V soutěži Vesnice roku bodovaly Mořice

V soutěži Vesnice roku bodovaly Mořice
ilustrační foto

Jedinou obcí Prostějovska, která se spolu se Skalkou a Stražiskem přihlásila do letošní soutěže Vesnice roku a bodovala, byly Mořice. Právě sem putoval Diplom za péči o květinovou výzdobu, takzvaná Fulínova cena.

Peníze a diplom -  ocenění, které v letošním klání vesnic získaly Mořice. Komisařům, kteří posuzovali každou jednotlivou ves, se na Prostějovsku nejvíce líbila zdejší květinová výzdoba. Mořičtí tak získali Fulínovu cenu a padesát tisíc korun k tomu. Konečné slovo při rozdělování peněz bude mít Rada Olomouckého kraje, která vše projedná 25. července.

„Všem spoluobčanům, kteří pomohli při přípravě a presentaci obce v letošní soutěži, děkuji,“ vzkázal starosta Jaroslav Knap, který si pro ocenění zajede do Hradčan - vítězné obce, kde se uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků a předání stuh a diplomů.

Mořice se z minulých soutěží mohou chlubit řadou stuh. Za zapojení dětí a mládeže do života obce mají stuhu bílou, znakem společenského života vesnice je vlastnictví modré, zelenou stuhu dostali za životní prostředí a zeleň. Zlato se jim urodilo před devíti roky za nejlepší a vyváženou prezentaci ve všech posuzovaných oblastech.

Výsledky Vesnice roku Olomouckého kraje 2013

1. místo – Zlatá stuha - Hradčany

2. místo - Rapotín

3. místo - Hrabová

Modrá stuha za společenský život - Hněvotín

Bílá stuha za činnost mládeže - Bohdíkov

Oranžová stuha za spolupráci obce a zemědělského subjektu - Babice

Zelená stuha za péči o zeleň a životní prostředí - Nová Hradečná

Diplom za péči o květinovou výzdobu (Fulínova cena) – Mořice

Diplom za vzorné vedení knihovny – Troubky

Za zapojení dětí do života obce a úpravu veřejného prostranství - Křtomil

Cena naděje pro živý venkov – Černotín (kaa)

Ilustrační foto: archiv  

 

 

 

 

Poslat nový komentář