Jestřábi

Pozitivní test na COVID-19 poslal Jestřáby do karantény

ilustrační foto lhkjestrabi.cz

Jestřábí letka přerušuje přípravu na novou sezonu. Důvodem je pozitivní test na COVID 19. Už 11. srpna měli Jestřábi při tom zahájit sérii přípravných zápasů na turnaji O pohár RT TORAX.

Hráče i realizační tým během dneška čekají testy a nucená čtrnáctidenní karanténa. „Ve středu 12. srpen podstoupí kluci znovu kontrolní testy. Všichni věříme, že dopadnou dobře a Jestřábi se budou moci vrátit co nejdříve na led,“ uvedl klub na svém webu. (red)

Víme první: Mezi Jestřáby míří mistr světa i syn olympijského vítěze

Další platná posila - útočník Frank Kučera (vpravo)

Kabina Jestřábů se plní posilami a nechybí mezi nimi ani opravdu hvězdná jména. Tím je bez pochyby nový člen trenérského týmu LHK - dvojnásobný mistr světa Jiří Vykoukal.

Dvaačtyřicetiletý čtyřnásobný mistr extraligy bude mít na starosti mentální trénink nově se rodícího týmu Jestřábů a bude mu patřit také role druhého asistenta trenéra. Vykoukal bude k týmu dojíždět jednou týdně.

Jestřábi ulovili lva, který měl v bráně 100% úspěšnost!

Nový brankář Jestřábů nosil dosud dres pražského Lva, zdroj: www.levpraha.cz

Prostějovský hokejový klub prochází zásadními změnami. Po výměně šéfa i trenéra (více zde) Jestřábi začínají tvořit kompletní hráčský kádr (první informace zde). Novinkou je obsazení postu brankářské jedničky.

Jestřábi zalovili v kádru týmu Lev Praha, který hraje mezinárodní ligu KHL. Z výběru pražských Lvů do Prostějova přijde brankář Ondřej Kocián. Ten byl dosud členem širšího kádru Lvů a dokonce má v KHL 100% úspěšnost. Tato zázračná statistika má ovšem malý háček: Kocián nastoupil v jediném zápase KHL a nedostal v něm žádný. Jenže byl na ledě jen tři minuty, protože naskočil v zápase v Jaroslavli, když měl první brankář týmu Štěpánek technický problém s přilbou. Kucián kryl během doby na ledě všechny tři střely, které na něho mířily.

Šéfem Luňák, trenérem Málek, manažerem komunikace Nagy

ilustrační foto

Jak jsme již jako první z prostějovských médií informovali, ujímá se mužstva dospělých u prostějovských Jestřábů Jaroslav Luňák.  

Klub včera oficiálně oznámil, že majitel a jednatel olomoucké firmy OLPRAN Jaroslav Luňák bude generálním manažerem druholigového výběru a přebírá tím všechny kompetence kolem týmu mužů. Stávající předseda oddílu Michal Tomiga zůstane ve své funkci pouze u mládeže. Společně s Jaroslavem Luňákem se změní i struktura vedení A-mužstva. Petra Zachara střídá po třech letech na jestřábí lavičce Josef Málek, který bude hlavní trenérem a zároveň sportovním manažerem. Zachar ovšem u týmu zůstane a bude vykonávat funkci asistenta.

Víme první: hokej zřejmě povede majitel Olpranu Jaroslav Luňák z Olomouce

 

Když jsme vás dnes informovali o prvních novinkách týkajících se prostějovského hokeje, ještě jsme netušili, že již večer budeme moci jako první informovat o zásadní změně v čele Jestřábů. Právě ale vybuchla opravdová informační bomba a PvNovinky jsou první médium ve městě, které vám může představit nové vedení Jestřábů.

V čele A-týmu dospělých končí Michal Tomiga, který se po třech letech "šéfování" celému klubu částečně stahuje a bude nadále působit pouze v čele mládežnických družstev.