marihuana

Ve vlaku převážel drogy. Na cestu se mladík vypravil s „marjánou“, extází a LSD

foto Policie ČR

Ve středu pár minut před polednem jsme přijali oznámení od příslušníků Celní správy ČR, kteří oznámili, že u jednoho cestujícího v mezinárodním vlaku mezi obcemi Hranice na Moravě a Olomouc nalezli batoh s marihuanou a desítkami tablet, zřejmě extázi.

Olomoučtí kriminalisté se ihned začali případem zabývat. Ti u 21letého mladíka z Ostravy v batohu nalezli přes 400 g rostlinné sušené hmoty obsahující THC (marihuana), kolem 300 ks různobarevných tablet a přes 3 g papíru obsahující psychotropní látku LSD (necelých 300 ks papírových čtverečků). Kriminalisté mladíka podezírají, že zajištěné drogy měl v úmyslu dále distribuovat.

Vloni zabavili policisté v kraji osm pěstíren konopí

ilustrační foto Policie ČR

TOXI týmem Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje bylo v roce 2020 provedeno 207 realizací v oblasti drogové trestné činnosti.

„V roce 2019 to bylo 200 realizací, 208 realizací v roce 2018,“ uvedla policejní mluvčí Jitka Dolejšová. Obvinění bylo sděleno 217 pachatelům drogové trestné činnosti, o deset více než v roce předchozím.

„Na území kraje jsme zajistili 7 laboratoří pro výrobu metamfetaminu a 8 pěstíren vybavených technologiemi k pěstování tzv. „indoor“ konopí,“ doplnila mluvčí. (ber)

„Marjánu“ pěstoval v bytě, kde žil s matkou. Vydělal čtvrt milionu

foto Policie ČR

V pondělí 23. listopadu 2020 na podkladě dosud zjištěných skutečností zahájili kriminalisté olomouckého TOXI týmu trestní stíhání 39letého muže z Olomoucka pro zvlášť závažný zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

„Obviněný muž v období od 1. ledna do 23. prosince 2020 v bytě, který obývá společně se svojí matkou, neoprávněně vyráběl v tzv. indoor pěstírně sušenou rostlinnou hmotu konopí. Připravenou drogu z jedné třetiny využil pro vlastní potřebu a zbylé množství distribuoval zájemcům v okolí svého bydliště a na různých místech v Olomouci. Po odečtení nákladů vynaložených na pořízení vybavení pěstírny konopí, spotřebovanou energii a hnojiva si muž přišel zhruba na 240 000 Kč.

Ve sklepě nedaleko centra Prostějova pěstoval marihuanu. Čtyři roky

ilustrační foto PČR

Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy viní prostějovští kriminalisté dvaačtyřicetiletého muže z Prostějova. Tohoto skutku se měl obviněný muž dopouštět tím, že ve sklepních prostorách náležejícím k jeho bytu v bytovém domě nedaleko centra města Prostějova bez povolení pěstoval konopí. 

"V rámci domovní prohlídky policisté kromě vybavení indoorové pěstírny – vzduchotechniky, osvětlení, hnojiva - na místě zajistili jednu rostoucí a devětadvacet sklizených rostlin. Muž se k pěstování konopí přiznal a uvedl, že tak činí již od roku 2015, kdy každý rok měl vypěstovat 20 – 30 rostlin a použít je k léčebným účelům pro sebe a svého otce," informoval policejní mluvčí František Kořínek. 

V případě odsouzení obviněnému muži za uvedený přečin hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest. (red)

Policisté sklidili marihuanu. Pěstitele obvinili

ilustrační foto PČR

Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy obvinili prostějovští kriminalisté v těchto dnech šestačtyřicetiletou ženu a padesátiletého muže z Prostějovska.

"Tohoto skutku se obvinění měli dopustit tím, že na zahradě rodinného domu v Prostějově od března do července tohoto roku vypěstovali pět rostlin konopí setého. Vypěstované rostliny policisté zajistili a podrobili odbornému zkoumání. Na základě toho bylo zahájeno trestní stíhání obou pěstitelů", informoval policejní mluvčí František Kořínek. V případě odsouzení jim za toto jednání hrozí trest odnětí svobody na jeden rok až pět let, nebo peněžitý trest. (red)

 

V Ospělově opět sklízela Policie ČR. Marihuanu

ilustrační foto

16. srpna zasahovala v obci Ospělov opět Policie. Na pozemku, který patří Dušanu Dvořákovi, byla již jako několikrát předtím, zajištěna celá úroda. Případ muže, který se označuje za výzkumníka, je v šetření.

"V půl deváté ráno na výzkumnické farmě v Ospělově Policie opět zabavila všechno konopí, pěstované k výzkumu a léčebným účelům. Nejsilnější stonky měly sotva dva centimetry, rostliny uštípali u kořenů. Žádná z kytek nebyla zralá, sebrali vše, včetně samců. Dušana Dvořáka odvedli," píše se na webu http://konopijelek.cz

Dvacet hodin po vykouření dvou cigaret marihuany dořídil

ilustrační foto PČR

V neděli 8. dubna 2018 krátce před půlnocí kontrolovali policisté v ulici Na Hrázi v Prostějově osobní automobil značky Saab a jeho šestadvacetiletého řidiče. Při kontrole dokladů muž nepředložil řidičský průkaz s odůvodněním, že ho u sebe nemá. 

Po negativní dechové zkoušce na přítomnost alkoholu v dechu se podrobil také orientačnímu testu na jiné návykové látky. Ten ukázal přítomnost látky cannabis. "Řidič se zjištěnou skutečností souhlasil a přiznal vykouření dvou cigaret marihuany tentýž den mezi třetí a čtvrtou hodinou ranní. Na výzvu policistů se podrobil odbornému lékařskému vyšetření ke zjištění míry ovlivnění zakázanou látkou. Pro své jednání je nyní podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu.

Celníci zadrželi tři kilogramy marihuany

Foto CS Ol

Téměř tři kilogramy marihuany zadrželi olomoučtí celníci, když prováděli běžné kontroly v blízkosti obce Kojetín na Přerovsku.

Olomoučtí celníci prováděli běžné kontroly na silnici v blízkosti obce Kojetín. Krátce před polednem zastavili vytipovanou dodávku Peugeot Boxer s českou poznávací značkou. "Sedmačtyřicetiletý řidič tvrdil, že jede do Olomouce a veze zbytek stavebního materiálu z rozvozu. Když celníci zkontrolovali nákladový prostor vozidla, našli igelitovou tašku a kartonovou krabici, které obsahovaly sušené rostliny připomínající marihuanu. Celníci zajistili bezmála tři kilogramy sušiny marihuany," uvedla mluvčí olomouckých celníků Merie Bortlová.

Čtyřiatřicetiletý pěstitel z Prostějovska byl obviněn

ilustrační foto PČR

Z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy viní prostějovští kriminalisté čtyřiatřicetiletého muže z obce na Prostějovsku. 

"Tohoto skutku se měl muž dopustit tím, že v době od června do listopadu minulého roku na zahradě rodinného domu v obci na Blanensku vypěstoval tři rostliny konopí setého. Následně tyto rostliny měl sklidit, usušit a částečně spotřebovat. Policisté u muže nalezli více než padesát gramů usušené hmoty," konstatoval policejní mluvčí František Kořínek s tím, že následnou odbornou expertizou bylo zjištěno, že obsahuje přibližně pětkrát větší než zákonem tolerované množství účinné látky delta 9 tetrahydrokanabinolu.

Ve věci pěstování marihuany ve Vitaně je policie na slovo skoupá

ilustrační foto ber

Jak Prostějovské novinky již v květnu informovaly, v areálu bývalé Vitany v Průmyslové ulici v Prostějově odhalili policisté pěstírnu konopí. I po několika měsících jsou policisté na informace skoupí.

Případ si podle věcné příslušnosti převzal odbor obecné kriminality služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Olomouckého kraje. „Kriminalisté zajistili zhruba 1650 vzrostlých rostlin konopí, z nichž by teoreticky bylo možné vyrobit cca 20 kilogramů marihuany,“ sdělila redakci mluvčí Marie Šafářová. „Ve věci bylo zahájeno trestní stíhání čtyř osob, trestní stíhání je vedeno vazebně,“ dodala s tím, že věc je v šetření a zatím nelze sdělit bližší podrobnosti.

Podle informací PvNovinek patřila pěstírna Vietnamcům. (ber)