zimní stadion

O zimní stadion se bude starat Sportcetrum DDM, odklepli zastupitelé

ilustrační foto Magistrát města Prostějova

Na úterním jednání Zastupitelstva města Prostějova byla schválena změna provozovatele Zimního stadionu v Prostějově s účinností od 1. června 2021.

„Přechází z Domovní správy Prostějov, s.r.o., na příspěvkovou organizaci Sportcentrum DDM," potvrdil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša.  „Smlouva o zajišťování služeb obecného hospodářského zájmu bude ukončena k 31. květnu 2021 a převedena na Sportcentrum DDM. Stane se tak v návaznosti na dotační akci výstavby přilehlého a provozně souvisejícího objektu šaten," sdělila stanovisko Odboru správy a údržby majetku města mluvčí radnice Jana Gáborová. (ber)

Starý Prostějov. Zimní stadion

foto archiv ber

Ledovou plochu na zimním stadionu si Prostějované mohli poprvé vyzkoušet v roce 1957.

V letech 70. letech minulého století dostal stadion unikátní střechu, kterou vyprojektoval profesor brněnské techniky Ferdinand Lederer. (ber)

Hejtmanství finančně podpoří vybudování šaten pro mládež na zimním stadionu

ilustrační foto Domovní správa Prostějov

Rada města Prostějova doporučuje Zastupitelstvu města Prostějova schválit přijetí dotace z rozpočtu Olomouckého kraje na akci „Zimní stadion Prostějov – šatny pro mládež“ ve výši 2 miliony korun.

Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce na výstavbě šatnového zázemí pro mládež. Jedná se o šatny se sociálním zázemím, vrátnici, ošetřovnu a propojení se stávajícím zimním stadionem dle projektové dokumentace.  Statutární město Prostějov předložilo v květnu 2020 žádost o dotaci z rozpočtu Olomouckého kraje na spolufinancování vybudování šaten.

Zabruslit si budeme moci již příští víkend!

Foto Domovní správa Prostějov

Led už na prostějovském zimním stadionu je, zatím ale jej využívají k tréninkům jen hokejisté. První letní bruslení pro veřejnost bude ovšem už o víkendu 1. a 2. srpna.

„Bruslit se bude každý den dvě hodiny, od desíti do dvanácti hodin dopoledne,“ sdělil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. Cena vstupného na dvě hodiny je šedesát korun pro dospělé a padesát pro děti. Stadion nabízí mimo jiné i broušení bruslí. (ber)

Pamatujete? Ulice U stadionu

Foto SOkA, ber

Ulice U stadionu nese své jméno od 15. února 2001.

Dostala ho podle zimního stadionu, který byl vybudován již v roce 1958. Na původní fotografii je ještě starý vstup do areálu, na jehož místě dnes stojí restaurační zařízení. (ber)

Přípravné práce pro výstavbu hokejových šaten u zimního stadionu začaly

Foto ber

Z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy doposud na prostějovský magistrát nedorazilo žádné stanovisko k žádosti o dotaci.

Stavební firma v pondělí 1. června převzala staveniště a provedla první terénní úpravy. Potvrzení o státní dotaci ve výši 40 milionů korun na výstavbu na magistrát doposud nedorazilo. „Bohužel ani během uplynulého týdne jsme z ministerstva neobdrželi žádné stanovisko. Zda tedy skutečně obdržíme zmíněnou dotaci, stále nevíme,“ informoval Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Zastupitelstvo města Prostějova odsouhlasilo, že bez poskytnuté dotace se šatny stavět nebudou. (ber)

Začne stavba šaten na zimním stadionu již po neděli?

ilustrační foto zimní stadion

Zastupitelstvo města Prostějova v březnu odsouhlasilo výběr dodavatele veřejné zakázky „Zimní stadion – šatny pro mládež“. Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce na výstavbě šatnového zázemí pro mládež. Jedná se o šatny se sociálním zázemím, vrátnici, ošetřovnu a propojení se stávajícím zimním stadionem dle projektové dokumentace. Stavba prý začne v průběhu příštího týdne.

„Probíhají vyklízecí a přípravné práce v areálu, příští týden stavba vypukne se vším všudy v rámci harmonogramu. Například novou stavbou vynucená demolice skladu za halou ZS, přeložky sítí, příprava pro betonáž základové desky, atd.,“ potvrdil PvNovinkám náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Stavba šaten pro mládež přijde městskou kasu levněji

ilustrační foto

Zastupitelstvo města Prostějova v úterý odsouhlasilo výběr dodavatele veřejné zakázky „Zimní stadion – šatny pro mládež“. Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce na výstavbě šatnového zázemí pro mládež. Jedná se o šatny se sociálním zázemím, vrátnici, ošetřovnu a propojení se stávajícím zimním stadionem dle projektové dokumentace.

V zadávacím řízení bylo podáno celkem 11 nabídek s nabídkovými cenami v rozmezí od 61,9 milionů do 78,9 milionů korun.

„Nabídky jsme hodnotili na základě ekonomické výhodnosti. Největší důraz jsme dávali na cenu a délku záruky za jakost, kterou jsme požadovali v délce nejméně 60 měsíců a nejvýše 120 měsíců,“ doplnil rysy výhodnosti náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že na akci má město příslib získat dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky ve výši téměř 40 milionů korun.

V sobotu i neděli si můžete zabruslit!

ilustrační foto dspv

Pokud zatím nemáte na víkend program, můžete se věnovat zimnímu sportu. Zimní stadion bude po oba dny otevřen veřejnosti. 

Bruslit může veřejnost v sobotu od 17,15 do 18,15 hodin, v neděli od 15 do 16 hodin. (ber)

Led na zimním stadionu je perfektní

ilustrační foto domovní správa

Horké letní dny jsou sice pěkné, ale mnoha z nás působí vrásky na čele. O úrodu se bojí zahrádkáři a zemědělci, chovatelé mají plné ruce práce se zabezpečením komfortu zvířatům. Snadné to není ani u těch, kdo provozují zimní stadiony. Ale v Prostějově tomu tak není.

"Vzhledem k tomu, že se vloni pořídila druhá chladicí věž, máme jeden z nejlepších ledů v okolí. Stroje stíhají a led je kvalitní," sdělil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. Jak ale podotkl, kvalita se samozřejmě projeví zvýšenou spotřebou elektřiny. 

Ledová plocha je v Prostějově otevřena pro veřejnost od prvního srpnového víkndu. (ber)