elektro

OKAY má novou prodejnu. V Tesco

Foto čtenář

Řetězec OKAY má v Prostějově novou prodejnu elektra. Najdete ji v prostorách OD Tesco.

Zatím v ní ale nenakoupíte. Všechny prodejny OKAY jsou v provozu pouze jako výdejny.  (red)

Alza otevře i v Prostějově. Hledá lidi!

ilustrační foto internet

 

Obchodníka- reklamačního technika hledá do své prostějovské provozovny jeden z největších českých e-shopů, Alza.cz.

Jak se redakci podařilo zjistit, prodejna by měla být v objektu Moděvy na Poděbradově náměstí. Kdy ale bude otevřena, zatím není známo.  Alza.cz má již nyní v České republice a na Slovensku 40 poboček. Do konce roku otevře ještě další čtyři, mezi nimi i tu v Prostějově. Do konce roku firma, která nyní zaměstnává na pět stovek lidí, nabídne brigádu dalším 250.

Plyn a elektřina za „hubičku“? Už brzy!

ilustrační foto

Magistrát pro obyvatele města chystá novinku. Už v červnu jsme čtenáře informovali o možnosti nákupu elektřiny a zemního plynu prostřednictvím takzvané elektronické aukce. Systém, který se magistrátu a jeho organizacím už osvědčil, si brzy budou moci vyzkoušet i jednotlivé domácnosti.

Projekt, který domácnostem ušetří nemalé finance radnice připravuje ve spolupráci se společností eCentre,  největším domácím pořadatelem elektronických aukcí.

„Vycházíme ze zkušeností mnoha měst Česka. Například obyvatelé Prahy 6 prostřednictvím sdružené poptávky v elektronické aukci snížili náklady za dodávky elektřiny a zemního plynu o více než čtvrtinu," uvedl před časem první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Jeho slova o značných úsporách doplnil i obchodní manažer společnosti eCentre Oldřich Janků, který popsal situaci při poslední červencové aukci.

Sběr vysloužilého elektra podpoří soutěž

ilustrační foto

O tablet, mobilní telefon či fotoaparát mohou soutěžit obyvatelé našeho kraje, kteří se zapojí do klání „Sbírej a vyhraj!“. Až do konce září, na vytipovaných sběrných dvorech v Olomouci, Jeseníku, Přerově, Prostějově a Šumperku, mohou odevzdávat nepotřebná elektrozařízení a zapojit se tak do slosování.

„Za každý odevzdaný přístroj obdrží razítko do speciální hrací karty. Ta bude společně s drobnými dárky k dispozici na sběrných dvorech zapojených do soutěže. Pouze pět razítek, respektive nepotřebných spotřebičů, stačí k zapojení do soutěže,“ popsal princip soutěže Zdeněk Kovářík, regionální zástupce neziskové společnosti ASEKOL, která spolu s hejtmanstvím, akci organizuje. Cílem projektu, jehož pilotní ročník proběhl v minulém roce, je zvýšit povědomí občanů o třídění elektra.