pivovar

Na oslavu 152. narozenin pivovaru Zubr zavítalo přes 1 500 návštěvníků

Foto pivovary.cz

Festivalovou sezónu odstartovala v pátek 26. dubna oslava 152. narozenin pivovaru Zubr. I přes chladnější počasí si přišlo do areálu pivovaru užit tradiční dubnovou oslavu plnou piva a skvělé zábavy přes 1 500 návštěvníků, kteří během prosluněného odpoledne vypili úctyhodných 9 500 vychlazených půllitrů piva.

Brány pivovaru se návštěvníkům otevřely ve 14:30 hodin a o hudební program pod širým nebem se letos postaraly oblíbené kapely Wohnout, Reflexy, Pirillo, Bastard nebo Gabriela V.G.

Pivovar Zubr slaví narozeniny a chystá velkolepou oslavu. Máme vstupenky!

Foto plakát

Jak PvNovinky již informovaly, festivalovou sezónu v Přerově opět zahájí oslava narozenin pivovaru Zubr. Ten letos slaví významné výročí od svého založení a fanoušci piva a muziky se mají na co těšit. Brány pivovaru se otevřou v pátek 26. dubna ve 14:30 hodin a vedle skvělé hudby na návštěvníky čeká neomezená konzumace piva Zubr a nealkoholických nápojů, která je v ceně vstupenky. A vy si s námi o ně můžete zahrát.

V areálu přerovského pivovaru vystoupí jako první v 15 hodin prostějovská Gabriela V.G., kterou na stage vystřídají kapely Limetall a Bastard. Lákadlem určitě bude i první z letošních 3 koncertů Pirilla a jako zlatý hřeb večera vystoupí legendární Wohnout. Protože se jedná o narozeninovou oslavu, v ceně vstupenky je již zahrnuta i neomezená konzumace piva a nealkoholických nápojů z produkce pivovaru.

Pivovarům Holba, Litovel a Zubr meziročně vzrostly tržby na 1,44 miliardy Kč

Foto Pivovary.CZ

Rok 2023 byl pro Pivovary CZ Group, které sdružují značky Zubr, Holba a Litovel, velmi úspěšný. Tržby za rok 2023 dosáhly 1,44 miliardy Kč, což v meziročním porovnání znamená nárůst o 12,8 %. Celkový výstav piva v roce 2023 dosáhl 826 000 hektolitrů. Na celkovém výstavu se více než třetinou podílel export, který v roce 2023 vytvořil svůj absolutní rekord v historii společnosti.

„Čísla, která máme k dispozici, dokládají, že loňský rok byl pro naše pivovary úspěšný. Výsledky ukázaly, že zákazníci a konzumenti nám zachovali přízeň i přes negativní okolnosti, které pivnímu trhu i potravinám obecně nepřály. A za to jim patří naše poděkování,“ říká Tomáš Konečný, obchodní ředitel společnosti Pivovary CZ Group.

S MAXXIMEM 14 % bude váš Advent silný a dokonale vyladěný

Foto Pivovary CZ Group

Zpestřete si čekání na Vánoce silným čtrnáctistupňovým speciálem s jantarovou barvou a hustou, jemnou, smetanovou pěnou z rukou Nataši Rouskové, sládkové pivovaru ZUBR. Charakteristická, jemně doznívající hořkost tohoto speciálu je ušlechtilá, střední až vyšší intenzity a příjemně se snoubí s vyšší zaokrouhlenou plností a dobrým řízem.

Klasický způsob přípravy mladiny a použití kvalitních českých surovin a pivovarských kvasnic spolu s kvašením v otevřených kádích a až 90denním dozráváním v ležáckých tancích při nízkých teplotách jsou příčinami zrodu piva s nezaměnitelným aroma. Když jej ochutnáte, bude se chtít napít znova, a tak se pozná dobré pivo!

K dostání je od 27. listopadu na čepu ve vybraných pivnicích a restauracích především na střední Moravě. Ručně stáčené soudky i multipacky (8 x 0,5 l) budou v prodeji regionálně v maloobchodních a velkoobchodních sítích či v některých hospodách.

Pivovary Holba, Litovel a Zubr koupila Kofola

Foto Moravská pivovarská a.s.

Moravská pivovarská a.s., majitel společnosti Pivovary CZ Group a.s. (PCZG), která zastřešuje pivovary Holba, Litovel a Zubr, podepsala smlouvu o prodeji 100 % akcií se společností PIVOVARY TRIANGL s.r.o., ovládanou společností Kofola ČeskoSlovensko a.s. Celá transakce ještě podléhá schválení Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a její dokončení se proto očekává počátkem příštího roku.

Pivovary CZ Group jsou pátou největší pivovarnickou skupinou v Česku, svým letošním ročním výstavem překročí produkci 800 tisíc hl, z čehož více než třetina piva míří na exportní trhy. V pivovarech v Přerově, Litovli a Hanušovicích společnost zaměstnává téměř 500 zaměstnanců. Pivovary Holba (zal. 1874), Litovel (zal. 1893) a Zubr (zal. 1872) vaří od svého založení piva tradičními postupy, za použití nejkvalitnějších surovin zejména z lokálních zdrojů.

Pivovary nabízí Svatomartinský speciál 13 %

Foto pivovary.cz

Svatomartinské hody bývají již tradičně spojené s pečenou husou, knedlíkem a zelím.

A nejen pro tuto příležitost pro vás Pivovary CZ Group a.s uvařily polotmavý třináctistupňový Svatomartinský speciál, který zraje v ležáckých sklepích přes 60 dní. Vyznačuje se jantarovou barvou, harmonickou plnou chutí, příjemnou intenzitou hořkosti a typickou vůní, což mu dodává jedinečnou výjimečnost originálu. Vychutnat si ho můžete ve vybraných pivnicích a restauracích zejména na střední Moravě.

Pivovary Zubr, Holba a Litovel ovládly soutěž České pivo 2023

Foto Litovel.cz

V degustační soutěži České pivo, kterou každý rok organizuje Český svaz pivovarů a sladoven, získala skupina Pivovary CZ Group s pivovary Zubr, Holba a Litovel medailové pozice ve všech hlavních kategoriích a opakovaně potvrdila své výjimečné kvality. V nejprestižnější kategorii ležáků zvítězil ZUBR Gradus 12 %, který se tak stal nejlepším pivem pro rok 2023. V silné konkurenci kategorie jedenáctek získal stříbro Litovel Josef 11,5 % a bronz Holba Šerák. Nejlepším výčepním pivem se stal Litovel Moravan. Bodovala i nealkoholická piva.

Jako každý rok se i letošní klání o nejlepší české pivo uskutečnilo v polovině září na počest sv. Václava, patrona všech pivovarníků. Nezávislou odbornou porotu nejvíce zaujal ZUBR Gradus 12 %, uvařený z několika odrůd nejkvalitnějšího českého chmele a kombinace klasického a speciálního moravského sladu zvaného „KARAPILS“.

Podzimní Sládkův Tip bude ve znamení nefiltrovaného ležáku Václav 12

Foto litovel.cz

S přicházejícím podzimem vystřídá na čepu letní limitovanou edici oblíbeného Višňového ležáku další ze speciálních piv zařazených do programu Sládkův Tip. Jedná se o světlý nefiltrovaný ležák Václav 12, uvařený litovelským sládkem Petrem Kosteleckým podle tradiční receptury na počest patrona všech pivovarníků, svatého Václava.

Tento jedinečný, natřikrát chmelený ležák, vás nadchne svou harmonickou chutí s lahodnou hořkostí, plností a charakteristickými rysy jednotlivých druhů sladů – českého, bavorského a karamelového. K dostání bude od začátku září na čepu ve vybraných pivnicích a restauracích především na střední Moravě. 

V litovelském pivovaru bojovali největší strongmani střední váhy z celého světa

Foto litovel.cz

V sobotu 15. července se v areálu pivovaru Litovel konal již třetí ročník nejnáročnějšího závodu strongmanů střední váhy WORLD GRAND PRIX U105 kg. Pozvání přijalo 10 nejsilnějších mužů kategorie U105 kg a představili se v 5 originálních disciplínách, které u nás nemají obdoby. Siláckého klání se zúčastnil také ambasador pivovaru Litovel Jiří Tkadlčík, pokračovatel Gustava Frištenského. Součástí závodu bylo také charitativní gesto, díky kterému získal Hospic na Svatém Kopečku od pivovaru Litovel částku 20 000 Kč.

Do Litovle se sjeli příznivci silového sportu WORD GRAND PRIX, aby na vlastní oči viděli bitvu nejsilnějších mužů světa a užili si nezaměnitelnou skvělou atmosféru. Fanoušci tak zajistili strongmanům neskutečnou podporu, díky které předvedli heroické výkony, a to i přes nelehké podmínky a vysoké letní teploty, které dosahovaly na slunci až 40 stupňů Celsia. V pěti vybraných disciplínách od běhání s 410 kg super yokem (jařmo) až po zvedání činek o váze přes 380 kg, soutěžili elitní závodníci z celého světa, jež byli nominováni na základě dlouholeté závodní výkonnosti.

Sobotní ZUBRFEST si přišlo užít na dva tisíce fanoušků piva ZUBR

Foto Zubr.cz

I v letošním roce přerovský pivovar ZUBR přivítal všechny milovníky dobrého piva a muziky na oblíbeném festivalu ZUBRFEST. Do areálu pivovaru zavítalo v sobotu 10. června přes dva tisíce návštěvníků, kteří si mohli užít bohatý hudební i doprovodný program.

„Děkujeme všem, kteří v sobotu dorazili do pivovaru a strávili společně s námi příjemný letní den. Stejně jako v předchozích letech jsme i letos přichystali pro návštěvníky novinku, tentokrát v podobě školy čepování piva, kde se lidé zábavnou formou dozvěděli, jak o pivo pečovat a jak ho správně čepovat,“ komentuje letošní ročník festivalu Kateřina Vilímová, brand manažerka značky ZUBR.