Domovní správa

Lázně se veřejnosti otevřou příští týden

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Ve čtvrtek 30. června byl provoz na bazénu, páře, sauně a soláriu  prostějovských Městských lázní ukončen. Důvodem byla pravidelná údržba.

Termín ukončení odstávky již provozovatel objektu, Domovní správa Prostějov, zná. „Opětovné otevření plánujeme na čtvrtek 11.8. 2022,“ sdělil redakci PvNovinek jednatel Vladimír Průša. (ber)

Městské lázně bude jistit kamerový systém

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Trojice kamer budou monitorovat prostor před budovou, halu v přízemí a halu v prvním poschodí. Rada města Prostějova takto rozhodla na základě požadavku Domovní správy Prostějov s.r.o., která má lázně ve své péči.

„Obrátil se na nás jednatel společnosti se žádostí o pořízení kamerového systému. Objekt městských lázní je jako veřejná budova přístupná široké veřejnosti a toto zabezpečení bezesporu potřebuje. Zejména v zimě se zde scházejí lidé bez domova, v poslední době zde také došlo k vykradení provozoven kosmetiky a kadeřnictví v mimoprovozních hodinách. Rovněž zde občas dochází k drobným krádežím.

Zimní stadion nabídne nové sedačky

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Rada města Prostějova doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova schválit dofinancování potřebné na pořízení nových sedaček.

Zimní stadion postupně prochází úpravami. V letošním roce se vedení města zaměří na výměnu sedaček a následně na výměnu kopilitů (skleněných tvárnic). Práce budou rozděleny do dvou etap. „První část etapy bude zahrnovat realizaci nových sedaček v hledišti. Do druhé části etapy by byla zařazena výměna zmíněných kopititů. Ta již proběhne pod hlavičkou Sportcentra – domu dětí a mládeže Prostějov. Zde (výměna kopilitů) bude připravena žádost o dotaci s předpokládaným termínem realizace 04–08/2022 (mimo hokejovou sezonu).

Propustku z koupaliště v Prostějově nedostanete

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Se stížností se na redakci PvNovinek obrátila paní Denisa. Mladá maminka, která s rodinou pravidelně navštěvuje prostějovský Aquapark, potřebovala na cca 20 minut areál opustit, aby se do něj vrátila i s osmiletou dcerou. Po personálu požadovala na uvedenou dobu propustku. Té se jí ale nedostalo, a tak musela vstupné zaplatit znovu.

„Byla jsem v aquaparku s mladší dcerou od rána, když kolem poledne volala ta starší, že jí skončilo soustředění dřív a už je v Prostějově. Neměla ale klíče od domu, protože se měla vrátit až večer, kdy už bychom byli doma,“ uvedla Denisa s tím, že vzhledem k tomu, že bydlí na druhém konci města, cesta autobusem pro klíče a zpět byla pro dívku obtížná, nehledě na to, že se chtěla jít rovněž koupat. „Snažila jsem se pokladní vysvětlit, že budu do pár minut zpět a zaplatím vstupné i za dceru.

Koupaliště i lázně otevřeme v pátek, vzkazuje Vladimír Průša

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Městské lázně, koupaliště ve Vrahovicích i aquapark budou otevřeny od pátku 4. června.  Připomínáme několik důležitých věcí, které budete k návštěvě potřebovat.

Aquapark Koupelky Prostějov bude v červnu otevřen od pondělí do neděle v době od 10 do 19 hodin. Areál je otevřený v případě příznivého počasí – informaci o otevření si můžete ověřit na telefonním čísle 778 416 662. Vstupenky si můžete koupit on-line na https://go.ticketportal.cz/event/211, není nutné ji ale tisknout, postačí přiložit mobilní telefon. I letos je v platnosti rodinné vstupné, celodenní stojí 300 korun.

O zimní stadion se bude starat Sportcetrum DDM, odklepli zastupitelé

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Na úterním jednání Zastupitelstva města Prostějova byla schválena změna provozovatele Zimního stadionu v Prostějově s účinností od 1. června 2021.

„Přechází z Domovní správy Prostějov, s.r.o., na příspěvkovou organizaci Sportcentrum DDM," potvrdil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša.  „Smlouva o zajišťování služeb obecného hospodářského zájmu bude ukončena k 31. květnu 2021 a převedena na Sportcentrum DDM. Stane se tak v návaznosti na dotační akci výstavby přilehlého a provozně souvisejícího objektu šaten," sdělila stanovisko Odboru správy a údržby majetku města mluvčí radnice Jana Gáborová. (ber)

Aquapark zahájí sezonu 12. června

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Koupací sezona 2020 Aquaparku Prostějov bude zahájena v pátek 12. června. 

V červnu se budeme moci koupat celý týden v době od 10 do 19 hodin, v červenci a v srpnu potom dokonce od 9 do 20 hodin.   

„Areál je otevřený v případě příznivého počasí - informaci o otevření Aquaparku si můžete ověřit na telefonním čísle 778 416 662,“ doplnil informaci jednatel DS Prostějov Vladimír Průša s tím, že i v letošním roce platí nabídka rodinného vstupného. (ber)

Domovní správa ruší všechny akce!

ilustrační foto plakát

Ve Společenském a kulturním centru Prostějov jsou zrušeny všechny plánované akce – mj. koncert V. Neckáře, skupiny Katapult, ples i divadlo pro děti, vzkazuje za Domovní správu Prostějov jednatel Vladimír Průša.

Co se týče bruslení na zimním stadionu, očekáváme, že bude omezeno či zcela zrušeno na základě odpoledního vyjádření vlády, ač na webových stránkách města je uvedeno, že bruslení veřejnosti je omezeno počtem do celkového stavu 100 bruslících. (red)

Led je hotov. Prozatím ne pro veřejnost!

ilustrační foto dspv

Prostějovský zimní stadion je připraven na nadcházející sezonu. K dispozici je ode dneška i led. Veřejnost si na něj ale ještě počká.

"Veřejnost bude mít možnost jít na led o prvním srpnovém víkendu," sdělil dnes PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. "Je to hlavně proto, že led není ještě tak kvalitní, aby nedošlo k jeho poškození," dodal. (ber) 

Bruslení končí!

ilustrační foto dsp-pv.cz

Pokud si chcete ještě zabruslit a využít ledové plochy prostějovského zimního stadionu, neváhejte. Provoz bude ukončen v neděli 29.4.2018.

"Ledová plocha bude opět v provozu od měsíce července 2018," informuje Domovní správa. (red)