tábor

Staré Prostějovsko. Tábor Krakovec

Foto čtenář

Do tábora v Krakovci, který vidíte na fotografii z roku 1985, moc mých kamarádů nejezdilo.

Patřil Okresnímu ústavu národního zdraví. Najde se pamětník? (ber)

Bělecký Mlýn hledá památky na pionýrský tábor Radost

Foto FB

Hledá táborové kroniky, ale i fotografie, projektovou dokumentaci, pamětníky.

„Nemůžeme tábor obnovit, není náš. Ale chceme zachovat vzpomínky,“ vysvětluje Richard Benýšek.  S materiály, které najdete v rodinných archivech, jej můžete kontaktovat přes FB stránku Běleckého Mlýna. (red)

Hygienici kontrolují letní tábory. Bez velkých hříchů

ilustrační foto adam.cz

 

Několik kontrol dětských táborů denně provádí v Olomouckém kraji  pracovníci hygieny. Zatím ale nenašli žádný vážný prohřešek.

Dosud provedli 32 kontrol, které dopadly dobře. „Udělili jsme jen několik blokových pokut za menší nedostatky. Organizátoři je odstranili hned po kontrolách,“ uvedla Veronika Panáčková, vedoucí odboru hygieny dětí a mladistvých krajské hygienické stanice Olomouc.

V regionu je celkem 96 nahlášených táborových míst a v průběhu prázdnin se zde uskuteční 150 táborů. „Kontroly ještě zintenzivníme,“ upozornila Panáčková. (ber)

Hygienici se opět chystají na kontroly letních táborů

ilustrační foto adam.cz

 

I letos budou o prázdninách hygienici kontrolovat dětské tábory. Zaměří se hlavně na hygienické podmínky v kuchyních, sprchách a na toaletách, a jestli mají děti celodenní přístup k pitné vodě. Na dětské tábory každý rok odjíždí přes 150 tisíc dětí.

Hygienikům se letos nahlásilo více než 1500 pořadatelů, uvedl hlavní hygienik České republiky Vladimír Valenta: „Dostaneme se téměř na všechna místa, kde se tábory konají. Můžu říct, s ohledem na množství sankcí a zjišťovaných závad, že je tu tendence zlepšování. Svědčí o tom i množství epidemií, které se vyskytnou v průběhu letní dětské rekreace v těchto zařízeních.“ 

„Kontrolujeme zabezpečení akce pitnou vodou, hygienické zázemí, podmínky pro ubytování dětí,“ vysvětlila Hana Kabátová  z Krajské hygienické stanice v Olomouci.