hasičský sport

Okresní dětská liga hasičů pokračovala v Kobeřicích

Foto ber

Už sedmý ročník republikově originálního projektu série dětských závodů v požárním útoku odstartoval v květnu v Lipové. Do konce sezóny mladé závodníky čeká v rámci Okresní dětské ligy Prostějovska dvanáct závodů napříč celým regionem. Letos už mají za sebou závod v Otinovsi a Doloplazech, sobotu týmy mladších a starších žáků a dorostenců bojovaly O pohár starosty Kobeřic.

Kobeřické hřiště se v sobotu podobalo mraveništi. Své stany zde rozbily mladé hasičské naděje, přítomna byla i hojná fandovská základna. 

V kategorii mladších žáků zvítězil Krumsín, ve starších žácích dominovaly Mostkovice B, první příčka v dorostu patřila opět Mostkovicím.

Po pěti závodech vedou v mladších žácích krumsínští s 52 body, starší žáky ovládají Mostkovice B s 57 body a první příčku v dorostu hájí Mostkovice s 53 body.

Další závod ligy se odehraje v sobotu 22. června v Soběsukách. (ber)

Olomouc hostila soutěž o nejtvrdšího hasiče. Uspěl i prostějovský Jan Šindelka

Foto HZS Olomouckého kraje

Hbitost, sílu a rychlost českých profesionálních hasičů prověřila nejtvrdší hasičská soutěž, která se konala ve čtvrtek 14. září v Olomouci. Před výškovou budovou RCO v přednádraží se bojovalo o titul na X. Mistrovství České republiky v disciplínách TFA. Na start se postavilo 73 závodníků.

Absolutním vítězem se stal v našlapané konkurenci Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, kterému se v Olomouci pravidelně daří. Od loňska drží traťový rekord. I když se jej dnes nepodařilo překonat, přesto porazil všechny borce na startovní listině a vyhrál nejprestižnější kategorii A, v níž závodí hasiči od 18 do 34 let. Famózním výběhem 18 pater výškové budovy vydřel zasloužené vítězství. Pro zajímavost: 315 schodů překonal za 1 minutu a 40 sekund.

Hasiči zvou na mistrovství v disciplínách TFA. Už ve čtvrtek v Olomouci!

Foto plakát

Již tento týden se město Olomouc na jeden den stane baštou nejtvrdších hasičů. Bude se zde totiž konat X. Mistrovství České republiky v disciplínách TFA. Závodníci se o titul utkají 14. září od 9:15 hodin před budovou Olomouckého kraje a Regionálního centra Olomouc v individuální soutěži i v soutěži družstev. Na start se postaví zhruba devadesátka profesionálních hasičů. Bojovat s časem i technickými úkoly budou ti nejlepší borci z republiky, mnozí z nich excelují také v tvrdé konkurenci v zahraničí. Dá se tedy očekávat divácky atraktivní soutěž nabitá elitními sportovními výkony.

Reprezentanti HZS Olomouckého kraje se jistě neztratí. V nejsilněji obsazené kategorii budeme mít na startovní listině Lukáše Navrátila, který vyhrál letos opět soutěž o juniora roku v disciplínách TFA a na posledních závodech v Kroměříži v tomto týdnu mu chybělo pouze devět setin sekundy, aby porazil svého největšího rivala - Michala Brousila z HZS Jihočeského kraje. Jeho cílem tak bude atakovat ty nejvyšší příčky a zároveň bude jistě platným členem olomouckého družstva.

Olomouc bude hostit Mistrovství republiky v disciplínách TFA

Foto plakát

Město Olomouc se na jeden den stane baštou nejtvrdších hasičů. Bude se zde totiž konat X. Mistrovství České republiky v disciplínách TFA. Závodníci se o titul utkají 14. září od 9:15 hodin před budovou Olomouckého kraje a Regionálního centra Olomouc v individuální i štafetové soutěži.

Na start se postaví zhruba devadesátka profesionálních hasičů. Bojovat s časem i technickými úkoly budou ti nejlepší borci z republiky, mnozí z nich excelují také v tvrdé konkurenci v zahraničí. Dá se tedy očekávat divácky atraktivní soutěž nabitá elitními sportovními výkony.

Tip na sobotu. TFA Určice

Foto HZS Olomouckého kraje

V sobotu 22. srpna od 9 hodin se na starém hřišti v Určicích koná 1.ročník TFA.

Zkratka TFA pochází z anglického sousloví Toughest Firefighter Alive a znamená “Nejsilnější hasič přežije”. TFA je hasičský víceboj jednotlivců, který prověřuje fyzickou a psychickou připravenost hasičů. Hasič je ustrojen do zásahového obleku včetně zásahové přilby, dýchacího přístroje (a to aktivního i pasivního), rukavic a zásahových bot. Zásahový komplet váží cca 17 kg. Závodník simuluje práci hasiče při zásahu.

Vstup pro návštěvníky volný, občerstvení zajištěno. Večer bude afterparty s DJ Honzou. (red)