Sportcentrum DDM

Na dnešek připadá Mezinárodní den slunce (a souvisí i s fotovoltaikou)

Foto Sportcentrum - DDM

Zelená politika je diskutované téma. Některým se zajídá, někteří ji velebí. V životě je jistě důležité odříznout od všeho extrémy a najít průsečík. To platí i o fotovoltaických elektrárnách. Ostatně i ony mají zajistit udržitelný rozvoj společnosti, tedy abych nám pokračoval společenský pokrok spolu s tím hospodářským, ale za podmínky, že si nezplundrujeme naši planetu.

Do toho nám však vstoupila „česká cesta“, jak užít energii ze slunce pro výrobu elektrické energie, kdy jsme si zastavěli úrodné lány půdy, a hned je odpor vůči fotovoltaickým elektrárnám na světě. A je to škoda, podíváte-li se po okolních zemích, vidíte efektivní využití fotovoltaiky na soukromých pozemcích, ale zakomponovaných do nemovitostí, zejména na střechách. I Prostějov se do této rozumné zelené politiky pustil a v roce 2019 byla na jižní střeše sportovní haly Sportcentra – DDM na Olympijské ulici vybudována fotovoltaická elektrárna o 108 solárních panelech.

O zimní stadion se bude starat Sportcetrum DDM, odklepli zastupitelé

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Na úterním jednání Zastupitelstva města Prostějova byla schválena změna provozovatele Zimního stadionu v Prostějově s účinností od 1. června 2021.

„Přechází z Domovní správy Prostějov, s.r.o., na příspěvkovou organizaci Sportcentrum DDM," potvrdil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša.  „Smlouva o zajišťování služeb obecného hospodářského zájmu bude ukončena k 31. květnu 2021 a převedena na Sportcentrum DDM. Stane se tak v návaznosti na dotační akci výstavby přilehlého a provozně souvisejícího objektu šaten," sdělila stanovisko Odboru správy a údržby majetku města mluvčí radnice Jana Gáborová. (ber)

10 000 kroků – výzva se blíží!

ilustrační foto DDM

Připojte se k projektu 10 000 kroků a pojďte cestou ke zdraví. Výzva startuje už 1. dubna.

Jedním ze spoluorganizátorů výzvy je Sportcentrum - DDM Prostějov, které připravilo spoustu tematických tras (naučných i sportovních) a na některých spolupracovalo i s IRISem a spolkem Hanácký Jeruzalém.

Mapky s trasami včetně řady dalších užitečných informací si můžete stáhnout přímo na stránkách Sportcentra. Stačí už jen vyrazit na procházku. A nemusí zůstat jen u dubnové výzvy, trasy i mapky pro vycházky budou platit i nadále.

Správcem šaten na zimním stadionu bude Sportcentrum

ilustrační foto ber

Radní na svém posledním jednání pověřili Sportcentrum - dům dětí a mládeže Prostějov zabezpečením provozu objektu šaten zimního stadionu.

„Budoucí správce tohoto nového objektu bude zajišťovat pořádek, čistotu, drobné opravy a údržbu, vytvářet podmínky pro dlouhodobé udržení pořádku, společensky žádoucí vztahy a jednání, a kontrolovat a vyžadovat dodržování bezpečnostních opatření v objektech a přilehlém okolí,“ konkretizoval primátor František Jura.

Sportcentrum Prostějov hledá talent

ilustrační foto plakát

Sportcentrum - dům dětí a mládeže vyhlašuje soutěž o zážitkové ceny. Soutěž je určena pro kluky a holky do 15 let z Prostějova a okolí.

Gymnastická sestava, tanec, triky na kole, parkour, hra na hudební nástroj, zpěv, kresba, představivosti se meze nekladou. Možná právě ty máš talent, o kterém ani nevíš. Nestyď se a předveď své nadání. Pošli své video a soutěž o zážitkové ceny. Zasílat je můžete do 20. ledna 2021.

Pokyny pro účast v soutěži

1. Soutěž je určena pro děti do 15 let z okresu Prostějov.

2. Maximální délka nahraného videa je 5 minut.

3. Pošlete vytvořené video přes uschovna.cz, vygenerovaný odkaz vložte do přihlašovacího formuláře.

Milionová dotace podpoří projekt hospodaření se srážkovou vodou

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Velké množství dešťové vody končí v kanalizaci, která ji odvádí pryč z krajiny. Mezi obdobími sucha přicházejí krátké intenzivní srážky, kdy voda z krajiny rychle mizí. Město Prostějov proto přistupuje ke krokům, které by vodu v krajině měly udržet.

„Jednou z takových akcí je projekt „Efektivní hospodaření se srážkovou vodou – Sportcentrum DDM, Prostějov“. Město na něj získalo z Operačního programu životního prostředí dotaci ve výši 3 006 839,35 korun,“ uvedl primátor František Jura s tím, že o dotaci bylo žádáno v lednu tohoto roku, v rámci 119. výzvy vyhlášené Ministerstvem životního prostředí ČR.

Konkrétně se jedná o zlepšování kvality vod a snižování rizika povodní a hospodaření se srážkovými vodami.

Na Vápenici vyroste nová tělocvična

ilustrační foto MMP

O současných krocích informuje náměstek primátora Jiří Rozehnal, který má rozvoj a investice města na starosti:

Dlouho očekávaná přístavba tělocvičny je zahájena. O stavební práce se postarají místní společnosti: Stavební společnost Navrátil s.r.o. a POZEMSTAV Prostějov, a.s.

„Jsem opravdu rád, že stavba zahajuje a lidé se mohou těšit na nový sportovní prostor, kterých je v našem městě potřeba. Jsme městem, které se může chlubit mnoha úspěchy našich sportovců, a třeba právě v této tělocvičně vzniknou sportovní výkony, které nás opět zapíší po pomyslné zlaté knihy sportu,“ věří náměstek primátora Jiří Rozehnal a doplňuje:

Zastupitelé budou rozhodovat o financování sportovní haly DDM na Vápenici

ilustrační foto MMP

O současných krocích informuje náměstek primátora Jiří Rozehnal, který má rozvoj a investice města na starosti.

„Při posledním jednání Rady města Prostějova (16.4.2020) jsme se dohodli, že na základě ukončeného výběrového řízení doporučujeme zastupitelům schválit dokrytí  financování projektu tělocvičny - DDM Vápenice. Celkové náklady na realizaci stavby činí 33,1 milionu korun s tím, že statutární město Prostějov obdrží od Olomouckého kraje na tuto akci dotaci ve výši 7 milionů korun. To je velice pozitivní zpráva," uvedl Rozehnal.

Máte 3D tiskárnu? Můžete pomoci zdravotníkům!

Foto Sportcentrum DDM

Doba jde nezadržitelně dopředu, a i když zdravotníci, kteří bývají nazývaní „první linií“, nejsou dostatečně vybaveni, je vidět, že naše společenství se o ně hodlá postarat alespoň v těch možnostech, jaké má. Nejinak lze hodnotit i novou prostějovskou skupinu (nejen) na facebooku s názvem 3D factory Sportcentra – DDM.

Tato organizace byla hejtmanem Olomouckého kraje rovněž pověřena hlídáním dětí integrovaného záchranného systému či pracovníků v sociální oblasti. Momentálně využívá svých dalších volných kapacit k šití ústenek. Nicméně nyní se jejich záměr rozšířil i na technickou část možné pomoci.

„Zahájili jsme pomocí 3D tiskáren přípravu ochranných štítů pro zdravotníky. Jejich prototyp byl vyvinut firmou PRUSA research a jeví se jako platná náhrada za momentálně chybějící zdravotní materiál,“ uvedl pedagogický pracovník Sportcentra – DDM Karel Ondrůj.

OBRAZEM: Žáci základních škol změřili síly v zimním florbalu

ilustrační foto

Ve čtvrtek 20. prosince dopoledne zněla náměstím T. G. Masaryka hudba a skandování GÓL. Školáci, rodiče i kolemjdoucí si mohli při unikátní hře pořádně zafandit. Dějištěm klání bylo mobilní kluziště u muzea. 

Po rozlosování jednotlivých sportovních týmů, zimní podobu turnaje škol odstartoval náměstek primátora Jan Krchňavý.

"Tato netradiční a originální akce, které předcházela myšlenka uspořádat kromě letních fotbalových utkání také zimní sportovní podnik, se pomalu a jistě stává tradicí. Tradicí, kde si společně zahrají amatéři a neregistrovaní hráči. Florbal na ledě se v Prostějově hraje s florbalovými holemi i míčkem a bruslí se na hokejových bruslích. Góly pak míří do minibranek umístěných přímo na ledové ploše," popsal hru náměstek Krchňavý.

Pořadatelé: