diplom

Střední odborné učiliště obchodní je Střední roku 2015!

ilustrační foto ocenění

 

Ze 79 škol v Olomouckém kraji obsadilo díky hlasování první místo v soutěži Střední odborné učiliště obchodní Prostějov, šestá skončila Střední zdravotnická škola Prostějov a devátá ART ECON - Střední škola, s.r.o.

Hlasování Střední Roku je průzkumem mezi studenty a absolventy střední škol v České republice, jak se jim na jejich škole studuje nebo studovalo. Impulsem ke vzniku projektu StředníRoku.cz byly již v roce 2011 žebříčky českých médií, které srovnávaly různé školy v ČR podle různých kritérií. Podstatné kritérium, které všem těmto žebříčkům chybělo a stále chybí, je pohled studenta či absolventa na svoji školu.

V soutěži Vesnice roku bodovaly Mořice

ilustrační foto

Jedinou obcí Prostějovska, která se spolu se Skalkou a Stražiskem přihlásila do letošní soutěže Vesnice roku a bodovala, byly Mořice. Právě sem putoval Diplom za péči o květinovou výzdobu, takzvaná Fulínova cena.

Peníze a diplom -  ocenění, které v letošním klání vesnic získaly Mořice. Komisařům, kteří posuzovali každou jednotlivou ves, se na Prostějovsku nejvíce líbila zdejší květinová výzdoba. Mořičtí tak získali Fulínovu cenu a padesát tisíc korun k tomu. Konečné slovo při rozdělování peněz bude mít Rada Olomouckého kraje, která vše projedná 25. července.

Jestřábi ulovili lva, který měl v bráně 100% úspěšnost!

Nový brankář Jestřábů nosil dosud dres pražského Lva, zdroj: www.levpraha.cz

Prostějovský hokejový klub prochází zásadními změnami. Po výměně šéfa i trenéra (více zde) Jestřábi začínají tvořit kompletní hráčský kádr (první informace zde). Novinkou je obsazení postu brankářské jedničky.

Jestřábi zalovili v kádru týmu Lev Praha, který hraje mezinárodní ligu KHL. Z výběru pražských Lvů do Prostějova přijde brankář Ondřej Kocián. Ten byl dosud členem širšího kádru Lvů a dokonce má v KHL 100% úspěšnost. Tato zázračná statistika má ovšem malý háček: Kocián nastoupil v jediném zápase KHL a nedostal v něm žádný. Jenže byl na ledě jen tři minuty, protože naskočil v zápase v Jaroslavli, když měl první brankář týmu Štěpánek technický problém s přilbou. Kucián kryl během doby na ledě všechny tři střely, které na něho mířily.