Primátorce došla trpělivost. Město vstoupilo do hokejové bitvy

Primátorce došla trpělivost. Město vstoupilo do hokejové bitvy
ilustrační foto kr-olomoucky.cz

Vedení města Prostějova avizovalo již několikrát svou nespokojenost s děním kolem mládežnického hokeje v na našem městě. V minulých dnech byla mezi kluby LHK Jestřábi mládež a SK Prostějov 1913 podepsána smlouva, díky níž měli být hráči a licence převedeny na druhý z klubů. Jenže Jestřábi smlouvu následně prohlásili za neplatnou. Primátorka Alena Rašková teď oznámila, že město definitivně vstoupilo do děje.

"Při podepsání smlouvy jsem byla přítomna osobně. Několikrát jsem se pana Odstrčila z LHK ptala, zda je smlouva v pořádku a zda je v pořádku i cena, která byla jiná, než dohodnutá. Opakovaně mi sdělil, že smlouva je v pořádku," uvedla Rašková, která smlouvu podepsala jako svědek.

LHK Jestřábi mládež ale druhý den smlouvu vyhlásil za neplatnou se zdůvodněním, že předseda klubu podlehl nátlaku a podepsal dokument, krajně nevýhodný pro vlastní klub.

"Považuji toto tvrzení za naprosto nesmyslné. Pokud je pan Odstrčil svéprávný, věděl, co podepisuje. Navíc stále figuruje v rejstříku jako předseda, tudíž je jasné, že za klub rozhodovat může," konstatovala rozzlobeně primátorka.

Protože bývalý předseda klubu Michal Tomiga se prý nijak netajil faktem, že licence na soutěž i celý klub hodlá prodat mimo Prostějov, vedení města se dnes rozhodlo k razantnímu kroku

"Hokejovou licenci kdysi koupilo město s tím, že s ní nikdo nesmí manipulovat bez svolení Prostějova. Tato podmínka podle našich právníků stále trvá, i když byla licence převedena dál. Dnešního dne byl na Okresní soud v Prostějově podán návrh na předběžné opatření – zákaz nakládání s hokejovou licencí," dodala na závěr.

Vyjádření dnes vydal i Jaroslav Luňák, generální manažer LHK Jestřábi A team. "Prvoligová licence je aktuálně pronajata A-teamu na základě Smlouvy o spolupráci tzn. HOK zde dne 23.3.2017 ze strany LHK Jestřábi Prostějov, spolek společnosti LHK Jestřábi Prostějov A-team. Doba pronájmu je na dva roky. Po dobu platnosti této smlouvy tedy od 1.5.2017 do 30.4.2019 přechází právo na soutěž I. liga mužů jakožto práva na všechny hráče mužů na LHK Jestřáby Prostějov A-team. Tato smlouva je nevypověditelná! Nelze od ní tedy nyní jednostranně odstoupit. Jakýkoliv prodej licence po dobu platnosti této smlouvy na jakýkoliv nový subjekt je možný pouze za souhlasu obou subjektů, tedy i LHK Jestřábi Prostějov A-team a tento souhlas ode mne nikdy nikdo nedostane. Pokud by přesto někdo takovou smlouvu uzavřel, nebude nikdy akceptována ze strany ČSLH, tedy bude od samého začátku neplatná. Žádný nový subjekt tak nikdy naši licenci bez mého souhlasu nedostane," zdůraznil Luňák. (ber)

Komentáře

A kdopak nam tady radi v komentarich? Nejake zbyvajici maminky s klapkama na ocich nebo dokonce samotni Tomigovci? :-) Proste si uvedomte, ze era cernych dotaci a proplaceni faktur na neexistujici zbozi je pryc. Takze pokud nemate v hlave slamu, tak dite date do noveho klubu, kde jsou seriozni lidi a chteji to delat transparentne a nebo muzete dal brecet na foru jaka je to nespravedlnost, ze chudacek male musi vymenit dres s LHK logem za SK. Muzete deti vozit do OL, Prerova a ja nevim kam jeste. Dite vam urcite podekuje... protoze uz ted je prece jasny, ze je to novy JAGR...

Dejte novemu klubu sanci a nedelejte si zavery z toho co se resi na socailnich siti a je nevim kde jeste. Verim, ze vetsina rodicu z LHK uz prokoukla to hru LHK, akorat nejsou tak slyset jako tech par kusu co se jeste mota v nejake mlze... mozna v alkoholovem oparu :-)

Pokud patri licence mestu, tak podvod spachal uz p.Zabloudil, kdyz ji p.Tomigovi prodal.
Jinak naprosto souhlasim s pisatelem podemnou. Mesto a novy klub odrovnali deti a hlavne mladez z LHK....korupce, uplaceni vladnou svetem a v teto kauze Prostejovem. Nutite jejich rodice k registracim v novem klubu....vlastne je vydirate za to, ze chteli zustat v LHK. Novy klub je postaven na spineni a dehonestaci lidi a zniceni desitek mladezniku kteri bez remcani a diktovani podminek hraji 10-15-20let.

Dobrý den, tak jako teď se bude díti co? Kde je mládež, na kterou se "neustále" myslí? Proč město jednosuše nenechá trénovat mládež po klubem třeba DSP Prostějov??? Proč nutíte přeregistrovávat hráče z klubu A do B? Proč dáte klubu B dotace, to příští rok může být obdobná situace a chtít přeregistraci do klubu C, protože klubu B to "opět finančně" nevyšlo? To začíná připomínat "letadlo". To město prostě neumí jasně říci, já držím licenci, sponzoruji Vás. Já platím led atd. já rozhoduji a to je to důležité a to neumíte říci, jste někde jako svědek? Proč vy máte rozhodovat, vy platíte? Pak můžeme mluvit o městu s M nebo m.
A abych to ještě jednou vysvětlil. Navrhuji: licenci drží město (tedy město PV), město zřídí klub C pod správou DSP a vedením. Město platí trenéry a lidi. (pokud se to někomu nelíbí, udělej si svůj klub, plať a trénuj, ukaž se, zajímají nás výsledky ne PR). A nebo druhá možnost B, pokud se nedohodnete trenujte si za své. A pokud se dozvím, že se domluvíte a někdo je či není protěžován, nebo jste se tomu nevěnujete tak od 1.1 opět trénujete za své. Pokud se dozvím, že nás opět někdo někde krtizuje a to 20km od PV jsme všem k smíchu, trénujete si za své. A pokud opět budete obtěžovat svaz, kde už je skoro na to vyhrazen jeden člověk, opět trenujte si za své. Zvolte už nějaké rozhodnutí po poradě s právníky, se svazem, zjistěte si kdo jak co vlastní, jak to jde udělat a už dejte jasnou odezvu. Obrattě se na lidi mimo PV, at rozhodnete bez osobních zájmů. Ale rozumně.

První krok je učiněn. Druhý krok musí být občanskoprávní žaloba na vrácení dotací, získaných podvodem. Třetí krok je pro demokracii nejdůležitější a sice odpovědná náměstkyně Mgr. Ivana Hemerková ponese politickou odpovědnost, což znamená, že bude rezignovat. Omlouvat se, že "Tolik panu Tomigovi věřila!" je krajně hloupé a jen svědčí o nekvalifikovanosti paní náměstkyně. Krajský úřad již dotaci tvrdě vymáhá díky náměstkovi na kraji, panu Františku Jurovi. Kraj to umí, město Prostějov jen "čumí"! P.

Poslat nový komentář