mistrovství republiky

První místo v letecké akrobacii jde do Prostějova!

Foto Libor Šebestík

Od středy 22. června do pátku 24. června 2022 se konalo na letišti v Roudnici nad Labem Mistrovství ČR v letecké akrobacii kluzáků v kategorii Advanced. Tomáš Michálek z Aeroklubu Josefa Františka Prostějov vybojoval první místo.

Tato kategorie se létá na nejvýkonnějších akrobatických speciálech současnosti – kluzácích Swift S-1. Tomáš Michálek z Aeroklubu Josefa Františka Prostějov se na ně přeškolil teprve před několika týdny a sbírá své první zkušenosti – přesto se mu povedl na tomto mistrovství obrovský úspěch. Po velmi těsném a napínavém souboji vybojoval první místo! Bude tak naši vlast reprezentovat na Mistrovství světa v letecké akrobacii kluzáků, které se uskuteční letos v srpnu ve Francii. Pro místního, teprve 22letého závodníka, je to již druhý titul mistra republiky.

Na mistrovství republiky vybojoval Babor pět medailí, z toho tři zlaté!

Foto SKC Prostějov

Za velmi přísných hygienických opatření proběhlo ve dnech 8. až 10. února MČR na dráze v Praze Motole. Muži měli v programu třídenního klání disciplíny omnium, stíhací závody jednotlivců i družstev a závody vylučovací a bodovací. Daniel Babor se stal největší hvězdou národního šampionátu, když vybojoval pět mistrovských medailí, z čehož byly tři zlaté.

První den programu obstarala olympijská disciplína omnium. Cyklistický čtyřboj ovládl suverénně Daniel Babor, když zvítězil ve všech disciplínách. Na pátém místě se pak ještě umístil Filip Řeha.

Druhý den mistrovského klání, byly v programu dvě disciplíny. Jako první stíhací závod jednotlivců a v podvečer pak bodovací závod. I když stíhačka není zrovna oblíbenou disciplínou Daniela Babora, přesto se mu podařilo vybojovat bronzovou medaili. V kontaktním bodovacím závodě už však opět jasně kraloval a oblékl další mistrovský dres.