Tomáš Michálek

Městské ocenění pro úspěšného letce Tomáše Michálka

Foto Magistrát města Prostějova

V pátek primátor František Jura ocenil za vzornou reprezentaci města prostějovského rodáka Tomáše Michálka, který získal dvě bronzové medaile na 13th FAI WORLD ADVANCED GLIDER AEROBATIC CHAMPIONSHIPS v Toruni.

Tomáš Michálek v prostějovském aeroklubu začínal jako žák základního výcviku na větroních, po vykonání závěrečných zkoušek se stal pilotem kluzáků a motorového kluzáku. V současné době je aktivním instruktorem bezmotorového létání a cvičí mladé piloty. Současně se aktivně věnuje také sportovnímu létání na akrobatických větroních.

Tomáš Michálek opět zářil na MS v letecké akrobacii kluzáků

Foto FB Tomáš Michálek

Prostějovan a člen aeroklubu Josefa Františka Tomáš Michálek v těchto dnech co by člen reprezentace České republiky bodoval MS v polské Toruni. V kategorii Advanced jako nejlepší z českého družstva získal bronzovou medaili v soutěži jednotlivců.

A protože se dařilo i ostatním českým reprezentantům, míří do Prostějova i zlatá medaile v soutěži družstev. „Čeští letečtí akrobaté tak opět prokázali, že ve své kategorii patří k absolutní světové špičce,“ doplnil spolu s gratulací domácímu borci předseda aeroklubu Libor Šebestík. Gratulujeme! (ber)

Tomáš Michálek boduje na MS v akrobacii na kluzácích

Foto aeroklub.cz

Prostějovský reprezentant Tomáš Michálek je průběžně na pátém místě mezi jednotlivci ve Free Known programu v kategorii Advanced na MS v akrobacii větroňů.

Devítičlenná výprava reprezentantů Aeroklubu ČR má za sebou první soutěžní disciplínu Mistrovství světa v akrobacii na kluzácích v kategoriích Advanced a Unlimited. Národní družstvo po této první sestavě vede v průběžném pořadí hodnocení družstev. Vývoj mistrovství budeme i nadále sledovat. (red)

První místo v letecké akrobacii jde do Prostějova!

Foto Libor Šebestík

Od středy 22. června do pátku 24. června 2022 se konalo na letišti v Roudnici nad Labem Mistrovství ČR v letecké akrobacii kluzáků v kategorii Advanced. Tomáš Michálek z Aeroklubu Josefa Františka Prostějov vybojoval první místo.

Tato kategorie se létá na nejvýkonnějších akrobatických speciálech současnosti – kluzácích Swift S-1. Tomáš Michálek z Aeroklubu Josefa Františka Prostějov se na ně přeškolil teprve před několika týdny a sbírá své první zkušenosti – přesto se mu povedl na tomto mistrovství obrovský úspěch. Po velmi těsném a napínavém souboji vybojoval první místo! Bude tak naši vlast reprezentovat na Mistrovství světa v letecké akrobacii kluzáků, které se uskuteční letos v srpnu ve Francii. Pro místního, teprve 22letého závodníka, je to již druhý titul mistra republiky.