mistrovství republiky

Laura Padrnosová je a není mistryní republiky v judu

Foto Zdeněk Gottwald

V Ostravě 4. a 5. listopadu 2023 proběhl pro judisty závěr sezóny v podobě Mistrovství republiky pro kategorie U14 a U16. V sobotu 4. listopadu v kategorii U14 měl Sokol I Prostějov tři medailové naděje.

Zuzana Šindelářová ve své nejpočetnější váhové kategorii hned v prvním kole nezvládla duel s pozdější finalistkou. Ani v opravách se jí nedařilo a vypadla bez umístění. Druhým zástupcem byl Matěj Kolář, který ve své váze prošel suverénně až do bojů o medaile. Dveře do finále mu zavřel soupeř z Olomouce. V boji o třetí místo Matějovi došly síly, a tak se musel spokojit s děleným 5. místem.

Hasiči zvou na mistrovství v disciplínách TFA. Už ve čtvrtek v Olomouci!

Foto plakát

Již tento týden se město Olomouc na jeden den stane baštou nejtvrdších hasičů. Bude se zde totiž konat X. Mistrovství České republiky v disciplínách TFA. Závodníci se o titul utkají 14. září od 9:15 hodin před budovou Olomouckého kraje a Regionálního centra Olomouc v individuální soutěži i v soutěži družstev. Na start se postaví zhruba devadesátka profesionálních hasičů. Bojovat s časem i technickými úkoly budou ti nejlepší borci z republiky, mnozí z nich excelují také v tvrdé konkurenci v zahraničí. Dá se tedy očekávat divácky atraktivní soutěž nabitá elitními sportovními výkony.

Reprezentanti HZS Olomouckého kraje se jistě neztratí. V nejsilněji obsazené kategorii budeme mít na startovní listině Lukáše Navrátila, který vyhrál letos opět soutěž o juniora roku v disciplínách TFA a na posledních závodech v Kroměříži v tomto týdnu mu chybělo pouze devět setin sekundy, aby porazil svého největšího rivala - Michala Brousila z HZS Jihočeského kraje. Jeho cílem tak bude atakovat ty nejvyšší příčky a zároveň bude jistě platným členem olomouckého družstva.

Lukostřelci bojovali na mistrovství republiky žáků

Foto Lukostřelba Prostějov

Lukostřelci z prostějovského oddílu o víkendu reprezentovali naše město na 30. mistrovství České republiky v halové lukostřelbě žactva, které proběhlo v Olomouci.

V kategorii starších žáků nastoupili Jindřich Kopecký, Josef Tuček a Štěpán Marke, v kategorii starších žákyň se do soutěží zapojily Julie Bumbová, Zuzka Křečková a Nikola Šinová, v kategorii mladších žáků pak reprezentovali Joachim Sokol a Lukáš Zatloukal.

Největšího úspěchu dosáhl v kategorii starších žáků Jindřich Kopecký, který vybojoval třetí místo.

Mezi staršími žákyněmi se Julie Bumbová umístila na děleném devátém místě a Zuzka Křečková i Nikola Šinová skončili na dělené sedmnácté pozici.

První místo v letecké akrobacii jde do Prostějova!

Foto Libor Šebestík

Od středy 22. června do pátku 24. června 2022 se konalo na letišti v Roudnici nad Labem Mistrovství ČR v letecké akrobacii kluzáků v kategorii Advanced. Tomáš Michálek z Aeroklubu Josefa Františka Prostějov vybojoval první místo.

Tato kategorie se létá na nejvýkonnějších akrobatických speciálech současnosti – kluzácích Swift S-1. Tomáš Michálek z Aeroklubu Josefa Františka Prostějov se na ně přeškolil teprve před několika týdny a sbírá své první zkušenosti – přesto se mu povedl na tomto mistrovství obrovský úspěch. Po velmi těsném a napínavém souboji vybojoval první místo! Bude tak naši vlast reprezentovat na Mistrovství světa v letecké akrobacii kluzáků, které se uskuteční letos v srpnu ve Francii. Pro místního, teprve 22letého závodníka, je to již druhý titul mistra republiky.

Na mistrovství republiky vybojoval Babor pět medailí, z toho tři zlaté!

Foto SKC Prostějov

Za velmi přísných hygienických opatření proběhlo ve dnech 8. až 10. února MČR na dráze v Praze Motole. Muži měli v programu třídenního klání disciplíny omnium, stíhací závody jednotlivců i družstev a závody vylučovací a bodovací. Daniel Babor se stal největší hvězdou národního šampionátu, když vybojoval pět mistrovských medailí, z čehož byly tři zlaté.

První den programu obstarala olympijská disciplína omnium. Cyklistický čtyřboj ovládl suverénně Daniel Babor, když zvítězil ve všech disciplínách. Na pátém místě se pak ještě umístil Filip Řeha.

Druhý den mistrovského klání, byly v programu dvě disciplíny. Jako první stíhací závod jednotlivců a v podvečer pak bodovací závod. I když stíhačka není zrovna oblíbenou disciplínou Daniela Babora, přesto se mu podařilo vybojovat bronzovou medaili. V kontaktním bodovacím závodě už však opět jasně kraloval a oblékl další mistrovský dres.