Sládek

V Pivovaru Litovel probíhají učňovské zkoušky. Vzejdou z nich pivovarníci a sladovníci!

Foto Pivovar Litovel

Právě dnes vyvrcholí ústní částí učňovské zkoušky oboru potravinář, pivovarník-sladovník na Střední odborné škole v Litovli. Žáci za sebou již mají písemné a praktické části, kterým se podrobili minulý týden. Přímo v Pivovaru Litovel jejich znalosti ověřoval mimo jiné i jeho emeritní sládek Miroslav Koutek.

Pro nejnáročnější, praktickou zkoušku, jíž učni stráví 7 hodin, poskytuje zázemí litovelský pivovar. „Žáci postupně prochází všemi fázemi výroby, od varny až po stáčírny. Na každém ze stanovišť nás zkoušení žáci musí přesvědčit, že pivovarskému řemeslu, kterému jsme je tady po tři roky poctivě učili, skutečně rozumí a ovládají ho,“ říká emeritní sládek Miroslav Koutek. (red)

Jsem to nejdůležitější na cesty!

Foto Petr Sládek

 

Prostějovský fotograf Petr Sládek nefotí jen panoramata či akty. Občas udělá i výjimku a vyfotí něco z jiného ranku.

Tuhle fotku nazval Fík. Nemá chybu, co říkáte?

Dobrou noc všem. (red)

Obraz OP by měl jménem švadlen koupit Úřad práce panu Tuhému!

foto ber a B. Valoušková

 

Preciznost, nápad, patriotismus a nevšednost. To je tvorba prostějovského fotografa Petra Sládka, který dnes vernisáží otevřel v Galerii U Hanáka jedinečnou výstavu panoramatických fotografií. 

 

 

Šestnáct snímků ukazuje nevšední pohled třeba na pernštýnský zámek, Prior, Kasko, tržnici, místní nádraží či hlavní prostějovské náměstí. Návštěvníky zaujala i fotografie zkrachovalého OP. K ní se vázal i komentář jednoho z nich: "Tu fotku by měl Úřad práce jménem švadlen koupit a věnovat Františkovi Tuhému (bývalý generální ředitel a většinový majitel OP, pozn.red.)".

Fotograf nahých ženských těl má zbrusu novou výstavu. Panoramatickou!

Foto Petr Sládek

 

S fotografiemi Petra Sládka jsem se poprvé setkala před pár lety. Jeho Příběhy buráků mne rozesmály, zaujaly originalitou a  udivily perfektním zpracováním. Od té doby má Petr za sebou několik úspěšných výstav a z buráků přešel na neméně originální zimní krajinky. Pracuje i na dalším projektu, v Prostějově dosud nevídaném - panoramatických fotografiích města.

 

 

Jak jste se vůbec k fotografování dostal?