zimní stadion

Pamatujete? Ulice U stadionu

Foto SOkA, ber

Ulice U stadionu nese své jméno od 15. února 2001.

Dostala ho podle zimního stadionu, který byl vybudován již v roce 1958. Na původní fotografii je ještě starý vstup do areálu, na jehož místě dnes stojí restaurační zařízení. (ber)

Přípravné práce pro výstavbu hokejových šaten u zimního stadionu začaly

Foto ber

Z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy doposud na prostějovský magistrát nedorazilo žádné stanovisko k žádosti o dotaci.

Stavební firma v pondělí 1. června převzala staveniště a provedla první terénní úpravy. Potvrzení o státní dotaci ve výši 40 milionů korun na výstavbu na magistrát doposud nedorazilo. „Bohužel ani během uplynulého týdne jsme z ministerstva neobdrželi žádné stanovisko. Zda tedy skutečně obdržíme zmíněnou dotaci, stále nevíme,“ informoval Jiří Pospíšil, první náměstek primátora.

Zastupitelstvo města Prostějova odsouhlasilo, že bez poskytnuté dotace se šatny stavět nebudou. (ber)

Začne stavba šaten na zimním stadionu již po neděli?

ilustrační foto zimní stadion

Zastupitelstvo města Prostějova v březnu odsouhlasilo výběr dodavatele veřejné zakázky „Zimní stadion – šatny pro mládež“. Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce na výstavbě šatnového zázemí pro mládež. Jedná se o šatny se sociálním zázemím, vrátnici, ošetřovnu a propojení se stávajícím zimním stadionem dle projektové dokumentace. Stavba prý začne v průběhu příštího týdne.

„Probíhají vyklízecí a přípravné práce v areálu, příští týden stavba vypukne se vším všudy v rámci harmonogramu. Například novou stavbou vynucená demolice skladu za halou ZS, přeložky sítí, příprava pro betonáž základové desky, atd.,“ potvrdil PvNovinkám náměstek primátora Jiří Rozehnal.

Stavba šaten pro mládež přijde městskou kasu levněji

ilustrační foto

Zastupitelstvo města Prostějova v úterý odsouhlasilo výběr dodavatele veřejné zakázky „Zimní stadion – šatny pro mládež“. Předmětem veřejné zakázky jsou stavební práce na výstavbě šatnového zázemí pro mládež. Jedná se o šatny se sociálním zázemím, vrátnici, ošetřovnu a propojení se stávajícím zimním stadionem dle projektové dokumentace.

V zadávacím řízení bylo podáno celkem 11 nabídek s nabídkovými cenami v rozmezí od 61,9 milionů do 78,9 milionů korun.

„Nabídky jsme hodnotili na základě ekonomické výhodnosti. Největší důraz jsme dávali na cenu a délku záruky za jakost, kterou jsme požadovali v délce nejméně 60 měsíců a nejvýše 120 měsíců,“ doplnil rysy výhodnosti náměstek primátora Jiří Rozehnal s tím, že na akci má město příslib získat dotaci z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky ve výši téměř 40 milionů korun.

V sobotu i neděli si můžete zabruslit!

ilustrační foto dspv

Pokud zatím nemáte na víkend program, můžete se věnovat zimnímu sportu. Zimní stadion bude po oba dny otevřen veřejnosti. 

Bruslit může veřejnost v sobotu od 17,15 do 18,15 hodin, v neděli od 15 do 16 hodin. (ber)

Led na zimním stadionu je perfektní

ilustrační foto domovní správa

Horké letní dny jsou sice pěkné, ale mnoha z nás působí vrásky na čele. O úrodu se bojí zahrádkáři a zemědělci, chovatelé mají plné ruce práce se zabezpečením komfortu zvířatům. Snadné to není ani u těch, kdo provozují zimní stadiony. Ale v Prostějově tomu tak není.

"Vzhledem k tomu, že se vloni pořídila druhá chladicí věž, máme jeden z nejlepších ledů v okolí. Stroje stíhají a led je kvalitní," sdělil PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. Jak ale podotkl, kvalita se samozřejmě projeví zvýšenou spotřebou elektřiny. 

Ledová plocha je v Prostějově otevřena pro veřejnost od prvního srpnového víkndu. (ber)

 

Led je hotov. Prozatím ne pro veřejnost!

ilustrační foto dspv

Prostějovský zimní stadion je připraven na nadcházející sezonu. K dispozici je ode dneška i led. Veřejnost si na něj ale ještě počká.

"Veřejnost bude mít možnost jít na led o prvním srpnovém víkendu," sdělil dnes PvNovinkám jednatel Domovní správy Prostějov Vladimír Průša. "Je to hlavně proto, že led není ještě tak kvalitní, aby nedošlo k jeho poškození," dodal. (ber) 

Parkoviště u zimního stadionu čeká na kolaudaci

Foto ber

Pětačtyřicet parkovacích míst přibylo u prostějovského stadionu. Kolaudace parkoviště by se měla uskutečnit v nejbližších týdnech.

Dlouhodobé problémy s parkováním, zejména v době zápasů hokejové ligy, vyřešilo město Prostějov vybudováním nového parkoviště. Firma Eurovia Zlín vybudovala nové komunikace, chodníky, parkoviště, veřejné osvětlení. U parkoviště byly vysazeny nové stromy, lípy, platany, javory a také sedmnáct  okrasných slivoní. "Finanční náklady činí 7,8 milionu korun včetně DPH,“ uvedl první náměstek primátorky Zdeněk Fišer. (ber)

 

Zimní stadion v budoucnosti čeká rekonstrukce

ilustrační foto

Příprava na rekonstrukci zimního stadionu běží naplno. Znám je již dodavatel na první stupeň projektové dokumentace pro územní a stavební řízení. Jeho výběr na svém posledním jednání odsouhlasili radní města Prostějova.

„Ve výběrovém řízení na vypracování projektové dokumentace byla jako ekonomicky nejvýhodnější vyhodnocena cenová nabídka společnosti BFB studio s.r.o., Praha s cenou ve výši 1.8 milionu korun bez DPH. V novém bude v budoucnosti tréninková hrací plocha a sociální zázemí,“ nastínil první náměstek primátorky Zdeněk Fišer.

Projektová dokumentace na rekonstrukci zimního stadionu má být hotova do konce letošního roku. (red)

Rolba dostane nové doplňky. Kvůli namrzání

ilustrační foto MMP

Ještě kvalitnější úpravy ledu se dočkají jak krasobruslaři, tak hokejisté. To je snaha vedení města, které k rolbě, pořízené v roce 2015, od výrobce přikoupí doplňkové příslušenství, které nebylo součástí základní výbavy rolby.

„Tento požadavek vzešel od uživatele rolby, tedy společnosti Domovní správa Prostějov, a to na základě praktických zkušeností z provozu nové rolby. Na základě těchto zkušeností budeme dokupovat zařízení na oplach horizontálního šneku, nádrže na sníh a kol teplou vodou. Tímto příslušenstvím vyřešíme a odstraníme nežádoucí led, který zůstává při provozu rolby při velmi nízkých teplotách,“ vysvětlilo vedení města.