muzeum

Bezručův domek v Kostelci se otevře veřejnosti. Po patnácti letech

ilustrační foto dům

Po bezmála patnácti letech se dne 19. 5. 2020 v 13:00 hodin Červený domek v Kostelci na Hané opět zpřístupní veřejnosti. Dům je od konce roku 2019 po kompletní rekonstrukci a v průběhu měsíce března pracovníci připravovali novou expozici o Petru Bezručovi. 

„Původní plán byl otevřít pro veřejnost již v dubnu, ale bohužel jsme díky koronaviru museli termín posunout“, řekla ředitelka Muzea a galerie v Prostějově, které má dům ve své správě.

Muzeum a Špalíček se opět otevřou veřejnosti

ilustrační foto

Dne 12. května 2020 se výstavní prostory muzea a galerie Špalíček opět otevřou veřejnosti.

„Je to přesně dva měsíce, co jsme museli na základě usnesení vlády uzavřít prostory pro veřejnost. Byla to velká škoda, protože jsme právě otevřeli tři úžasné výstavy. V muzeu je to výstava pánů Karáska a Bárty a podvodní svět skláře Jaroslava Proška. V galerii Špalíček vystavuje svá díla Markéta Zlesáková. Všechny výstavy byly otevřeny jen krátce, proto jsem velmi ráda, že se nám s jejich autory podařilo vyjednat jejich prodloužení a návštěvníci tak mají možnost je vidět až do 12. 7. 2020“, řekla ředitelka muzea Soňa Provazová.

Muzeum představí malíře Evžena Hanzalíka

ilustrační foto

0d 9. 3. do 21. 4. 2019 bude v Muzeu a galerii v Prostějově na náměstí T. G. Masaryka 2 k vidění výstava obrazů Evžena Hanzalíka. Slavnostní vernisáž za přítomnosti autora se uskuteční v pátek 8. března v sedmnáct hodin.

Malíř, grafik a designér, prostějovský rodák Evžen Hanzalík žije a tvoří v Praze. Pro svou výstavu v Muzeu a galerii v Prostějově si připravil kolekci obrazů a plastik s expresívními figurálními motivy, které dle autorova názoru nejlépe vyjadřují myšlenku a pocit, kterého chce dosáhnout. Většina děl vzniká metodou klasické tzv. automatické malby známé zejména z tvorby surrealistů.

Nový ředitel muzea stále není znám

ilustrační foto muzeumpv.cz

Rada Olomouckého kraje vyhlásila už druhé výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitel/ka Muzea a galerie v Prostějově v srpnu letošního roku. Vhodný kandidát zatím stále nebyl nalezen.

"Výběrové řízení na ředitele Muzea a galerie v Prostějově stále probíhá, tudíž nemůžeme prozatím sdělovat žádné informace," sdělila redakci PvNovinek Eva Knajblová, mluvčí Olomouckého kraje. 

Vedením muzea byla, po odvolání Daniela Zádrapy, pověřena Marie Gronychová, ředitelka Muzea v Šumperku. (ber)

 

Kraj vypsal nové výběrové řízení na ředitele prostějovského muzea

ilustrační foto muzeum Prostějov

Rada Olomouckého kraje vyhlašuje výběrové řízení na obsazení vedoucího pracovního místa ředitel/ka Muzea a galerie v Prostějově. 

Termín podání přihlášek je do 24. 8. 2018 do dvanácti hodin včetně. Písemné přihlášky (s uvedením kontaktní adresy, e-mailové adresy a čísla telefonu) včetně požadovaných náležitostí zasílejte na adresu: Krajský úřad Olomouckého kraje, Odbor sportu kultury a památkové péče, Jeremenkova 40a, 779 11 Olomouc. 

Bližší informace o řízení nalezete na úřední desce Prostějova. (red) 

 

Výběrové řízení na post ředitele muzea v Prostějově se bude opakovat

ilustrační foto muzeum Prostějov

Rada Olomouckého kraje odvolala v březnu 2018 z funkce ředitele Muzea a galerie v Prostějově Daniela Zádrapu. Důvodem byly podle vyjádření Kraje dlouhodobě neuspokojivé pracovní výsledky. 

"Vedením Muzea a galerie v Prostějově byla pověřena Kamila Husaříková - a to do doby, než bude vybrán nový ředitel této organizace. Výběrové řízení bude vypsáno co nejdříve," sdělila tehdy PvNovinkám tisková mluvčí kraje Eva Knajblová. To kraj vyhlásil zhruba v polovině dubna. Vítěz z něj ale nevzešel.

Výběrové řízení na post ředitele muzea se připravuje

ilustrační foto muzeum Prostějov

Rada Olomouckého kraje odvolala ředitele Muzea a galerie v Prostějově Daniela Zádrapu před několika dny. Důvodem odvolání byly prý dlouhodobě neuspokojivé pracovní výsledky.

"Vedením Muzea a galerie v Prostějově byla pověřena Kamila Husaříková, a to do doby, než bude vybrán nový ředitel této organizace. Výběrové řízení bude vypsáno co nejdříve," sdělila PvNovinkám tisková mluvčí kraje Eva Knajblová. (ber) 

Dotace dostanou divadla a muzeum

ilustrační foto Divadlo Point

Zastupitelstvo města Prostějova na svém posledním jednání schválilo poskytnutí dotace z rozpočtu města Prostějova z dotace nerozdělené v kapitole 70 a z prostředků komise pro kulturu a cestovní ruch. Obdrží je muzeum a dvě divadla.

"Muzeu a galerii v Prostějově poputuje 55.630 korun na pořízení astronomické sestavy CCD kamery G2-0402MGP pro pozorování proměnných hvězd, Gymnáziu Jiřího Wolkera na činnost Studentského divadla POINT 100 tisíc korun a 15 tisíc korun Divadlu Plyšového Medvídka, z. s., na podporu činnosti," uvedla náměstkyně primátorky Ivana Hemerková. (ber)

Zašli jste již na výstavu Karel IV. na medailích?

ilustrační foto pozvánka

Muzeum a galerie města Prostějova ve spolupráci s Milanem Bašem pořádá výstavu Karel IV. na medailích.

Výstava se koná u příležitosti 670. výročí založení hradu Karlštejna, Univerzity Karlovy a Nového Města pražského a příležitosti 640. výročí úmrtí Karla IV., a to ve dnech  26. 1. – 18. 3. 2018 ve Špalíčku v Uprkově 18 v Prostějově. Výstava byla slavnostně zahájena  25. 1. 2018 úderem sedmnácté hodiny.

Otevřeno je denně mimo pondělí 9.30 - 12.00 a 13.00 - 17.00 hodin. (red)

Dagmar Havlíčková nabízí Kresby

ilustrační foto pozvánka

Muzeum a galerie v Prostějově, p. o. ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc srdečně zve na výstavu Dagmar Havlíčkové Kresby.

Výstava se koná v době od 16. 2. do 22. 4. 2018. Vernisáž se uskutečnila 15. února v 17 hodin v hlavní budově Muzea a galerie v Prostějově na nám. T. G. Masaryka 2. (red)