Přerov

Vypadalo to na zajímavé rito. Jenže zákazník neměl peníze

Ilustrační foto pixabay.com

Vychytralý zákazník taxislužby se nechal v pondělí povozit a odvést z Přerova do Prostějova. Po příjezdu na požadovanou ulici byla klientovi vytištěna taxíkářem účtenka z taxametru. K jeho velkému překvapení mu zákazník sdělil, že nemá finanční hotovost na zaplacení.

„Řidič taxíku vzniklou událost nahlásil na městskou policii. Přivolaná hlídka v zákazníkovi zjistila dvaačtyřicetiletého muže, který za smluvenou přepravní službu dluží částku 1 132 Kč. Strážníkům při vysvětlení uvedl, že jel za svou přítelkyní, která mu měla dát peníze, ale ta se momentálně nenachází doma a není k zastižení," uvedl strážník Petr Zapletal. Jelikož nebyl na místě za provedenou službu schopen zaplatit, hlídka zjištěné skutečnosti oznámila správnímu orgánu pro podezření z přestupku proti majetku. (red)

Připojte se ke kytarovému rekordu, zve Přerov

ilustrační foto Blues nad Bečvou

Nadační fond Blues nad Bečvou za podpory statutárního města Přerova a dalších partnerů uvádějí 5. ročník kytarové exhibice Kytarový rekord na hradbách. Koná se 11. září a připojit se můžete i vy.

Hrát se budou následující skladby: 

Nová zdravotnická škola v Přerově se připravuje na otevření

foto Olomoucký kraj

Po letních prázdninách začne v Přerově fungovat nová vyšší odborná zdravotnická škola. Ta už také přijímá přihlášky ke studiu. Zájemci se mohou hlásit do 31. května.

„Kvalitní personál je pro rozvoj zdravotnictví v kraji naprosto zásadní. Proto jsem rád, že se projekt zdravotnické školy v Přerově podařilo dotáhnout do finále a má krajskou podporu,“ uvedl Dalibor Horák, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast zdravotnictví.

Dva cizinci se schovávali pod nápravou polského kamionu

Foto Městská policie Přerov

Dva cizince skryté v podvozku kamionu v Přerově odhalila hlídka městské policie. Jeden z cizinců se pokusil uprchnout, strážníci ho však téměř ihned chytili a zatkli. Druhý se o útěk nepokusil.

Hlídka v autě odhalila cizince při projíždění městem, ve chvíli, kdy jela přímo za daným kamionem. „Motohlídku v odpoledních hodinách míjel zahraniční kamion, když tu se z míst, kde obvykle bývá rezervní kolo, objevila ruka. Hlídka se zařadila za nákladní vůz a jela za ním do míst, kde by ho mohla bezpečně zastavit,” řekl Miroslav Komínek z Městské policie Přerov. Řidič kamionu po světelné výstraze zastavil. „V tu chvíli se zpod návěsu odlepila postava a začala utíkat ke hřbitovu.

OBRAZEM: Vzdušné souboje, vojenská technika, zásahy - Den Letiště Přerov

Foto Hana Z.

Vzdušné souboje leteckých es 1. světové války s pyrotechnickými efekty, akrobatická skupinu Follow me, ostrý zásah hasičů i policie, obrněná vozidla, drony, letoun Praga AirBaby s nejstarším funkčním leteckým motorem v Evropě vyrobeným v LOMu PRAHA, to vše byl dnešní Den letiště Přerov.

Fotografie nám do redakčního e-mailu zaslala čtenářka Hanka, za což velmi děkujeme. "Bylo to skvělé, k vidění spousta letadel, ale také zásahy policie, hasičů, vzdušná akrobacie, možnost vyhlídkového letu. Jsme tu s manželem od rána a vůbec se nám nechce domů", napsala k zaslaným fotografiím Hanka.

Den letiště Přerov končí dnes úderem šestnácté hodiny. (red)

Pozor! Přerov zve na Den letectví

ilustrační foto plakát

Dns, tedy v sobotu 22. července 2017, se na letišti Přerov uskuteční další ročník „Den letiště Přerov“. Vše odstartuje v 10:00 průletem letounů JAS 39 Grippen.

„Můžete se těšit na vzdušné souboje leteckých es 1. světové války s pyrotechnickými efekty, akrobatickou skupinu Follow me, ostrý zásah hasičů i policie, obrněná vozidla, drony, letoun Praga AirBaby s nejstarším funkčním leteckým motorem v Evropě vyrobeným v LOMu PRAHA,“ vzkazují pořadatelé.

Připraveny jsou vyhlídkové lety letadlem, atrakce pro děti i dospělé a mnoho dalšího. Vstupné a kyvadlová doprava na akci je zdarma. (red)

 

OBRAZEM: Den letiště Přerov fotoaparátem a kamerou Jiřího Pospíšila

Foto Jiří Pospíšil

Včera, tedy 16. července, se s akcemi roztrhl pytel. I přes nepřízeň počasí se lidé rozptýlili do všech možných směrů, aby se aktivit zúčastnili. Nejinak tomu bylo i s Dnem letiště Přerov. Ač se Jiří Pospíšil ještě v sobotní dopoledne rozhodoval, zda zamíří do Stínavy na Traktoriádu či do Přerova, rozhodl se pro Den letiště.

Do redakčního e-mailu zaslal spousty fotografií, ale i video pro ty z vás, kteří jste se na letišti nevyskytovali. Takto se můžete pokochat alespoň na fotografiích vojenskou, policejní či hasičskou technikou. Děkujeme! (red)

Cenná, i když jen přípravná, výhra nad Přerovem

foto: www.lhkjestrabi.cz

Hokejová derby Jestřábů s Přerovem jsou vždy svátkem druhé ligy. Tentokrát se Jestřábi se Zubry z Přerova utkali jen v přípravě, ale i tak měl páteční zápas "sousedů" svůj náboj.

Zápas se hrál na hřišti našich soupeřů, ale v hledišti nechyběli nejvěrnější prostějovští fans. Prostějované zápas rozhodli šňůrou, kdy stav z 1:2 otočili na 6:2. Zubři sice v předposlední minutě snížila na konečných 6:3, ale i tak výhra nad věčným rivalem zahřála.

Prostějov zůstává v přípravě stále neporaženým celkem. V úterý by měl na náš stadion zavítat Hodonín, který byl při minulém termínu "nemocný" a musela ho nahradit Břeclav. ta bude našim dalším soupeřem 5. září, ale hrát se bude venku.  

 

HC Zubr Přerov - LHK Jestřábi Prostějov