LHK

Pozitivní test na COVID-19 poslal Jestřáby do karantény

ilustrační foto lhkjestrabi.cz

Jestřábí letka přerušuje přípravu na novou sezonu. Důvodem je pozitivní test na COVID 19. Už 11. srpna měli Jestřábi při tom zahájit sérii přípravných zápasů na turnaji O pohár RT TORAX.

Hráče i realizační tým během dneška čekají testy a nucená čtrnáctidenní karanténa. „Ve středu 12. srpen podstoupí kluci znovu kontrolní testy. Všichni věříme, že dopadnou dobře a Jestřábi se budou moci vrátit co nejdříve na led,“ uvedl klub na svém webu. (red)

Jestřábi vyrovnali čtvrtfinálovou sérii. Jágr se do Prostějova vrátí ve čtvrtek

ilustrační foto: LHK Jestřábi

Prostějovští hokejisté dokázalai vyhrát i druhý domácí zápas ve čvtrtfinále první ligy.

Jestřábi přemohli Kladno až v prodloužení. Díky tomu srovnali stav série s Jágrovými Rytíři na 2:2. Dnešní výsledek navíc znamená, že se série do Prostějova vrátí jednou jednou. Šestý duel série se v našem městě odehraje ve čtvrtek od 18:00 hodin.

Jaromír Jágr kvůli zranění opět odehrál pouze první buly, aby si zapsal start, který mu omožní případný start v baráži o extraligu. K postupu do ní ovšem jeho Kladno nejprve musí ještě dvakrát porazit naše Jestřáby. (red)

Jestřábi nadělili Frýdku devítku!

Foto LHK Jestřábi

 

Po rozpačitém začátku, kdy Prostějov s Frýdkem-Místkem prohrával dva nula, došlo k rychlému obratu. Jestřábi v roli jasného favorita nakonec rozstříleli Frýdek 9:2.
Poslední zápas na domácím ledě se Jestřábům povedl hlavně díky útočníkovi s číslem 18. Vladimír Stejskal poslal za Kubáňova záda hned tři černé pozdravy. Doufejme, že se podobného skóre dočkáme i v pátek, kdy naše borce čeká lítý mač v podobě střetu s opavským Slezenem. (red)

Jestřábi dali Bobrům řádnou nakládačku

Foto LHK Jestřábi

 

Sobotní zápas byl pro prostějovské hokejisty procházkou růžovým sadem. Byť se odehrál na cizím ledě, plně ho ovládla jestřábí křídla.

Ve Valašském Meziříčí naložili domácím Bobrům rovnou pětku. Radost z vítězství nezměnil ani jediný puk, který se Bobrům podařilo propašovat za Kociánova záda. Jestřábi tak stále panují čelu tabulky. (red)

Po hokejovém derby včera tekla krev

ilustrační foto, zdroj: http://www.fop1913.cz/

Hokejové derby prostějovských Jestřábů s Přerovem vždy budí emoce a kvůli obavě ze střetu obou fanouškovských táborů připomíná policejní manévry. I když včerejší hokejové derby mezi celky LHK Jestřábi Prostějov a HC ZUBR Přerov proběhlo bez nutnosti policejního zásahu, přece jenom nakonec v okolí stadionu bohužel tekla krev.  Jeden z prostějovských fanoušků totiž po utkání neudržel nervy na uzdě a vrhl se na autobus přerovských příznivců.

Fanoušek vyskočil a rukou udeřil do okna rozjíždějícího se přerovského autobusu. „Devětatřicetiletý muž následně spadl a udeřil hlavou o zem. Pomoc mu poskytli příslušníci pořádkové jednotky a přivolali rychlou záchrannou službu,“ uvedla mluvčí policie Irena Urbánková. Podle lékařské zprávy byl prostějovský fanoušek naštěstí  zraněn pouze lehce, přičemž doba léčení nebyla přesně stanovena. Policisté událost nadále šetří jako dopravní nehodu. (red)

"Noví" Jestřábi dnes hrají poprvé doma

ilustrační foto

Od 18 hodin hrají Jestřábi premiérové domácí střetnutí druhé hokejové ligy.

Před zaplněným stadionem se jim zatím daří a vedou nad Hodonínem po první třetine 2:0.

"Noví" Jestřábi přejeli v premiéře spolufavorita z Poruby

Jestřábí autobus před odjezdem do Poruby k prvnímu mistrovskému zápasu.

 

Prostějovští hokejisté s novým kádrem i vedením vstoupili dnes na ledě ostravské Poruby do nového ročníku 2. hokejové ligy. 

Jestřábi začali novou sezonu famózně a po půlce zápasu už vedli v porubu 5:0. Už po čtvrtém gólu dokonce vyhnali z branky domácího gólmana Tihláře a Poruba musela nasadit brankářskou dvojku. V polsení třetině se domácí trochu zlepšili, což se projevilo na konečném skóre 6:3 pro Prostějov.

HC RT TORAX Poruba - LHK Jestřábi Prostějov 3:6 (0:2, 0:3, 3:1)

Cenná, i když jen přípravná, výhra nad Přerovem

foto: www.lhkjestrabi.cz

Hokejová derby Jestřábů s Přerovem jsou vždy svátkem druhé ligy. Tentokrát se Jestřábi se Zubry z Přerova utkali jen v přípravě, ale i tak měl páteční zápas "sousedů" svůj náboj.

Zápas se hrál na hřišti našich soupeřů, ale v hledišti nechyběli nejvěrnější prostějovští fans. Prostějované zápas rozhodli šňůrou, kdy stav z 1:2 otočili na 6:2. Zubři sice v předposlední minutě snížila na konečných 6:3, ale i tak výhra nad věčným rivalem zahřála.

Prostějov zůstává v přípravě stále neporaženým celkem. V úterý by měl na náš stadion zavítat Hodonín, který byl při minulém termínu "nemocný" a musela ho nahradit Břeclav. ta bude našim dalším soupeřem 5. září, ale hrát se bude venku.  

 

HC Zubr Přerov - LHK Jestřábi Prostějov

Jestřábi nebo Gladiátoři? Zatím se změna nechystá

ilustrační foto: zdroj www.lhkjestrabi.cz

S příchodem nového vedení v čele s jaroslavem Luňákem se v prostějovském hokeji událo mnoho změn. Stále více se v poslední době řeší otázka možného přejmenování klubu.

Na veřejnost totiž pronikly dohady, že nové vedení klubu chystá změnu názvu klubu, který by se místo Jestřábi měl jmenovat Gladiátoři. Do diskuse nyní zasáhl i samotný Jaroslav Luňák, který vydal tiskové prohlášení. V něm se vyjádřil, že změna názvu připadá v úvahu pouze, pokud by byl splněn nový cíl mužstva v podobě postupu do druhé nejvyšší soutěže.

Mezi jestřáby přišel teolog s reprezentační zkušeností

foto: www.lhkjestrabi.cz

V přípravných zápasech hokejových Jestřábů se v mužstvu objevila další posila - Matouš Venkrbec. 

Jedná se o neovyklou osobnost, kterých se po ledových kluzištích příliš neprohání. Matouš Venkrbec začal s hokejem v Olomouci a už v mládežnických mužstvech se jevil jako jedna z největších nadějí klubu. Nebylo proto velkým překvapením, když byl několikrát povolán i do reprezentace, kde si zahrál několik zápasů, jak za "osmnáctku", tak za "dvacítku." V kategorii dospělých nastupoval za olomoucké Áčko a odehrál několik desítek zápasů v první lize, krátce byl zapůjčen k druholigovým Zubrům do Přerova.