SK Prostějov 1913

Od první myšlenky jsem si tento nápad pochvaloval,těší se zpátky do branky Dalibor Sedlář

Foto ber

Fanouškům hokeje v Prostějově je zbytečné představovat jméno Dalibora Sedláře. Šestatřicetiletý brankář zde zažil úspěšnou část své profi kariéry, vyzkoušel si ale také angažmá ve Velké Británii. Poté, co dal profesionálnímu hokeji vale, se přemístil do Uničova a od prvopočátku klubu SK Prostějov 1913 měl na starost brankářské naděje. Teď se s některými z nich dokonce bude potkávat i jako parťák v kabině mužů, kde by v premiérové sezóně měl plnit roli jedničky.

Jaká byla vaše první reakce na nápad, že vznikne mužský celek SK Prostějov 1913?

„Tím, že jsem v úzkém kontaktu s panem Mudrlou, tak jsem o této myšlence věděl už delší čas. Pro mě osobně to byla skvělá zpráva, a když jsem postupně slyšel o dalších jménech, tak jsem byl nadšený. Velmi se mi líbí i ta koncepce, kde budou hrát ‚staří‘ bardi zároveň s mladými odchovanci. To je velmi důležité, protože mladí kluci se neměli téměř kam podívat po juniorce a tohle je může nakopnout do další práce.“

Kouč Michal Janeček chce dávat prostor mladým klubovým odchovancům

Foto ber

Michal Janeček se v Prostějově narodil, hokejově vyrostl a dlouho za něj i hrával, po ukončení aktivní kariéry se následně stal trenérem mládeže v SK PV 1913. Momentálně vede klubové juniory, po vzniku mužského A-týmu eskáčka nově povede i tento dospělý výběr v Krajské lize 2023/2024.

Co se týká složení mančaftu, máme to promíchané ze starších i mladších hráčů tak, aby ti ostřílení předávali zkušenosti mladým, pomáhali jim v hokejovém růstu a ukázali správný směr, jak mezi dospělými hrát. Všichni se do přípravy zapojili s velkou energií a motivací vybojovat si místo v kádru, což mě naplňuje dobrými pocity i optimismem.

Nakolik vysoké ambice v Krajské lize Jihomoravského a Zlínského kraje můžete mít?

„Dva tisíce lidí na krajský přebor, to by se mi líbilo,“ přeje si ambasador týmu Marián Jelínek

Foto ber

Na nedostatek práce si Marián Jelínek rozhodně nemůže stěžovat. Bývalý úspěšný trenér, který dnes individuálně spolupracuje se řadou vrcholových sportovců a je mentálním koučem podnikatelů a manažerů, přesto přijal nabídku SK Prostějov 1913 a stal se ambasadorem a konzultantem týmu. „Oslovila mě klubová vize nabídnout klukům odcházejícím z juniorky možnost zůstat u hokeje i na výkonnostní úrovni,“ uvedl hokejový odborník.

„Pocházím z Českého Krumlova. Tam se odkládali hráči, kteří už neměli uplatnění v Českých Budějovicích, a odchovanci pak neměli kde hrát a koukali na zápasy z tribuny. S hokejem často úplně skončili, což byla škoda. Nový prostějovský mužský tým hráčům, kteří nemají výkonnost na profi hokej, dává příležitost, jak u sportu zůstat,“ kvituje myšlenku projektu někdejší asistent u národního týmu České republiky.

Vyzkoušejte Týden hokeje s SK Prostějov 1913. Už ve čtvrtek!

ilustrační foto plakát

Ve čtvrtek 25. ledna od 16 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. SK Prostějov 1913 ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá na zimním stadionu v Prostějově akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

Stačí si přinést jen brusle, helmu a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na pana Martina Kužílka (telefon: 777 666 643, e-mail: nabor@skprostejov1913.cz) s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

SK Prostějov 1913 hledá nové hokejové naděje

ilustrační foto SK Prostějov 1913

Nábor malých hokejistů probíhá na víkendových trénincích přípravky a je určen pro kluky i pro holky. Základy bruslení nejsou podmínkou. 

"Nováčci mají celou první sezónu zdarma, a to včetně zapůjčení hokejové výstroje," vzkazuje klub. Pro bližší informace kontaktujte trenéra Martina Kužílka na telefonním čísle: 777 666 643, nebo pište na e-mail: hokej@skprostejov1913.cz. (red)

 

Do hokeje nevstupujeme! Musí se domluvit, říká město

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Problémy dvou mládežnických hokejových klubů, SK Prostějov 1913 a LHK Jestřábi, už město neřeší. Musí se domluvit spolu.

"Už několikrát jsme deklarovali, že do jednání nebudeme zasahovat. Jsou to soukromé subjekty, je na nich, aby se domluvily mezi sebou," připomněla na tiskové konferenci opět postoj města primátorka Alena Rašková. (ber)

Primátorce došla trpělivost. Město vstoupilo do hokejové bitvy

ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Vedení města Prostějova avizovalo již několikrát svou nespokojenost s děním kolem mládežnického hokeje v na našem městě. V minulých dnech byla mezi kluby LHK Jestřábi mládež a SK Prostějov 1913 podepsána smlouva, díky níž měli být hráči a licence převedeny na druhý z klubů. Jenže Jestřábi smlouvu následně prohlásili za neplatnou. Primátorka Alena Rašková teď oznámila, že město definitivně vstoupilo do děje.

"Při podepsání smlouvy jsem byla přítomna osobně. Několikrát jsem se pana Odstrčila z LHK ptala, zda je smlouva v pořádku a zda je v pořádku i cena, která byla jiná, než dohodnutá. Opakovaně mi sdělil, že smlouva je v pořádku," uvedla Rašková, která smlouvu podepsala jako svědek.

LHK Jestřábi mládež ale druhý den smlouvu vyhlásil za neplatnou se zdůvodněním, že předseda klubu podlehl nátlaku a podepsal dokument, krajně nevýhodný pro vlastní klub.

Mladí Jestřábi včera peníze nedostali. Jednání pokračuje dnes

Foto

Až do půl desáté večer čekali včera prostějovští zastupitelé na zástupce hokejového klubu LHK Jestřábi mládež. Ti prý přislíbili podepsat smlouvu s jiným mládežnickým klubem, SK Prostějov 1913, a ukončit tak vleklý spor. Zastupitelé nakonec po bouřlivé debatě podpořili finanční dotaci pouze SK Prostějov 1913. 

Zastupitelé v pondělí však původně měli jednat jen o dotaci milion a dvě stě tisíc korun pro SK Prostějov 1913. Následně se ale objevila informace, že se kluby dohodly a na spadnutí tak je přestup hokejových dětí do mladšího ze spolků. To však, jak bylo oznámeno na zastupitelstvo, padlo. Přestože se představitelé obou klubů, jak zaznělo na zastupitelstvu, domluvili na večerní schůzce a podpisu. "Zástupci Jestřábů na dohodnutou schůzku nepřišli a nic nepodepsali," bylo konstatováno na zastupitelstvu. 

Zastupitelé mladý hokej podpořili. Do konce dubna

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Po dvou a půl hodinách schválili prostějovští zastupitelé finanční podporu oběma mládežnickým klubům. SK1913 i LHK Jestřábi mládež dostanou peníze, které jim vystačí na zajištění ledu a zápasů do konce dubna 2017.

Zastupitelé zároveň odhlasovali vznik pracovní skupiny, která se bude zabývat situací kolem obou klubů. (ber)

Hokejový potěr rada města podpořila. Závěr je na zastupitelstvu

ilustrační foto LHK Jestřábi mládež

Oba kluby, věnující se mládežnickým týmům ledního hokeje, Rada města Prostějova finančně podpoří. Peníze v hotovosti jim ale do rukou nedá. Konečné slovo budou mít zastupitelé už 13. března.

"Není možné, abychom jakoukoli  formou dali peníze LHK Jestřábi Prostějov - mládež, protože by skončily u exekutora. Rada se proto rozhodla, že led zaplatí až do dubna za oba kluby a proplatí jim i případné náklady na cestovné na zápasy," vysvětlila primátorka Alena Rašková.