Anenská

Svátky využívají zloději v marketech ke krádežím

ilustrační foto ber

Vyšší počet zákazníků v marketech v těchto předsvátečních dnech lákají osoby, které si na své živobytí nevydělávají zrovna nejlepším způsobem a k penězům se snaží dostat co nejjednodušší cestou. To je i případ z prostějovského marketu na ulici Janáčkova, který se stal v úterý dopoledne.

"Žena v seniorském věku nebyla nijak zvlášť opatrná na svoji tašku, kterou měla zavěšenou na nákupním vozíku. Během chvilkové nepozornosti přišla o peněženku, kterou měla uvnitř a s ní přišla i o celý její obsah, což byla dvoutisícová hotovost, osobní doklady a dvě platební karty, za pomoci jedné z nich vybral pachatel ještě ten samý den částku 7 000 Kč. Případ šetříme pro trestné činy krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku," uvedla policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Lidl v Anenské otevřen!

Foto ber

Na počátku léta - 21. června – byla prodejna řetězce Lidl v Anenské ulici v Prostějov definitivně uzavřena. Na jejím místě vyrostl během celého půl roku nový objekt. Dnes byl otevřen.

Společnost původně plánovala otevření prodejny koncem letošního roku, podařilo se to ale o tři týdny dřív.

Podle mluvčího společnosti Lidl Tomáše Mylera prodejna odpovídá nejmodernějším trendům, včetně pokladen s velkou odkládací plochou.  "Parkovacích míst, která jsou prostornější, je stejný počet jako předtím. Na parkovišti jsou osazeny závory, které hlídají obsazenost. Brání tak využívání plochy k dlouhodobému odstavení aut," sdělil redakci Myler s tím, že podoba vjezdu na parkoviště byla schválena příslušnými orgány.

Lidl v Anenské otevře. Již v pondělí!

ilustrační foto

V pondělí 7. prosince otevírá společnost Lidl v Anenské ulici v Prostějově novou prodejnu. Ta vznikla na místě původní a zákazníkům přinese modernější prostory, díky kterým bude nakupování více komfortnější. V pořadí druhá prodejna Lidl ve městě zaujme moderním architektonickým pojetím, nově uspořádaným vstupním zádveřím i vzdušným a velkoryse pojatým vnitřním prostorem s dostatkem denního světla. První den otevření je navíc spojen s podporou Základní a Mateřské školy Jana Železného.

V třetím největším městě Olomouckého kraje čeká zákazníky na prodejní ploše o velikosti zhruba 1400 m2 komfortní nakupování od začátku až do konce. Vítanou novinku jistě představují široké uličky, větší úsek čerstvých potravin či nové pokladny s velkým odkládacím prostorem. „Modernizací prošlo také parkoviště, které nabídne rozšířená parkovací stání o šířce 2,70 m pro více než 130 aut včetně vyhrazených parkovacích stání pro rodiny s dětmi.

EXKLUZIVNĚ: Lidl v Anenské otevře začátkem prosince!

Foto ber, Lidl.cz

Původní prodejna řetězce Lidl v Anenské ulici byla definitivně uzavřena letos 21. června. Na jejím místě ale už roste rychlým tempem zbrusu nový objekt.

PvNovinky kontaktovaly mluvčího společnosti Lidl Tomáše Mylera. Jeho odpověď potěší všechny, kdo netrpělivě čekají na znovuotevření prodejny. Avizováno bylo na konec prosince letošního roku, datum se ale s největší pravděpodobností uspíší. "V současnosti je otevření prodejny naplánováno na začátek prosince. Tedy za předpokladu, že nenastanou žádné komplikace," uvedl Myler. 

O přesném datu budeme informovat.  (ber)

OBRAZEM: Lidl roste do výšky

Foto ber

Do půl roku chce společnost Lidl otevřít v Prostějově zbrusu novou prodejnu. Ta roste na místě bývalého objektu v Anenské ulici.

Prodejna byla 21. června definitivně uzavřena, nová bude otevřena v průběhu prosince 2020. Podle tiskové mluvčí řetězce Zuzany Holé bude prodejna odpovídat nejmodernějším trendům, včetně pokladen s velkou odkládací plochou. 

Parkovacích míst, která budou prostornější, neubude. Hlídat jej budou závory. (ber)

Řidička nebyla opilá ani zfetovaná. Přesto způsobila škodu 235 tisíc

foto Policie ČR

Ve středu v podvečerních hodinách vyjížděla žena ve středních letech s osobním vozidlem Renault od aquaparku na ulici Anenská v Prostějově. Přitom poškodila zaparkované vozidlo Opel Astra. Po nehodě nezastavila a jela dál po stezce pro chodce a cyklisty směrem na ulici Anenská.

Na téže ulici ještě s vozidlem vyjela vpravo mimo komunikaci a vylomila dopravní značku konec stezky pro chodce a cyklisty. Opět bez zastavení pokračovala dál v cestě směrem do centra. Celé její počínání sledoval náhodný svědek, který ihned vyrozuměl policii. Mezitím stačila řidička zezadu nabourat do stojícího zaparkovaného vozidla Š Superb na ulici Jaroslava Kaštila, ani v tomto případě nezastavila. Majitel škodovky ovšem viděl, co se stalo a pronásledoval podezřelé vozidlo, které zastavilo na ulici Jaroslava Kučery.

Lidl v Anenské jde k zemi

Foto ber

Modernizaci prodejny Lidl v Anenské ulici v Prostějově vzala společnost od podlahy. Původní stavbu nahradí zbrusu nový objekt. V provozu by měl být, podle mluvčí Zuzany Holé, koncem letošního roku.

Naposledy přivítala prodejna nakupující 21. června. Od té chvíle je objekt v moci demoliční firmy. "K příjemnějšímu nakupování napomohou široké uličky, pokladny s velkou odkládací plochou, nebo dřevěné prvky sjednocené v dekoru světlého dubu či použité barvy," představila některá zlepšení Holá. (ber)

Poprali se bez roušek

ilustrační foto Městská policie Prostějov

V úterý v podvečer přijali prostějovští strážníci telefonické oznámení o vzájemně se napadající dvojici před nákupním střediskem na ulici Anenská. 

Na místo vyslaná hlídka zkontaktovala podezřelou dvojici. Jednalo se o jednatřicetiletou ženu a osmadvacetiletého muže, pohybující se mezi místními bezdomovci. Ani jeden z nich neměl na obličeji roušku nebo jakoukoli jinou alternativu, zabraňující šíření kapének. "Při zjišťování skutečného stavu věci vyšlo najevo, že dvojice se nejprve pohádala a poté došlo i k fyzickému napadení, a to ze strany ženy. Muž měl viditelně poškrábané ruce. Žena zraněna nebyla. Lékařské ošetření oba odmítli," uvedla strážník Tereza Greplová.

Prodejna Lidl bude uzavřena a projde remodelingem! Co nabídne?

Foto ber

Jak PvNovinky avizovaly, prodejna Lidl v Prostějově v ulici Anenská bude uzavřena od 5. do 10. února. Jak redakci potvrdil sám řetězec, důvodem je remodeling prodejny. 

"Zákazníci se mohou těšit zejména na nové uspořádání interiéru a sortimentu. Drobnou úpravou projde výmalba prodejny, osvětlení bude doplněno o bodová světla," sdělila Miloslava Turková z Oddělení komunikace. A přidala další, neméně potěšující zprávu. Po otevření prodejny jsou pro zákazníky naplánovány slevové akce na vybrané druhy zboží. (ber)

Retardéry od Lidlu v Anenské jen tak nezmizí!

Foto ber

V červnu se na parkovišti u prodejny Lidl v Anenské ulici v Prostějově objevily retardéry. Řetězec se totiž rozhodl parkoviště ohradit a vybírat parkovné. Reardéry měly zmizet spolu s otevřením zrekonstruované prodejny v Újezdu. Proč se tak nestalo, se redakce zeptala tiskové mluvčí řetězce Zuzany Holé.

"Po nedávném otevření zrekonstruované prodejny v ulici Újezd budeme nyní parkování u prodejny v Anenské ulici nějakou dobu sledovat. O případném odstranění retardérů bude rozhodnuto později po vyhodnocení situace. Naším cílem bude v každém případě zajistit našim zákazníkům po celý den dostatečný počet volných parkovacích míst pro jejich pohodlný nákup," sdělila Holá.

V červnu ovšem uvedla, že opatření bylo zavedeno po dobu uzavření druhé prostějovské prodejny. (ber)