bruslení

Slatinice lákají na bruslení pod širým nebem

Foto https://www.sk-slatinice.cz/, pixabay.com

Mobilní kluziště v centru Prostějova je již minulostí, bruslaři si ale ledu pod širým nebem mohou užít o pár kilometrů dál. Ve Slatinicích bylo totiž koncem prosince otevřeno veřejné kluziště. V provozu bude do poloviny března.

Kluziště s  moderní chladicí technologií, umělým osvětlením a vyhřívaným zázemím pro návštěvníky vybudoval, ve spolupráci s obcí, Sportovní klub Slatinice. Díky speciálnímu povrchu lze areál v zimě využívat jako ledovou plochu a v létě například pro in-line bruslení čí pozemní hokej. Klub na projekt vynaložil osm milionů korun, které získal jako dotaci z Národní sportovní agentury. Čtyřmi miliony přispěla obec.

Dospělí za vstup na kluziště zaplatí 60 korun, děti od šesti do 15 let 30 korun. Kluziště si lze i pronajmout, za hodinu zaplatíte 2000 korun. (ber)

Vstup na zamrzlé hladiny vodních nádrží není bezpečný, varuje Povodí Moravy

ilustrační foto ber

Během minulého týdne docházelo vlivem nízkých teplot k částečným zámrzům hladin na některých nádržích a jezových zdržích. V současnosti se tloušťky ledu na vodních nádržích pohybují maximálně v řádu jednotek centimetrů, proto Povodí Moravy nedoporučuje vůbec na led vstupovat. Některé vodní nádrže nejsou zamrzlé vůbec.

„Upozorňujeme, že ledová celina může být vlivem nestejnoměrně proudící vody a kolísáním hladiny pod ledem v některých místech zeslabena a hrozí tak i při menším zatížení prolomení ledu,“ uvedl mluvčí Povodí Moravy Petr Chmelař. Vstup na zamrzlé plochy vodních nádrží a rybníků za účelem provozování zimních sportů je v každém případě pouze na vlastní nebezpečí. (ber)

 

U kluziště na městě si můžete půjčit brusle

ilustrační foto Sportcentrum DDM

Ledová plocha v centru města je ve správě Sportcentra – domu dětí a mládeže Prostějov. Na webových stránkách Sportcentra získají zájemci přehled o provozní době a technologických odstávkách kluziště, tak také přehled o jeho obsazenosti.

K provoznímu systému kluziště je možno projít z webového odkazu Sportcentra: https://www.sportcentrumddm.cz/ přes ikonu REZERVAČNÍ SYSTÉM v odkazovém řádku levého sloupce webové stránky. Do systému také přímo navádí hyperaktivní odkaz https://sportcentrumddm.isportsystem.cz/

Bruslaři, těšte se! Do centra se vrátí kluziště

ilustrační foto MMP

První pronájem mobilního kluziště se uskutečnil v roce 2015 - v letošním roce by si tedy měli lidé v centru města zabruslit již pošesté. V roce 2020 nebylo mobilní kluziště provozováno kvůli proticovidovým opatřením.

„Bruslit se opět bude na ploše před muzeem. O přesném termínu, kdy bude ledová plocha k dispozici bruslařům, budeme včas informovat. Jsem moc ráda, že se tato již tradiční akce opět zopakuje a věřím, že nám ji letos COVID-19 nepokazí,“ doufá náměstkyně primátora Milada Sokolová, která je zodpovědná za kulturu ve městě.

Městu i v předchozích letech mobilní kluziště pronajímala společnost ENERGO CHOCEŇ, s.r.o.

Kdy vyrazit bruslit na rybník a neskončit pod ledem. Poradíme

Foto ber

I když současná kovidová situace uzavřela zimní stadiony, v Prostějově se bruslí. Třeba na rybníku v Drozdovicích.  Pokud ale nechcete spojit bruslení s nedobrovolným otužileckým koupáním, je záhodno dodržet pár pravidel.

Než se vydáte na led, mějte na paměti, že předtím by se měla teplota minimálně 5 dní vytrvale pohybovat pod –5°C.

I prostorově rozměrnějšího dospělce udrží led tlustý jen pár centimetrů, vy na něj ale s bruslemi naskočte nejdřív při 18centimetrové tloušťce (takový led už udrží i jedoucí osobní auto). Pokud se ale zeptáte hasičů, ti doporučí led silný nejméně 25 cm.

Nikdy nebruslete k místům s rozmrazovačem nebo s přítokem do rybníka či ke stavidlům. Na ledové ploše vidíte praskliny? Rovnou se otočte a běžte radši do kina.

Zabruslit si budeme moci již příští víkend!

Foto Domovní správa Prostějov

Led už na prostějovském zimním stadionu je, zatím ale jej využívají k tréninkům jen hokejisté. První letní bruslení pro veřejnost bude ovšem už o víkendu 1. a 2. srpna.

„Bruslit se bude každý den dvě hodiny, od desíti do dvanácti hodin dopoledne,“ sdělil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. Cena vstupného na dvě hodiny je šedesát korun pro dospělé a padesát pro děti. Stadion nabízí mimo jiné i broušení bruslí. (ber)

Provoz mobilního kluziště přišel na 2,35 milionu korun

ilustrační foto součet

Při Prostějovské zimě 2018 nabídlo mobilní kluziště, umístěné na hlavním náměstí, kromě tradičních akcí jako je například diskotéka na ledě, i novinky. 

„Každým rokem se snažíme o nějaké obohacení dění na kluzišti. Na ledové ploše tak nově proběhly dvě sportovní akce, které mají nakročeno stát se akcemi tradičními. Byl to Florbal na ledě a Hanácké curling, který kolegové z DDM zorganizovali. Dle ohlasů se tyto nápady skutečně líbily,“ uvedl náměstek primátora Jan Krchňavý.

OBRAZEM: Kluziště žije. I v neděli

Foto ber

Desítky dětí i jejich rodičů a prarodičů využily v neděli v poledne možnosti zabruslit si na hlavním prostějovském náměstí.

Jak je vidět, tento nápad se radnici opravdu povedl. "Náměstí je pro nás o hodně blíž, než zimní stadion, navíc si zde můžeme všichni půjčit brusle, takže je nemusíme tahat s sebou," pochvaloval si jeden z přítomných tatínků. 

Ledová plocha je k dispozici denně od 9 do 21 hodin, a to až do 6. ledna. (ber)

V sobotu i neděli si můžete zabruslit!

ilustrační foto dspv

Pokud zatím nemáte na víkend program, můžete se věnovat zimnímu sportu. Zimní stadion bude po oba dny otevřen veřejnosti. 

Bruslit může veřejnost v sobotu od 17,15 do 18,15 hodin, v neděli od 15 do 16 hodin. (ber)

O víkendu se můžete ochladit bruslením!

ilustrační foto

Pokud vás hody nebaví, můžete se věnovat zimnímu sportu. O víkendu se veřejnosti opět otevře zimní stadion.

Bruslit může veřejnost v sobotu od 15.45 do 17.45 hodin, v neděli od 14.45 do 15.45 hodin. (ber)