu

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Námět na vybudování hrazdy na prostějovském koupališti předložil v druhém ročníku participativního rozpočtu Pavel Dopita. Obrátili se na něj zájemci o posilování s tím, že jim něco podobného v Prostějově chybí. Sestava bude obsahovat hrazdu a vlajkovou hrazdu. Prvek musí mít dopadovou plochu, proto součástí bude protipádová pryžová dlažba.

Poslední březnová rada města v roce 2023 schválila všechny projekty 2. ročníku participativního ročníku, které postoupily do hlasování včetně tohoto projektu.  V dubnu 2023 při jednání s předkladatelem projektu bylo dohodnuto zajistit workoutový prvek až na sezónu 2024, aby byl k dispozici zhruba od konce května. 

V roce 2024 bylo v rozpočtu města na akci vyčleněno 100 tis. Kč.  Cenová nabídka od společnosti Clean4you s.r.o. z Hněvotína z března 2024 činí 85 398 Kč včetně DPH.